Nowy film dokumentalny o WHO ujawnia powszechną korupcję i masowe finansowanie autorstwa Billa Gatesa

Film dokumentalny wyprodukowany przez Lilian Franck, ujawnia tajne wpływy – w tym rolę Billa Gatesa jako finansisty nr 1 – kontrolującego Światową Organizację Zdrowia co stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia publicznego.

Historia w skrócie:

  • „TrustWHO”, film dokumentalny wyprodukowany przez Lilian Franck, ujawnia tajne wpływy, które kontrolują Światową Organizację Zdrowia, zagrażając zdrowiu publicznemu.
  • Bill Gates jest sponsorem nr 1 WHO, wnosząc więcej do dwuletniego budżetu WHO o wartości 4,84 miliarda dolarów niż jakikolwiek rząd państwa członkowskiego.
  • Firmy farmaceutyczne wcześniej wpłynęły na deklarację pandemiczną WHO z 2009 r. – eksperci nazwali później świńską grypę „fałszywą pandemią”, która była napędzana przez wielką farmę, która następnie zarobiła na strachu zdrowotnym.
  • WHO jest mocno przywiązana do Chin, a jej śledztwo w sprawie pochodzenia COVID-19 było od początku „fałszywym” dochodzeniem.
  • Jeszcze przed pandemią COVID-19 WHO wydała oświadczenie, że prowadziła dyskusje z Facebookiem, aby „zapewnić ludziom dostęp do wiarygodnych informacji na temat szczepionek i ograniczyć rozprzestrzenianie się nieścisłości”.
  • Historia WHO wyraźnie ilustruje jej lojalność wobec Big Pharmy i innych branż, w tym bagatelizowanie skutków zdrowotnych spowodowanych katastrofą nuklearną w Czarnobylu w 1986 roku i współpraca z gigantem opioidowym Purdue.
  • Biorąc pod uwagę mocne i trwałe dowody na to, że WHO jest mocno skonfliktowane i kontrolowane przez przemysł, jej użyteczność jako strażnika zdrowia publicznego musi zostać odrzucona.

TrustWHO”, film dokumentalny wyprodukowany przez Lilian Franck, ujawnia tajne wpływy, które kontrolują Światową Organizację Zdrowia (WHO) – i to od samego początku. Założona w 1948 r. przez 61 państw członkowskich, których składki początkowo finansowały organizację, WHO została szybko zinfiltrowana przez przemysł.

Od Big Tobacco po przemysł nuklearny i farmaceutyczny, przemysł historycznie dyktował globalny program WHO i nadal to robi do dnia dzisiejszego, stawiając zyski i władzę nad zdrowiem publicznym.

Bill Gates jest sponsorem nr 1 WHO

W kwietniu 2020 r. Donald Trump zawiesił amerykańskie finansowanie WHO, podczas gdy administracja przeprowadziła przegląd swojej „roli w poważnym złym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa”. To wyraźnie popchnęło Fundację Billa i Melindy Gatesów na pierwsze miejsce wśród sponsorów WHO. Po wyborach prezydent Joe Biden uchylił decyzję administracji Trumpa, przywracając amerykańskie finansowanie WHO.

Jednak Bill Gates nadal jest sponsorem nr 1, wnosząc więcej do dwuletniego budżetu WHO o wartości 4,84 miliarda dolarów niż jakikolwiek rząd państwa członkowskiego. Jak ujawniono w egzemplarzu poglądowym, nowej książki Roberta F. Kennedy’ego Jr. „Vax-Unvax”, która ukaże się w listopadzie 2021 r.: „Gates strategicznie wykorzystał swoje pieniądze, aby zainfekować międzynarodowe agencje pomocowe swoimi zniekształconymi priorytetami. Stany Zjednoczone historycznie były największym bezpośrednim darczyńcą WHO”.

Jednak Bill Gates wspiera WHO wieloma metodami, w tym Fundacją Billa i Melindy Gatesów oraz GAVI, która została założona przez Fundację Gatesa we współpracy z WHO, Bankiem Światowym i różnymi producentami szczepionek.

