Korea Północna próbuje zhakować technologię szczepionki Covid-19 firmy Pfizer

Korea Polnocna
Korea Polnocna

Według południowokoreańskiej agencji wywiadowczej Korea Północna podjęła próbę włamania do systemów południowokoreańskich firm, które opracowują szczepionki COVID-19.

Zgodnie z raportami agencji informacyjnej Yonhap, Korea Północna próbowała zhakować technologię używaną przez Pfizer Inc do opracowania szczepionki COVID-19.

Próba ataku przez hakerów z Korei Północnej została udaremniona przez agencję wywiadowczą Korei Południowej.

Yonhap, południowokoreańska agencja informacyjna, nie podała żadnych innych szczegółów na temat próby włamania się do technologii Pfizera.

Podobną próbę włamania podjęli w zeszłym roku północnokoreańscy hakerzy.

W tym czasie próbowali włamać się do 9 znanych organizacji zdrowotnych, takich jak AstraZenca, Novavax Inc i Johnson & Johnson.

Podczas pandemii COVID-19 liczba takich incydentów lub nielegalnych włamań do cyfrowych systemów organów ochrony zdrowia, producentów leków i naukowców wzrosła.

Wybuch koronawirusa wywołał na całym świecie wiele cyberataków z motywacji ekonomicznej i sponsorowanych przez państwo podmiotów działających dla cybernetycznego szpiegostwa.

Szacuje się, że ofiary będą coraz częściej atakowane przez działania, aplikacje, strony internetowe i uzbrojone dokumenty związane z koronawirusem.

Ponieważ różne grupy hakerskie mogą osiągnąć wysokie zyski, włamując się do takiego systemu i uzyskując wszystkie najnowsze szczegóły dotyczące badań i rozwoju szczepionek.

Głównym celem tych hakerów z różnych części świata jest sprzedaż wysoce poufnych danych związanych z badaniami i rozwojem szczepionek, zamiast pomagać ich krajom w opracowywaniu szczepionek.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Republika Poludniowej Afryki

Republika Południowej Afryki zwróci 1 milion dawek szczepionki COVID-19 do Instytutu Surowicy

Next Article

8 z 31 mieszkańców zmarło w niemieckim domu opieki po tym, jak zostali przymusowo zaszczepieni eksperymentalną szczepionką mRNA COVID firmy Pfizer wbrew ich woli

Related Posts
Total
0
Share