USA usankcjonują sieć zamówień wojskowych pomagających Rosji – Janet Yellen

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że ​​Waszyngton nałoży nowe sankcje na ponadnarodową sieć osób i firm, które pracują nad pozyskaniem technologii wojskowych dla rosyjskiej agresji wojennej na Ukrainie.

Powiedziała to dziennikarzom na marginesie szczytu G20 na Bali – informuje Reuters.

Według Yellen sankcje objęłyby 14 osób i 28 podmiotów, w tym podmioty ułatwiające finanse. Odmówiła jednak podania szczegółów dotyczących ich lokalizacji. Powiedziała, że ​​ogłoszenie zostało zaplanowane na później w poniedziałek.

„Jest to część naszego większego działania, aby zakłócić rosyjski wysiłek wojenny i odmówić jej potrzebnego sprzętu poprzez sankcje i kontrolę eksportu” – powiedziała Yellen.

Departament Skarbu USA nałożył sankcje na duże wojskowe firmy przemysłowe w Rosji, a Departament Handlu odciął eksport amerykańskich komponentów i amerykańskich technologii, które były wykorzystywane w niektórych rosyjskich urządzeniach wojskowych. Yellen powiedziała, że ​​już miały one wpływ na pole bitwy na Ukrainie.

Rosji udało się pozyskać z Iranu drony, które były wykorzystywane do atakowania miast i infrastruktury energetycznej na Ukrainie. Irańskie jednostki wojskowe i przemysł są już objęte surowymi sankcjami USA w związku z programem rozwoju nuklearnego Teheranu i nie było jasne, czy którekolwiek z sankcji były związane z zakupami amunicji do dronów.

Yellen powiedziała też, że w tym samym czasie Stany Zjednoczone będą nadal wspierać Ukrainę pomocą finansową i gospodarczą.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
burza w Buffalo, newsinsider

Stany Zjednoczone przygotowują nowy pakiet pomocy obronnej dla Ukrainy

Next Article
Benedykt XVI zmarł w wieku 95 lat

Ukraińskie Siły Powietrzne uderzają w cztery skupiska wroga na lewym brzegu Dniepru

Related Posts
Total
0
Share