Ćwiczenia pleców, które budują mięśnie

Ćwiczenia pleców, newsinsider
Ćwiczenia pleców, newsinsider

Konsekwentny i progresywny trening mięśni jest najlepszym sposobem na zwiększenie rozmiaru i siły mięśni.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że budowanie i utrzymywanie mięśni wymaga energii.

Twoje ciało nie zbuduje dodatkowej masy mięśniowej, chyba że spożycie kalorii będzie w stanie utrzymać większą masę mięśniową. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu masy mięśniowej, warto rozważyć współpracę z zarejestrowanym dietetykiem, aby przeanalizować liczbę kalorii i skład makroskładników w Twojej diecie.

Odpowiednie odżywianie w połączeniu z treningiem mięśniowym pomoże Ci zbudować i utrzymać więcej mięśni.

Poniższe zalecenia dotyczące ćwiczeń pleców są podzielone na trzy ogólne sekcje grup mięśniowych: górną, środkową i dolną.

Żadna grupa nie jest ważniejsza od drugiej, więc pamiętaj o dołączeniu ćwiczeń dla każdej grupy. Zwiększenie masy mięśniowej poprzez progresywny trening mięśni oznacza silniejsze mięśnie pleców o zwiększonej zdolności do pracy.

Zalecane ćwiczenia

Górna i środkowa część pleców

Podciąganie na drążku (szeroka pozycja dłoni celuje w najszerszy grzbietu; wąska pozycja dłoni zwiększa zaangażowanie bicepsa)

Jednoramienny ciag Birddog

Plecy

Ciągnięcie za linkę

Środkowy i niski tył

Ciąg treningowy zawieszenia

Rząd drążka na wznak

Podciąganie na wznak

Niskie oparcie

Cwiczenie pleców z piłką stabilizującą

Rząd desek z przedłużeniem

Zalecany schemat powtórzeń

Ponieważ celem jest budowanie mięśni, schemat powtórzeń powinien obejmować co najmniej sześć do 12 powtórzeń po trzy do sześciu zestawów każdego ćwiczenia. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od lżejszych ciężarów i mniejszej liczby serii, a następnie z czasem zwiększanie liczby serii przy użyciu cięższych ciężarów. Pamiętaj, aby zaplanować tydzień regeneracji ruchowej lub „rozładowania” co pięć do sześciu tygodni, aby mieć pewność, że nadal widzisz poprawę siły i hipertrofii mięśni. Trenowanie na całość przez zbyt długi czas może spowodować przetrenowanie, przeciążenie, zmęczenie i stagnację.

Jak dodać te ćwiczenia do swojej obecnej rutyny

Celem zdrowego treningu mięśni powinno być wzmocnienie całego ciała. Niektórzy ludzie lubią dzielić swój dzień na określone partie ciała, podczas gdy inni lubią pracować nad całym ciałem podczas każdego treningu. Bez względu na to, jakie są twoje preferencje, wykonaj ćwiczenie z każdej części sekcji pleców udostępnionej powyżej i włącz je do swojej rutyny. Jeśli przez jeden dzień skupiasz się na plecach, dodaj jak najwięcej tych ćwiczeń do jednej sesji tygodniowo. Jeśli wolisz pracować całym ciałem podczas każdej sesji, upewnij się, że wykonujesz jedno lub dwa z tych ćwiczeń za każdym razem, gdy ćwiczysz.

Dodając nowe ćwiczenia do swojej rutyny fitness, rozważ konsultację z osobistym trenerem na sesję, aby obserwować swoją formę. Teraz ruszaj się i ciesz się włączaniem tych ćwiczeń do swoich treningów, aby zbudować silne plecy, na których możesz polegać, aby wspierać swoją postawę i zapobiegać kontuzjom.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Twitter, newsinsider

Pliki Twittera. UWAGA: Twitter był naciskany przez firmę Pfizer, aby usunął posty kwestionujące skuteczność szczepionki Covid

Next Article
Denise Austin ujawnia swoje najlepsze sekrety dobrego samopoczucia na Nowy Rok

Ikona fitness ujawnia swoje najlepsze sekrety dobrego samopoczucia na Nowy Rok

Total
0
Share