Od 2018 r. skumulowane składki Fundacji Gatesa i GAVI uczyniły Gatesa nieoficjalnym głównym sponsorem WHO, jeszcze przed przejściem administracji Trumpa w 2020 r. na odcięcie całego wsparcia dla organizacji. W rzeczywistości Gates daje tak wiele, że Politico napisał bardzo krytyczny artykuł o jego nadmiernym wpływie finansowym na operacje WHO w 2017 roku, który według Politico spowodował, że agencja wydała:

„… nieproporcjonalna ilość jego środków na projekty o wymiernych wynikach preferowanych przez Gatesa… Jego wpływ niepokoi organizacje pozarządowe i naukowe. Niektórzy obrońcy zdrowia obawiają się, że pieniądze Gates Foundation pochodzą z inwestycji w wielki biznes, mogą służyć jako koń trojański dla interesów korporacyjnych, aby podważyć rolę WHO w ustalaniu standardów i kształtowaniu polityki zdrowotnej”.

Ponadto Gates „kieruje również fundusze do WHO za pośrednictwem SAGE [Strategicznej Grupy Doradczej Ekspertów] oraz UNICEF i Rotary International, przynosząc jego łączny wkład do ponad 1 miliarda dolarów”, wyjaśnia Kennedy w książce, dodając, że te darowizny, które można odliczyć od podatku, dają Gatesowi zarówno efekt dźwigni i kontrolę nad międzynarodową polityką zdrowotną, „którą w dużej mierze kieruje, aby służyć interesom swoich partnerów farmaceutycznych”.

Jak zauważono w opisywanym filmie, w momencie założenia, WHO mogło decydować o sposobie dystrybucji swojego wkładu. Teraz 70% jego budżetu jest związane z konkretnymi projektami, krajami lub regionami, które są dyktowane przez fundatorów . Jako takie, priorytety Gatesa są kręgosłupem WHO i nie było zbiegiem okoliczności, kiedy powiedział o WHO: „Nasze priorytety są twoimi priorytetami”.

„Obsesja Gatesa na temat szczepień odciągnęła darowizny WHO od walki z ubóstwem, a szczepionki stały się ważnym wskaźnikiem zdrowia publicznego” – czytamy w książce Kennedy’ego. „… Sama wielkość wkładu finansowego jego fundacji sprawiła, że ​​Bill Gates jest nieoficjalnym – choć niewybieralnym – liderem WHO”.

Farmacja i WHO kasują zyski podczas poprzednich pandemii

Podczas pandemii H1N1 (świńskiej grypy) w 2009 r. Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Francja zawarły tajne porozumienia z przemysłem farmaceutycznym przed wybuchem pandemii H1N1, w których stwierdzono, że kupią szczepienia przeciwko grypie H1N1 — ale tylko w przypadku pandemii na poziomie 6 ogłoszonej przez WHO.

Dokument „TrustWHO” pokazuje, jak na sześć tygodni przed ogłoszeniem pandemii nikt w WHO nie martwił się wirusem, ale media mimo to wyolbrzymiały zagrożenia. Następnie, w miesiącu poprzedzającym pandemię H1N1 2009, WHO zmieniła oficjalną definicję pandemii, usuwając kryteria ciężkości i wysokiej śmiertelności oraz pozostawiając definicję pandemii jako „ światowej epidemii choroby ”.

Ta zmiana definicji pozwoliła WHO na ogłoszenie świńskiej grypy pandemią po tym, jak tylko 144 osoby zmarły z powodu infekcji na całym świecie. W 2010 r. dr Wolfgang Wodarg, ówczesny szef zdrowia w Radzie Europy, oskarżył firmy farmaceutyczne o wpływ na deklarację pandemiczną WHO, nazywając świńską grypę „fałszywą pandemią” napędzaną przez wielką farmę , która zarobiła na panice zdrowia .

Według Wodarga pandemia świńskiej grypy była „jednym z największych skandali medycznych stulecia”. W dochodzeniu w sprawie fałszowania pandemii przez WHO i Big Pharmę, w dochodzeniu stwierdzono :

„… w celu promowania swoich opatentowanych leków i szczepionek przeciwko grypie, firmy farmaceutyczne wpłynęły na naukowców i oficjalne agencje odpowiedzialne za standardy zdrowia publicznego, aby zaalarmować rządy na całym świecie i sprawić, by marnowały ograniczone zasoby zdrowotne na nieskuteczne strategie szczepień i niepotrzebnie narażały miliony zdrowych ludzi na ryzyko nieznanej ilości skutków ubocznych niewystarczająco przetestowanych szczepionek.”

