Paweł Relowicz oskarżony o morderstwo Libby Squire oraz jego historia podglądactwa i przestępstw seksualnych w Hull

Paweł Relowicz, Libby Squire, Hull, gwałt i morderstwo
Paweł Relowicz, Libby Squire, Hull, gwałt i morderstwo

Paweł Relowicz został skazany za szereg przestępstw seksualnych popełnionych, zanim został oskarżony o gwałt i zabójstwo Libby Squire.

Mężczyzna oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie studentki w Hull, Libby Squire, miał historię przestępstw seksualnych w rejonie Aleji w Hull.

26-letni Paweł Relowicz, który zaprzecza zamordowaniu 21-letniej Libby, był zamieszany we włamanie na kilka dni przed jej zniknięciem i śmiercią, kiedy to ukradł zabawki erotyczne z domu studenckiego, do którego się włamał.

Było to jedno z wielu przestępstw, w tym podglądactwa i skierowanych przeciwko studentom i młodym kobietom, o których jury słyszało, że popełnił w miesiącach poprzedzających aresztowanie za morderstwo Libby.

Podczas procesu w sądzie koronnym w Sheffield prokurator Richard Wright QC przedstawił historię skazań Relowicza.

Pierwszym przestępstwem był podglądactwo, które miało miejsce 23 lipca 2017 roku na Edgecumbe Street.

Wczesnym rankiem młoda kobieta uprawiała seks z partnerem w swojej sypialni, kiedy przeszkodził jej Relowicz, który włożył głowę przez otwarte okno i obserwował ich. Uciekł, ale na miejscu zbrodni zostawił używaną prezerwatywę i majtki.

Następnie między 29 lipca a 1 sierpnia 2017 r. doszło do włamania na Chester Avenue. Relowicz włamał się nocą do domu kobiety i ukradł trochę mienia. Zostawił zużytą prezerwatywę na dziecięcej zabawce, a majtki leżały na podłodze w pobliżu.

Potem kolejne włamanie, w dniach 10-17 grudnia 2017 r. na ulicy Raglan w Hull, gdzie mieszkał Relowicz, włamał się do domu kobiety i ukradł rzeczy, w tym zabawki erotyczne.

Relowicz dopuścił się kolejnego przestępstwa podglądactwa 16 lutego 2018 roku na Walgrave Street.

Ofiara wróciła z prysznica do swojej sypialni we wspólnym domu studenckim i położyła się do łóżka, gdy zauważyła, że ​​oskarżony patrzy na nią przez okno. Uciekł, gdy został wyzwany.

Kolejny akt podglądania miał miejsce 6 maja 2018 roku na Beresford Avenue. Ofiara była w sypialni swojego akademika z koleżanką, kiedy usłyszała szelest na zewnątrz i zobaczyła, jak Relowicz patrzy na nią przez okno. Wydawał się obojętny, że go zobaczyła, i patrzył na nią, zanim w końcu odszedł.

Wrócił do domu poprzedniej ofiary na Chester Avenue, aby popełnić kolejne przestępstwo podglądactwa 26 grudnia 2018 roku. Tańczyła w swoim salonie w staniku i legginsach i zobaczyła, jak Relowicz gapi się na nią przez okno obok drzwi wejściowych. Krzyknęła, a on uciekł.

Popełnił przestępstwo oburzenia przyzwoitości publicznej 12 stycznia 2019 roku na Newland Avenue.

Około 2.30 nad ranem dwie kobiety szły do ​​domu ulicą Alexandra Road, kiedy zobaczyły Relowicza. Wyszedł z ukrycia i widziały, że jego spodnie były ściągnięte do ud, i patrzył na nie, wykonując akt seksualny.

Popełnił kolejne przestępstwo oburzenia przyzwoitości publicznej 20 stycznia 2019 roku na Wellesley Avenue. Libby Squire mieszkała również przy Wellesley Avenue.

Znowu dwie kobiety szły ulicą po wieczornym wyjściu i usiadły przy ścianie w pobliżu ich domu. Zobaczyły Relowicza, który był w odległości około pięciu metrów. Jego spodnie do joggingu zostały ściągnięte i wykonał akt seksualny, patrząc na nie. Weszły do swojego domu, ale oskarżony poszedł za nimi, kontynuując akt seksualny, a następnie wytrysnął przez drzwi wejściowe.

Ostatecznie w dniach 25-28 stycznia 2019 roku dokonał kolejnego włamania na Ventnor Street. Relowicz włamał się do domu studenckiego i ukradł różową torbę, bieliznę, zabawki erotyczne i lubrykanty.

Podczas procesu prokurator Wright powiedział, że ostateczne włamanie miało również związek ze śledztwem w sprawie zniknięcia Libby i domniemanego morderstwa.

Po aresztowaniu w swoim domu na Raglan Street 6 lutego 2019 roku zespoły kryminalistyczne rozpoczęły przeszukiwanie jego domu i samochodu. Pan Wright powiedział, że Vauxhall Astra został zarejestrowany w kamerze przemysłowej jak krążył po ulicach Hull w noc zniknięcia Libby.

Jury zostało poinformowane, że Relowicz zabrał Libby „namową lub siłą” i zawiózł ją na boiska Oak Road, gdzie ją zgwałcił i zamordował.

Pan Wright powiedział sądowi, że po jego zatrzymaniu:

Vauxhall Astra oskarżonego został przewieziony do policyjnego garażu, gdzie był fotografowany i zbadany. Przeszukano but i stwierdzono, że zawiera między innymi dwie maski i różową torbę.
Pokrowiec został wyjęty z bagażnika, a jego zawartość opróżniono i sfotografowano.
Torba była pełna zabawek erotycznych, a także kilka zdjęć młodych kobiet oraz kilka par damskich majtek i stringów.
Ta różowa torba reprezentowała trofea, które oskarżony zabrał w serii włamań o podłożu seksualnym w okolicach studenckiej dzielnicy Hull, która nas dotyczy w tej sprawie.
Przez ponad rok przed śmiercią Libby, oskarżony popełniał przestępstwa, w których albo niepokoił publicznie kobiety, wykonywał przy nich akt seksualny na ulicy, obserwował je przez okna, gdy się przebierały lub uprawiały seks lub włamywał się do ich domów w celu kradzieży bielizny, zabawek seksualnych lub innych przedmiotów.

Pan Wright powiedział, że przewodnik po mieszkaniach studenckich został również znaleziony w dobytku Relowicza.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Paweł Relowicz, Libby Squire, Hull, gwałt i morderstwo

Kim jest Paweł Relowicz: Rzeźnik, mąż i tata, którego pokręcone popędy seksualne doprowadziły do brutalnego gwałtu i morderstwa w Hull

Next Article
Aberdeen, Szkocja, policja

Aberdeen, Szkocja; Policja szturmuje dom i powala rodziców na oczach dzieci

Related Posts
Total
0
Share