Szczepionka Pfizer na COVID-19 została zaprojektowana w zaledwie kilka godzin, mówi współzałożyciel BioNTech, dr Ugur Sahin

Według współzałożyciela BioNTech dr Ugura Sahina, szczepionka COVID-19, którą zaprojektował dla firmy Pfizer, została zaprojektowana w ciągu zaledwie kilku godzin w ciągu jednego dnia 25 stycznia 2020 r.

Żadna inna szczepionka w historii nie została stworzona i wyprodukowana tak szybko. Wcześniej najszybsza szczepionka, jaką kiedykolwiek opracowano, zajmowała ponad cztery lata.

Współzałożyciel BioNTech, dr Ugur Sahin, zaprojektował szczepionkę COVID-19 w zaledwie kilka godzin w połowie stycznia, jak podaje The Journal, podcast z Gimlet i The Wall Street Journal.

Rzecznik BioNTech potwierdził Business Insiderowi, że Sahin – który założył firmę ze swoją żoną Özlem Türeci – wykonał „zgrubny projekt w jeden weekend”.

Co więcej, opracowanie szczepionki na koronawirusa Moderny zajęło tylko dwa dni .

Powodem, dla którego obie szczepionki zaprojektowano tak szybko, była technologia, na której polegają: informacyjny RNA lub mRNA.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nigdy wcześniej nie zatwierdziła szczepionki ani leczenia na bazie mRNA. Ale teraz agencja udzieliła zezwolenia na szczepionki oparte na mRNA firmy Pfizer i BioNTech zaprojektowane w jeden dzień po raz pierwszy.

Informacyjny RNA to materiał genetyczny, który mówi komórkom, jak wytwarzać białka. Te szczepionki koronawirusowe działają poprzez wstrzyknięcie niewielkiego fragmentu mRNA koronawirusa do organizmu. To RNA koduje białko wypustowe wirusa, co pomaga mu przyczepiać się do komórek i atakować. To także jest cel i neutralizacja przeciwciał.

Wcześniej szczepionki zawierały martwą lub osłabioną wersję wirusa.

Wadą szczepionki Pfizer i BioNTech jest jednak również to, że została wyprodukowana w tak krótkim czasie. Istnieje również wiele pytań dotyczących krótkiego okresu próbnego i skutków ubocznych.

Niedawno naukowcy z University of Miami zalecili mężczyznom dokonanie oceny płodności i rozważenie zamrożenia nasienia przed otrzymaniem szczepionki COVID w celu ochrony ich płodności.

Tymczasem, według nowego raportu CDC, prawie 3150 osób, którym podano szczepionkę COVID-19, zostało sparaliżowanych; „nie były w stanie wykonywać normalnych codziennych czynności, nie były w stanie pracować i wymagały opieki lekarza lub pracownika służby zdrowia”.

Grupa naukowców z czasopisma medycznego The Lancet ostrzegła również, że szczepionki Covid-19 mogą zwiększać ryzyko zarażenia się wirusem HIV, potencjalnie prowadząc do wzrostu liczby zakażeń.

Jak donosi GreatGameIndia , niedawno Australia wycofała się z umowy dotyczącej szczepionki przeciwko koronawirusowi o wartości miliarda dolarów po tym, jak kilku uczestników badania uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa HIV.

W lutym grupa indyjskich naukowców odkryła, że koronawirus został zmodyfikowany przy pomocy wstawek podobnych do AIDS . Badanie wykazało, że jest mało prawdopodobne, aby wirus uzyskał takie unikalne insercje w sposób naturalny w krótkim czasie.

Chociaż badanie zostało wycofane po tym, jak spotkało się z ostrą krytyką ze strony ekspertów z mediów społecznościowych, sam Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla francuski wirusolog, sam potwierdził wnioski z badania.

Badanie wykazało, że to właśnie z powodu tych 4 nowych wstawek AIDS, takich jak insercje w koronawirusie, wirus przeskoczył na ludzi, o których pierwotnie wiadomo było, że zarażają tylko zwierzęta.

Wyślij swoje wskazówki i uwagi, wypełniając ten formularz lub napisz do nas bezpośrednio na podany adres e-mail. Dołącz do nas na Facebooku, aby uzyskać więcej informacji i aktualizacji.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
miód na rany

Czy stosowanie miodu na rany może pomóc w gojeniu?

Next Article

Twórcy szczepionek COVID-19 Oxford AstraZeneca powiązani z Brytyjskim Towarzystwem Eugenicznym

Related Posts
Total
0
Share