Pakt migracyjny. Ekipa Tuska dała zielone światło dla przymusowej relokacji imigrantów

newsinsider, pakt migracyjny, fala imigrantów, imigranci, UE, Parlament Europejski
pakt migracyjny, fala imigrantów, imigranci, UE, Parlament Europejski

Komisja w Parlamencie Europejskim przyjęła Pakt Migracyjny.

Europę zalewa fala imigrantów, a w niektórych krajach brakuje już dla nich miejsc w ośrodkach. W tej sytuacji Parlament Europejski zatwierdził pakt migracyjny. Jego kluczowym elementem jest reguła obowiązkowej solidarności.

Reguła ta wymusza solidarność w przyjmowaniu migrantów przez kraje członkowskie.

Przepisy, które obowiązywać będą od 2026 r., mówią o tym, że za każdego nieprzyjętego imigranta państwo będzie zobligowane do zapłaty ok. 20 tys. euro.

Europoseł Dominik Tarczyński zdradził w Telewizji Republika, jak wyglądało samo przyjęcie. Okazuje się, że za Polaków zdecydował ktoś inny.

Magdalena Adamowicz, która jest członkiem komisji, na tę komisję nie przyszła i przekazała prawo głosu Hiszpanowi, i Hiszpan zagłosował za Paktem Migracyjnym” – poinformował Dominik Tarczyński o szokujących okolicznościach przyjęcia Paktu Migracyjnego przez komisję Parlamentu Europejskiego.

Donald Tusk w swoim expose mówił, że nikt go w Unii Europejskiej nie ogra w sprawie migrantów. “No to właśnie go ograno. A właściwie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej pozwolili sami się ograć, bo oddali głos” – ocenił Tarczyński w TV Republika.

Dominik Tarczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską:

Bardzo ważne są okoliczności w jakich ten pakt został przyjęty. W kampanii wyborczej Tusk mówił, że nikt za Polaków nie będzie decydował o tym, jaka jest przyszłość Polski w sprawie paktu migracyjnego. Chciałbym oficjalnie powiedzieć, że Tusk kłamał. Dzisiejsze głosowanie to pokazało. Pani Adamowicz, która jest członkiem tej komisji, na tę komisję nie przyszła i przekazała prawo głosu Hiszpanowi. Hiszpan zagłosował za Paktem Migracyjnym, a więc, szanowni państwo, to nie polscy europosłowie decydowali o przyszłości Polski, ale ci, którym głos oddano – w tym przypadku Hiszpanie z grupy EPP

“Całe rodziny polityczne Platformy Obywatelskiej, Hołowni, Lewicy – wszyscy ci ludzie głosowali za paktem migracyjnym” – dodał europoseł

Patryk Jaki: Komisja w PE właśnie przyjęła Pakt Migracyjny. Wszystkie partie z #Koalicji13Grudnia były “za”. Polskę czeka katastrofa.

R. Ziemkiewicz: Tusk dał zielone światło i klepnął przymusową relokację

Mariusz Błaszczak: przyjęcie paktu migracyjnego jest de facto oddaniem narodowej polityki migracyjnej w ręce Brukseli

Nicole de Moor, belgijska sekretarz stanu ds. azylu i migracji:

Państwa członkowskie potwierdziły dzisiaj, że chcą ulepszyć europejski system azylu i migracji. Nowe przepisy zwiększą jego skuteczność i pogłębią solidarność między państwami UE. Porozumienie zasadniczo zmieni sposób, w jaki dziś radzimy sobie z kwestiami migracyjno-azylowymi w terenie, na granicach i na naszych terytoriach. I chociaż sytuacja w terenie nie zmieni się od razu, musimy wykazać się pełną determinacją w realizacji tego, co ustaliliśmy.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Dlaczego Travis Kelce spędzał Walentynki bez Taylor Swift na Chiefs Super Bowl Parade

Next Article

Tomasz Komenda nie żyje

Related Posts
Total
0
Share