Dieta Ultimate dr Oza

Dieta Ultimate dr Mehmet Oz
Dieta Ultimate dr Mehmet Oz

Zdejmij do 2 cali z talii w ciągu 2 tygodni. Tak mówi Dr. Oza.

Plan opiera się na tym, że wiesz, jak organizm przechowuje tłuszcz i spala kalorie, dlaczego jesteś głodny i co sprawia, że ​​jesteś pełny. Daje również wskazówki, jak używać mniejszych talerzy, aby Twoje porcje były mniejsze.

Nie przeprowadzono żadnych badań nad samą dietą, ale Mehmet Oz, MD, popiera niektóre swoje twierdzenia badaniami.

Oz zapewnia długą listę zalecanych produktów spożywczych. Dbaj o świeże owoce i warzywa, chude białka, takie jak piersi z kurczaka i łosoś bez skóry, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu i produkty pełnoziarniste.

Postępuj zgodnie z „Zasadą pięciu”, aby dowiedzieć się, czego nie jeść. Jeśli żywność zawiera którykolwiek z tych wymienionych jako jeden z pierwszych pięciu składników na etykiecie, trzymaj się z daleka: cukry, syropy, biała mąka, tłuszcze nasycone i tłuszcze trans.

Alkohol jest w porządku, ale tylko jeden drink dziennie, pod koniec obiadu. Pamiętaj: alkohol ma kalorie i jeśli sfolgujesz, możesz skończyć z jedzeniem więcej niż planowałeś.

Oprócz wyeliminowania cukrów prostych, białej mąki i niektórych rodzajów tłuszczów, dieta Ultimate zapewnia elastyczność w zakresie wyboru tego, co jeść ze wszystkich grup.

Ograniczenia: „Lista zakupów” Oz jest długa i zawiera wiele różnych potraw, które pasują do wszystkich kubków smakowych.

Gotowanie i zakupy: Twoje rutyny związane z gotowaniem i zakupami nie powinny się zbytnio zmienić. Większość artykułów powinieneś znaleźć w swoim zwykłym sklepie spożywczym.

Pakowana żywność lub posiłki: Nie są wymagane.

Spotkania osobiste: Nie, ale Oz zaleca znalezienie „kumpla odchudzającego”, takiego jak współmałżonek, przyjaciel lub współpracownik, i sprawdzanie tej osoby, przez telefon lub e-mail, codziennie.

Ćwiczenia: Tak. Twój program ćwiczeń powinien obejmować pół godziny dziennie aktywności sercowo-naczyniowej, takiej jak chodzenie, oraz trening siłowy w celu zbudowania mięśni raz w tygodniu. Ostatecznie możesz wykonać do 10 000 kroków, czyli około 5 mil dziennie.

Wegetarianie, weganie, a także osoby na diecie niskotłuszczowej lub o niskiej zawartości soli nie powinni mieć problemów z przestrzeganiem diety.

Koszt: Oz zaleca całkowity remont szafek kuchennych, który może być kosztowny. Gdy to zrobisz, będziesz po prostu zaopatrywać swoją kuchnię.

Wsparcie: Tę dietę musisz przejść samodzielnie, chyba że znajdziesz kumpla odchudzającego.

Jak każdy dobry lekarz, Oz oczywiście przeczytał wytyczne żywieniowe American Heart Association i American Diabetes Association. Główne koncepcje jego planu żywieniowego są trafne, z wieloma zaleceniami. Jeśli będziesz postępować zgodnie z jego planem, prawdopodobnie schudniesz i będziesz na dobrej drodze do lepszego zdrowia.

Oz zawiera podstawowe elementy zdrowej diety: przyjemne jedzenie i zdrowe wybory żywieniowe. Jego „Zasada 5” z pewnością wyrzuci z szafek większość przetworzonej żywności, a wraz z nią wiele dodanej soli, tłuszczu i pustych kalorii.

Diety o niskiej zawartości soli i tłuszczu są dobre dla zdrowia serca i ciśnienia krwi, podobnie jak każda potrzebna utrata wagi. Twój poziom cholesterolu prawdopodobnie spadnie również przy tego rodzaju świadomym jedzeniu.

Udowodniono również, że utrata masy ciała i ćwiczenia pomagają zapobiegać i leczyć cukrzycę. Jeśli masz cukrzycę, każda drastyczna zmiana diety lub poziomu aktywności oznacza, że ​​może być konieczne dostosowanie planu leczenia cukrzycy, aby uniknąć hipoglikemii ( niskiego poziomu cukru we krwi ). Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dietetykiem w celu uzyskania wskazówek.

Dieta pozwala na uzyskanie niskotłuszczowego nabiału, niskotłuszczowego białka zwierzęcego i ryb. Zawiera również dużo błonnika z owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Błonnik pomaga obniżyć poziom cholesterolu i jest dobry dla układu pokarmowego .

Dieta Ultimate Dr.Oza obejmuje około 30 minut ćwiczeń aerobowych przez większość dni. To również zaleca American Heart Association. Ale plan trochę zawodzi, jeśli chodzi o trening siłowy. Zarówno American Heart Association, jak i CDC twierdzą, że należy to robić co najmniej dwa razy w tygodniu.

Oz zaleca każdemu wizytę u lekarza przed rozpoczęciem planu diety i ćwiczeń .

Najbardziej bolesną częścią diety Dr.Oza może być oczyszczenie twoich szafek.

Zaopatrzenie kuchni w listę zakupów diety z pewnością będzie na początku drogie, ale po tym nie powinno to być więcej niż normalnie wydajesz na swoje artykuły spożywcze. Wszelkie drogie produkty można zrównoważyć dzięki oszczędnościom wynikającym z wycinania tłustych kawałków mięsa i gotowych potraw.

Przygotuj się na samodzielne gotowanie, ponieważ przestrzeganie diety będzie o wiele łatwiejsze. Jedzenie poza domem może stanowić wyzwanie, ponieważ masz niewielką kontrolę nad składnikami.

Ultimate Diet dr Oza zawiera pomocne wskazówki, jak przestrzegać diety i jak utrzymać utratę wagi po jej zakończeniu. Te zdrowe odżywianie porady, aby dowiedzieć się będzie dobrze służyć przez całe życie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Dr Robert Kushner

Dieta według typu osobowości dr Kushnera

Next Article
Dieta 20 20 Dr Phila

Dieta 20/20 Dr. Phila

Related Posts
Total
0
Share