Republika Południowej Afryki zwróci 1 milion dawek szczepionki COVID-19 do Instytutu Surowicy

Republika Poludniowej Afryki
Republika Poludniowej Afryki

Republika Południowej Afryki przeprowadziła badanie kliniczne, które wykazało, że szczepionki Serum Institute zapewniają znikomą ochronę przed szczepem wirusa aktywnym w kraju, po czym RPA zaprzestała programu szczepień COVID-19.

W związku z tym odkryciem Republika Południowej Afryki zdecydowała się teraz zwrócić około 1 miliona dawek szczepionek z powrotem do Instytutu Serum. Dawki te zostały dostarczone do Republiki Południowej Afryki na początku lutego.

Republika Południowej Afryki wstrzymała program szczepień AstraZeneca Oxford przeciwko COVID-19 po rozczarowujących wynikach danych z badań, które wykazały, że zapewnia on minimalną ochronę przed łagodną do umiarkowanej infekcją wywołaną przez dominujący w kraju wariant wirusa.

Serum Institute of India dostarczył niedawno milion dawek swojej szczepionki COVID-19 do Republiki Południowej Afryki i miał wysłać kolejne 5 dawek w nadchodzących tygodniach.

Według ministra zdrowia RPA szczepionka AstraZeneca zapewniała minimalną ochronę przed wariantem wirusa 501Y.V2, który dominuje w Afryce Południowej. Tak wynika z danych uzyskanych z badań przeprowadzonych przez South Africa University of the Witwatersrand i Oxford University.

Minister zdrowia RPA powiedział ponadto, że mogą sprzedawać dawki szczepionek.

Anban Pillay, zastępca dyrektora generalnego Departamentu Zdrowia, powiedział Reuterowi :

„Dawki zostaną udostępnione krajom na kontynencie… za pośrednictwem UA (Unii Afrykańskiej)” – powiedział Pillay, dodając, że kraj chce odzyskać pieniądze wydane na szczepionki, ale nie wie, jak to się stanie w praktyce.

Wcześniej, Szwajcaria odrzuciła szczepionkę AstraZeneca Oxford COVID-19 z powodu braku wystarczających danych.

Swissmedic, szwajcarski organ ds. Leków i wyrobów medycznych, powiedział: „Obecnie dostępne dane nie wskazują na pozytywną decyzję dotyczącą korzyści i ryzyka”.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
gupik

Leki przeciwdepresyjne, takie jak prozac, zmieniają ryby w zombi

Next Article
Korea Polnocna

Korea Północna próbuje zhakować technologię szczepionki Covid-19 firmy Pfizer

Related Posts
Total
0
Share