Niemiecki Bestseller “Koronawirus. Fałszywy alarm?”

Ta książka obudziła Niemców doprowadzając do milionowych demonstracji! Czy obudzi również Polaków?

Czy wyścig o rozwój szczepionek ma sens? Jakie są szanse na sukces? Czy szczepionka będzie bezpieczna? Czy ludzie to zaakceptują?

W czerwcu 2020, Corona, False Alarm? eksplodował na rynku niemieckim, sprzedając 200 000 kopii i 75 000 e-booków w ciągu pierwszych sześciu tygodni.

Żaden inny temat nie skupia naszej uwagi tak bardzo jak koronawirus i COVID-19, choroba zakaźna, którą wywołuje. Nastąpił globalny zalew sprzecznych opinii, fałszywych wiadomości i informacji kontrolowanych politycznie. Różne poglądy na temat niebezpieczeństw pandemii doprowadziły do ​​głębokich podziałów i zamieszania w rządach, społeczeństwie, a nawet wśród przyjaciół i rodziny.

W Coronie, fałszywy alarm? wielokrotnie nagradzani naukowcy, dr Sucharit Bhakdi i dr Karina Reiss, wyjaśniają te zagmatwane i stresujące czasy. Oferują analizę tego, czy radykalne środki ochronne – w tym blokada, dystans społeczny i obowiązkowe maskowanie – były uzasadnione i jakie były konsekwencje dla społeczeństwa, gospodarki i zdrowia publicznego. Dr Bhakdi i dr Reiss podają daty, fakty i podstawowe informacje, w tym:

  • Porównanie Covid-19 z poprzednimi koronawirusami i wirusem grypy
  • Jakie liczby infekcji i śmiertelność naprawdę nam mówią
  • Wyzwania związane z zamknięciem: czy środki ochronne były uzasadnione?
  • Obowiązkowe noszenie maski: czy nauka to potwierdza?
  • Szczepionki: jakie są szanse na sukces? Jakie są zagrożenia?

Ta książka to wszechstronny cios przeciwko polityce korony: wirus jest bardziej nieszkodliwy niż się twierdzi, restrykcje są bezpodstawne, krytyka jest tłumiona.

Książka “Koronawirus. Fałszywy alarm?” To wszechstronna krytyka radzenia sobie z Covid-19: ograniczenia są złe i przesadne. Korona jest o wiele bardziej nieszkodliwa, niż wszyscy twierdzą, przynajmniej polityka i media. Każdy, kto wyraża krytykę, jest celowo zniesławiany. A odkrycia naukowe, które posłużyły jako podstawa podejmowania decyzji politycznych, są wysoce niepewne.

Jasne, wiele było i jest niepewnych: kto zmarł na Covid-19, a kto z powodu wcześniejszych chorób? Często nie jest to łatwe do rozstrzygnięcia.
Jaka jest śmiertelność wirusa, którego rozprzestrzenianie się można sprawdzić tylko stopniowo?
Istnieje wiele pytań bez odpowiedzi.

Insynuacje i pytania retoryczne

Ksiązka w wielu miejscach pozostaje otwarta. Formatywne środki stylistyczne tej książki to szept, pytanie retoryczne, insynuacja i sugestia.

„Pewien pan Drosten” rzekomo chce „szerzyć strach” – dlaczego miałby tego chcieć? Gdzie indziej jest napisane: „Nauka jest tak samo skorumpowana jak polityka” Czy rząd zrobił coś dobrze? Rozdział dotyczący tego pytania zawiera: dokładnie jeden znak zapytania.

Dlaczego zamiast tego rząd spowodował „ogromne cierpienie”? To też jest niejasne. Bhakdi i Reiss otwierają idealną powierzchnię projekcyjną ze wszystkich złych powodów – od powszechnej niekompetencji, złej woli, po ogólnoświatowy spisek. Książka obiecuje trzeźwe fakty, ale zawiera wiele polemik.

“Koronawirus. Fałszywy alarm?” zachęca do sformułowania własnej opinii na temat kryzysu koronowego.

Marcin Masny o książce “Koronawirus. Fałszywy alarm?”

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Petycja do Białego Domu o dochodzenie w sprawie Billa Gatesa za "zbrodnie przeciwko ludzkości" zdobyła oszałamiającą liczbę podpisów

Next Article
najpiekniejsze greckie wyspy

TOP 7 Najpiękniejsze greckie wyspy

Related Posts
Total
0
Share