Czy George Soros zmarł na Węgrzech?

Okazuje się, że informacja o śmierci George Sorosa na Węgrzech to jest internetowy żart.

Wiadomość na Twitterze, że George Soros zmarł na Węgrzech w wieku 92 lat, była mistyfikacją internetową spowodowaną tweetem z konta Anti Woke.

Tweet z Anti Woke informował: „WEDŁUG doniesień medialnych, George Soros zmarł dzisiaj na Węgrzech w wieku 92 lat”.

Link do Tweeta poniżej:

https://twitter.com/ANTlWOKE/status/1595102535077052419

Wygląda na to, że jest to internetowa mistyfikacja zapoczątkowana przez „Anti Woke”, ponieważ spekulacje się rozprzestrzeniają, pojawił się kolejny tweet, który potwierdza nasze podejrzenia, że ​​Gorge Soros w rzeczywistości żyje i ma się dobrze.

Jest też przesłanie: „przestań wierzyć w to, co czytasz w Internecie”.

Twitter stał się bardziej otwarty od czasu przejęcia władzy przez Elona Muska , wolność słowa jest bardzo ważna, jednak może być też wylęgarnią kłamstw i dezinformacji. Cała ta historia rozpoczęła się od jednego tweeta, który rozprzestrzenił się jak dziki ogień w Internecie i został odebrany przez tuzin serwisów informacyjnych, w tym Wiadomości we Francji.

George Soros to węgiersko-amerykański miliarder, inwestor, magnat biznesowy i działacz polityczny.

Jest jednym z odnoszących największe sukcesy inwestorów na świecie, a jego majątek netto w lutym 2018 r. wynosił 8 miliardów dolarów. Soros jest znany jako „Człowiek, który rozbił Bank Anglii” ze względu na swój duży zakład przeciwko funtowi brytyjskiemu w 1992 r.

Soros urodził się w Budapeszcie na Węgrzech w żydowskiej rodzinie. Jego ojciec był prawnikiem, a matka pianistką klasyczną. Soros uciekł z Węgier podczas II wojny światowej i przeniósł się do Londynu, gdzie studiował w London School of Economics. Po ukończeniu studiów pracował w różnych bankach, zanim przeniósł się do Nowego Jorku w 1963 roku.

W 1970 roku Soros wraz z Jimem Rogersem założył Quantum Fund. Fundusz stał się jednym z odnoszących największe sukcesy funduszy hedgingowych w historii, przynosząc mu miliardy dolarów. Zaczął też inwestować w takie firmy jak Coca-Cola i Goldman Sachs.

Jest także założycielem Fundacji Społeczeństwa Otwartego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Nagłe zgony i urazy wśród młodych i wcześniej zdrowych ludzi trwają

Next Article

Najnowszy dokument Stew Peters'a - Zmarł Nagle

Related Posts
Total
0
Share