Podczas gdy rządy skończyły z zapasami szczepionek, których nigdy by nie użyły, wielu z tych, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko świńskiej grypie H1N1, cierpiało z powodu negatywnych skutków, w tym zespołu Guillain-Barre, narkolepsji, katapleksji i innych form uszkodzenia mózgu.

Zatuszowanie pochodzenia Covid-19

Dochodzenie WHO w sprawie pochodzenia COVID-19 było również „fałszywym” dochodzeniem od samego początku. Chinom pozwolono ręcznie wybrać członków zespołu śledczego WHO, w skład którego wchodził dr Peter Daszak, który jest blisko związany zawodowo z Instytutem Wirusologii w Wuhan.

Włączenie Dazsaka do tego zespołu praktycznie gwarantowało odrzucenie teorii pochodzenia laboratoryjnego, a w lutym 2021 r. WHO oczyściła instytut i dwa inne laboratoria poziomu bezpieczeństwa biologicznego 4 w Wuhan w Chinach z wykroczeń, mówiąc, że te laboratoria nie mają z tym nic wspólnego.

Kilka wartych uwagi punktów – Gates wybrał Ghebreyesusa na dyrektora generalnego WHO, nie ze względu na jego kwalifikacje – Tedros nie ma dyplomu medycznego i przeszłość, która obejmuje oskarżenia o łamanie praw człowieka – ale ze względu na jego lojalność wobec Gatesa, według książki Kennedy’ego.

Co więcej, lojalność WHO wobec Chin została zabezpieczona wiele lat wcześniej, kiedy Chiny uzyskały głosy WHO, aby zapewnić, że jej kandydaci zostaną dyrektorami generalnymi. Dochodzenie Sunday Times ujawniło również, że niezależność WHO została poważnie zagrożona, a jej bliskie powiązania z Chinami pozwoliły na rozprzestrzenianie się COVID-19 w pierwszych dniach pandemii, jednocześnie ukrywając jego pochodzenie.

Według Sunday Times:

„Kierownictwo WHO nadało priorytet interesom gospodarczym Chin przed powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa, gdy Covid-19 pojawił się po raz pierwszy. Chiny sprawowały ostateczną kontrolę nad dochodzeniem WHO w sprawie pochodzenia Covid-19, wyznaczając wybranych ekspertów i negocjując zakulisową umowę, aby zatuszować sprawę”.

Więzy WHO z Chinami odegrały „decydującą rolę” w pandemii

28 stycznia 2020 r., cztery tygodnie po tym, jak Tajwan zaalarmował WHO, że tajemnicza choroba układu oddechowego rozprzestrzenia się w Chinach, WHO nie podjęła jeszcze działań i nadal chwaliło Chiny.

Tedros pochwalił nawet Chiny za ich przejrzystość i powiedział, że chiński prezydent „wykazał się „rzadkim przywództwem” i zasłużył na „wdzięczność i szacunek” za działanie w celu powstrzymania wybuchu epidemii w epicentrum”, donosi Sunday Times. „Te „nadzwyczajne kroki” zapobiegły dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa i dlatego, jak powiedział, było tylko „kilka przypadków przenoszenia wirusa z człowieka na człowieka poza Chinami, które bardzo uważnie monitorujemy”.

W rozmowie z Sunday Times profesor Richard Ebright z Instytutu Mikrobiologii Waksman w New Jersey na Rutgers University powiedział , że to właśnie ten bliski związek ostatecznie ukierunkował przebieg pandemii:

„Nie tylko odegrał swoją rolę; odegrała decydującą rolę. To była jedyna motywacja. Nie było żadnego naukowego, medycznego ani politycznego uzasadnienia stanowiska, jakie WHO zajęła w styczniu i lutym 2020 r. Było to całkowicie oparte na utrzymaniu satysfakcjonujących więzi z rządem chińskim.

