Brutalny i bezprawny zamach na TVP

zamach na TVP, newsinsider
Rząd Donalda Tuska przejął władzę w mediach publicznych, newsinsider

Rada Mediów Narodowych o przejęciu TVP: Bezprawny zamach

W środę rząd Tuska wyłączył z nadawania całodobowy publiczny kanał informacyjny TVP Info i zwolnił kadrę kierowniczą mediów państwowych.

Oświadczenie trojga członków Rady Mediów Narodowych

Osoby, które uczestniczą w odbywającym się na naszych oczach bezprawnym zamachu na media publiczne, powinny liczyć się z tym, że poniosą surowe konsekwencje na podstawie przepisów Kodeksu Karnego

Polski prezydent potępia reformę mediów państwowych dokonaną przez Tuska jako „anarchię”

Rząd Donalda Tuska przejął władzę w mediach publicznych, odwołał zarząd m.in. TVP i wprowadził tam swoich nominatów. Jednocześnie wyłączono sygnał TVP Info i usunięto z internetu stronę tej stacji.

Wczoraj została w sposób rażący przez pana ministra (kultury Bartłomieja) Sienkiewicza złamana konstytucja – powiedział prezydent Andrzej Duda w Radiu ZET. Dodał, że działania rządu ws. TVP są “bezprawne, to anarchia”.

Duda powiedział prywatnemu Radiu Zet, że działania rządu z pominięciem procedur parlamentarnych są sprzeczne z konstytucją. „To są całkowicie nielegalne działania” – stwierdził.

Widzowie TVP Info zareagowali na bezprawie koalicji rzadzacej i zorganizowali protest w siedzibie stacji na ul. Woronicza.

Nie gra radio, nie gra telewizja. To jest zamach stanu – mówiła jedna z demonstrujących kobiet.

To pełzający zamach stanu – krzyczał do protestujących były premier Mateusz Morawiecki.

TVP Info przestało nadawać od godz. 11:18 w środę zarówno w telewizji naziemnej, jak i internecie. Zamiast kanału informacyjnego widzowie przekierowywani są na sygnał TVP1.

Chwilę wcześniej minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu szefów mediów publicznych.

W gmachu stacji doszło do przepychanek. Politycy Zjednoczonej Prawicy twierdzą, że posłanka Joanna Borowiak została napadnięta “przez osiłków nowego ministra kultury”.

Część posłów miała zostać zamknięta w pobliżu biura prezesa TVP. Z kolei w gabinecie Mateusza Matyszkowicza mają przebywać m.in. nowy prezes i przewodniczący rady nadzorczej TVP.

To bezprecedensowy atak na media publiczne, a także zamach na wolność słowa i demokrację – oceniła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W ten sposób odniosła się do wydarzeń uderzających w dotychczasowe w funkcjonowanie m.in. TVP INFO.

Dr Jolanta Hajdasz akcentowała

Są to standardy białoruskie, gdzie wyłącza się nadajniki urzędującego programu telewizyjnego i zmienia się w ten sposób jakikolwiek przekaz. Przez ostatnie osiem lat nic takiego się nie działo, aby w ten sposób postępować. Mieliśmy przygotowania całej tej sytuacji, manipulacyjne na wielu polach, łącznie z tym, że dehumanizowano dziennikarzy mediów, których koalicja nie jest w stanie zaakceptować. Nie miejmy złudzeń, za chwilę w ten sam sposób będzie niszczona i likwidowana TV Trwam i Radio Maryja. Oni nie staną w miejscu, ponieważ system manipulacji, który ma być podstawą ich rządzenia, funkcjonuje tylko wtedy, kiedy wszystkie media mówią jednym głosem.

O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie zmian w mediach publicznych.

Politycy Koalicji 15 Października „odebrali głos Polakom, przejmując media publiczne” – przekonywał o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Apel KRRiT do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska w sprawie zatrzymania eskalacji bezprawnych działań podjętych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wobec mediów publicznych

Informacja KRRiT w sprawie rażącego złamania prawa medialnego skierowana do Europejskiej Grupy Regulatorów Audiowizualnych Usług Medialnych (ERGA)

Stanowisko KRRiT w sprawie bezprawnego przejęcia mediów publicznych

Biciem i przemocą junta Tuska buduje „wolne media” [WIDEO]

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Magdalena Gudzińska-Adamczyk zaatakowała i opluła w Sejmie Brauna

Kim jest kobieta, która zaatakowała i opluła w Sejmie Brauna?

Next Article
UOP, Urząd Ochrony Państwa, Bartłomiej Sienkiewicz, afera podsłuchowa, to chuj, dupa i kamieni kupa, tajne służby

Aferzysta i były funkcjonariusz UOP Bartłomiej Sienkiewicz Ministrem w trzecim gabinecie Donalda Tuska

Related Posts
Total
0
Share