Wojna Rosji z Ukrainą wkracza w nową fazę – wywiad brytyjski

Wojna Rosji z Ukrainą wkracza w nową fazę.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o tym w swoim najnowszym raporcie wywiadowczym na temat sytuacji na Ukrainie.

Według raportu rosyjska wojna z Ukrainą wkrótce wejdzie w nową fazę, a najcięższe walki przeniosą się na około 350-kilometrową linię frontu rozciągającą się na południowy zachód od okolic Zaporoża do Chersoniu, równolegle do rzeki Dniepr.

„Siły ukraińskie coraz częściej koncentrują się na mostach, składach amunicji i połączeniach kolejowych w południowych regionach Ukrainy” – czytamy w raporcie.

Należy zauważyć, że długie konwoje rosyjskich ciężarówek wojskowych, czołgów, holowanej artylerii i innej broni nadal „oddalają się od Donbasu na Ukrainie i zmierzają na południowy zachód”. Doniesiono również, że sprzęt był przemieszczany z okupowanego przez Rosję Melitopola, Berdiańska, Mariupola oraz z Rosji kontynentalnej przez Most Kerczeński na Krym.

„Batalionowe grupy taktyczne (BTG), które składają się z 800 do 1000 żołnierzy, zostały rozmieszczone na Krymie i prawie na pewno zostałyby wykorzystane do wsparcia wojsk rosyjskich w regionie Chersoniu” – czytamy w raporcie.

Należy zauważyć, że 2 sierpnia 2022 r. nowy BTG został rozmieszczony na Krymie, a BTG są również przerzucane ze wschodniego zgrupowania sił.

„Z dużym prawdopodobieństwem zostaną one wysłane do regionu Chersoniu w nadchodzących dniach” – czytamy w dokumencie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Pierwszy statek opuszcza Turcję do ukraińskiego portu w Czarnomorsku, aby załadować zboże

Next Article

Liczba ofiar śmiertelnych w armii rosyjskiej sięga 41 900 żołnierzy

Related Posts
Total
0
Share