„Tak więc na każdym kroku WHO promowała stanowisko, o które zabiegał chiński rząd… WHO aktywnie sprzeciwiała się i utrudniała wysiłki innych narodów na rzecz wdrożenia skutecznych kontroli granicznych, które mogłyby ograniczyć rozprzestrzenianie się, a nawet powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

„Nie mogę uwierzyć, że urzędnicy w Genewie, którzy składali te oświadczenia, uważali je za zgodne z faktami, którymi dysponowali w momencie ich składania. Trudno nie zauważyć, że bezpośrednią przyczyną tego jest poparcie rządu chińskiego dla wyboru Tedrosa na dyrektora generalnego…

„To był niezwykle wysoki zwrot z inwestycji [Chiny] przy stosunkowo niewielkich sumach, które zostały zainwestowane we wspieranie jego wyborów. Chińskiemu rządowi opłaciło się to na wielką skalę”.

Głęboka korupcja w WHO

Jeszcze przed pandemią WHO wydała oświadczenie , że prowadziła dyskusje z Facebookiem, aby „zapewnić ludziom dostęp do wiarygodnych informacji na temat szczepionek i ograniczyć rozprzestrzenianie się nieścisłości”. Na pierwszym Światowym Szczycie Szczepień WHO, który odbył się w Brukseli we wrześniu 2019 r., Jason Hirsch, kierownik ds. polityki publicznej Facebooka, nawiązał do cenzury i manipulacji medialnych, które miały nadejść:

„Pierwszą rzeczą, którą robimy, jest zmniejszenie rozpowszechniania dezinformacji na temat szczepień, a drugą rzeczą, którą robimy, jest zwiększenie ekspozycji na wiarygodne, autorytatywne treści dotyczące szczepień”.

Zamiast stawiać zdrowie publiczne na pierwszym miejscu, takie jak naciskanie na badania bezpieczeństwa w zakresie szczepień, historia WHO wyraźnie ilustruje jej przywiązanie do Wielkiej Farmacji i innych branż. Na przykład WHO bagatelizowała skutki zdrowotne spowodowane katastrofą nuklearną w Czarnobylu w 1986 r., stwierdzając, że tylko 50 zgonów było bezpośrednio spowodowanych przez ten incydent, a „łącznie do 4000 osób może ostatecznie umrzeć z powodu narażenia na promieniowanie” w wyniku katastrofy.

WHO podpisała porozumienie z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej, która „promuje pokojowe wykorzystanie energii atomowej” w 1959 roku, podporządkowując ją agencji w zakresie promieniowania jonizującego.

Reakcja WHO na katastrofę radiacyjną w Fukushimie w 2011 roku również została skrytykowana, z dowodami na zatajenie sprawy na wysokim szczeblu. WHO po raz kolejny bagatelizowała ryzyko, stwierdzając , że „przewidywane ryzyko jest niskie i nie przewiduje się obserwowalnego wzrostu zachorowań na raka powyżej wskaźników wyjściowych”.

WHO otrzymała również ponad 1,6 miliona dolarów od giganta opioidowego Purdue w latach 1999-2010 i wykorzystała dane na temat opioidów wspierane przez przemysł, aby włączyć je do swoich oficjalnych wytycznych proopioidowych. Według Alliance of Human Research Protection, współpraca WHO z Purdue doprowadziła do zwiększonego używania opioidów i globalnego uzależnienia.

Ze względu na akceptację prywatnych pieniędzy, przegląd w Journal of Integrative Medicine & Therapy posunął się do stwierdzenia, że ​​korupcja WHO jest „największym zagrożeniem dla zdrowia publicznego na świecie w naszych czasach”, szczególnie w odniesieniu do WHO zalecenia dotyczące leków — w tym „ lista podstawowych leków ” — które według niego są stronnicze i niewiarygodne.

Biorąc pod uwagę mocne i trwałe dowody na to, że WHO jest mocno skonfliktowana i kontrolowana przez przemysł, jej użyteczność jako strażnika zdrowia publicznego musi zostać poważnie zweryfikowana.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Dr Tess Lawrie oskarża organ nadzoru leków rejestrujący skutki szczepień COVID o ignorowanie ostrzeżenia dotyczącego bezpieczeństwa szczepionek

Next Article

"Procedury covidowe" w brazylijskim szpitalu

Related Posts
Total
0
Share