Jedz to, co kochasz, kochaj to, co jesz

Michelle May MD
Michelle May MD

Możesz schudnąć, delektując się ulubionymi potrawami, jeśli jesz uważnie. To jest serce filozofii “Jedz to, co kochasz, kochaj to, co jesz”

Po części chodzi o emocjonalne jedzenie . Na swojej stronie internetowej, autorka Michelle May, MD, mówi, że jest „wyzdrowiałą jo-jo dieterką”.

W ramach tego planu zadaj sobie pytanie, przed pierwszym kęsem, czy jesteś naprawdę głodny lub czujesz coś innego, na przykład złość, samotność lub znudzenie.

Chodzi również o to, aby zauważyć, kiedy jesteś pełny i nie jeść po tym czasie.

Jedz pokarmy, które lubisz, ale staraj się uwzględnić w swojej diecie:

  • Wybieraj częściej kolorowe, bogate w błonnik owoce i warzywa niż ziemniaki skrobiowe i kukurydzę. Jedz też dużo fasoli.
  • Ziarna. Postaraj się przygotować połowę porcji, które spożywasz, produkty pełnoziarniste.
  • Produkty mleczne. Najzdrowsze są opcje niskotłuszczowe i beztłuszczowe.
  • Mięso, drób i ryby. Najlepsze są chude kawałki czerwonego mięsa i drobiu bez skóry. Jedz owoce morza zamiast innych mięs przynajmniej dwa razy w tygodniu.
  • Słodycze. Ciasta, czekolada i inne słodkie smakołyki są dozwolone z umiarem, jeśli zdecydujesz, że naprawdę je chcesz.
  • Alkohol. Jeśli już pijesz, możesz kontynuować, zwłaszcza jeśli wolisz czerwone wino. Ale zachowaj umiarkowanie: kobiety nie powinny pić więcej niż jednego drinka dziennie; mężczyźni powinni zatrzymać się na dwóch.

Wielkie zmiany będą polegały na zadaniu sobie pytania, czy jesteś głodny przed jedzeniem, ponieważ wiele osób je, aby spróbować zaspokoić inne wyzwalacze.

Kiedy zdecydujesz, że jesteś wystarczająco głodny, by jeść, przestań wszystko inne i skoncentruj się na smakach, konsystencji i kolorach, aby wiedzieć, kiedy poczujesz się pełny – koniec z jedzeniem bezmyślnie podczas jazdy lub oglądania telewizji.

Ograniczenia: Nie ma wielu ograniczeń, jeśli chodzi o to, co możesz jeść. Plan opiera się na jedzeniu pokarmów, które lubisz, więc chociaż zachęca się do zdrowej żywności.

Gotowanie i zakupy: może nie być konieczna drastyczna zmiana listy zakupów lub nawyków kulinarnych. Chodzi bardziej o dostrojenie się do tego, dlaczego jesz.

Pakowana żywność lub posiłki: Nie.

Ćwiczenia: musisz regularnie ćwiczyć. Dowiesz się ciekawych sposobów na aktywność fizyczną i pomysłów, które pomogą Ci myśleć o ćwiczeniach jako o zabawnym odstresowaniu, a nie o obowiązkach.

Ponieważ w ramach tego planu możesz jeść dowolną żywność, z łatwością zaspokoi ona Twoje potrzeby dietetyczne, niezależnie od tego, czy jesteś wegetarianinem, weganinem , bezglutenowym, czy przestrzegasz diety o niskiej zawartości soli lub tłuszczu.

Koszt: Żadnych oprócz twoich artykułów spożywczych.

Wsparcie: ten plan wykonujesz samodzielnie. May ma witrynę internetową „Jedz, co kochasz, kochaj to, co jesz”. Jest także założycielką zespołu “Czy jestem głodny?” Warsztaty uważnego jedzenia, które mają podejście podobne do książki.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że zauważanie, kiedy jesteś głodny i kiedy jesteś najedzony (często nazywane uważnym jedzeniem), może poprawić wagę i obraz ciała .

Z tego planu może skorzystać każdy, w tym osoby ze schorzeniami, ponieważ skupia się on głównie na jedzeniu, zwracaniu uwagi przy posiłkach oraz na głodzie i sytości.

Informacje żywieniowe są podstawowe, więc jeśli masz słaby stan zdrowia, musisz przestrzegać wskazówek żywieniowych, które przekazał ci lekarz.

Na przykład, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, musisz przestrzegać limitów sodu określonych przez lekarza. To samo dotyczy liczenia węglowodanów, jeśli masz cukrzycę , i obniżania zawartości tłuszczów nasyconych, jeśli masz choroby serca . May ma również książkę, która skupia się na uważnym jedzeniu z cukrzycą.

Książka jest pozytywna. Zaleca radosne ćwiczenia i zdrowe odżywianie się, a informacje żywieniowe są oparte na przyjętych wytycznych. Ale niektórym może się nie podobać, że nie skupia się na wadze.

Ta książka przyniesie największe korzyści osobom stosującym dietę jo-jo, ponieważ nie jest to dieta; chodzi o budowanie lepszych relacji z jedzeniem.

Jeśli masz wysokie ryzyko chorób związanych z wagą i chcesz szybko schudnąć, ta dieta może nie być dla Ciebie odpowiednia.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
dr Joel Fuhrman

Jeść aby żyć

Next Article
Mireille Guiliano

Francuskie kobiety nie przytyją - przegląd diety

Related Posts
Total
0
Share