Przegląd programu “Ciało na całe życie”: Czy to działa?

odchudzanie
odchudzanie

Obietnice

Otwórz najlepiej sprzedającą się książkę Body for Life – ciało na całe życie, a zobaczysz zdjęcia przed i po ludziach, którzy przeszli od zera do mega transformacji. Daj diecie 12 tygodni, a także będziesz mieć najlepsze ciało – obiecuje autor. Ale będziesz musiał ciężko pracować – wykonując intensywne ćwiczenia prawie każdego dnia.

Będziesz także musiał przyzwyczaić się do spożywania sześciu małych posiłków dziennie ( głównie chudego białka i zdrowych węglowodanów ) zamiast trzech większych. Według twórcy diety, Billa Phillipsa, ten harmonogram ma na celu ustabilizowanie poziomu cukru we krwi, zwiększenie energii i pomoc w zapobieganiu napadom objadania się spowodowanym zbytnim głodem.

Założeniem diety jest to, że jeśli zauważysz szybkie rezultaty, bardziej prawdopodobne jest przestrzeganie diety i treningu.

Co możesz jeść, a czego nie

Do każdego posiłku dostajesz jedną porcję białka i węglowodanów wielkości pięści. Ogólnie dieta rozkłada się do około 40% do 50% każdego z nich, przy bardzo małej zawartości tłuszczu.

Możesz jeść chleb, makaron, ziemniaki, chude mięso, owoce, warzywa i niewielkie ilości niektórych tłuszczów. Dieta wymaga spożywania co najmniej dwóch porcji warzyw i picia 10 szklanek wody dziennie.

Raz w tygodniu otrzymujesz „wolny” dzień, w którym możesz jeść, co chcesz.

Z wyjątkiem wolnego dnia nie możesz jeść bekonu, tłustych kawałków wołowiny, hot dogów ani mięs smażonych w głębokim tłuszczu. Nie wolno Ci podawać słodkich ani przetworzonych produktów, takich jak ciastka, ciasta, słodycze, biały ryż, frytki i napoje gazowane. Niektóre tłuszcze, takie jak masło, smalec, majonez, olej kokosowy i pełnotłuste produkty mleczne, również są zabronione.

Poziom wysiłku: wysoki

Po zastosowaniu programu Body for Life możesz zauważyć szybkie rezultaty. Ale jeśli nie chcesz zobowiązać się do dopasowania sześciu małych posiłków do swojego dnia, może to być trudne. Intensywne treningi 6 dni w tygodniu również mogą być dla wielu za trudne.

Ograniczenia: Przygotowanie większej liczby posiłków dziennie może wymagać dłuższego planowania, chociaż mogą one obejmować koktajle lub batony odżywcze programu dwa razy dziennie. Dieta jest również bogatsza w białko, niż jest to zwykle zalecane.

Gotowanie i zakupy: dieta obejmuje przepisy, przykładowe plany posiłków i listy zakupów.

Pakowana żywność lub posiłki: plan sugeruje, ale nie wymaga, proszków, koktajli, suplementów i batonów odżywczych.

Spotkania osobiste: Nie.

Ćwiczenia: Ćwiczysz sześć razy w tygodniu: 45 minut ukierunkowanego treningu siłowego – 3 dni, i 20 minut treningu cardio o wysokiej intensywności – 3 dni.

Ograniczenia lub preferencje żywieniowe

Wegetarianie i weganie: Roślinne źródła białka, takie jak fasola, często zawierają węglowodany. Musisz przestrzegać zasad dotyczących węglowodanów planu. Taka dieta byłaby trudna do przestrzegania dla wegan.

Dieta niskotłuszczowa: w tej diecie jest bardzo mało tłuszczu, chyba że w wolny dzień uzupełnisz tłuszcze.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Koszt: nic poza zakupami spożywczymi. Nacisk na mięso, ryby i inne kosztowne białka może zwiększyć koszty budżetu żywnościowego. Opcjonalne proszki białkowe, koktajle i batony odżywcze również mogą się sumować.

Czy to działa?

Program Body for Life łączy w sobie dwa sprawdzone elementy utraty wagi: mniej kalorii i więcej spalanych kalorii. Jeśli będziesz go uważnie przestrzegać, prawdopodobnie zrzucisz kilogramy i zbudujesz mięśnie. Ale uważaj, aby nie przesadzić w swoim „wolnym dniu”.

Badania nie wykazały, że spożywanie częstych, małych posiłków przyspiesza utratę wagi – chociaż może mieć inne zalety zdrowotne. A częstsze jedzenie może zmniejszyć uczucie głodu, które może sabotować dobre intencje.

Czy jest dobry w każdych warunkach?

Zdejmowanie zbędnych kilogramów pomoże zapobiegać i leczyć cukrzycę, nadciśnienie i choroby serca, niezależnie od wybranej diety. Ale musisz uważać na swój poziom cholesterolu oraz ile soli i tłuszczu jesz w ramach tego planu.

Ponadto dieta może zawierać więcej białka niż powinieneś jeść, jeśli masz nerki lub inne schorzenia, więc najpierw skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że ten plan jest odpowiedni dla Ciebie.

Ostatnie słowo

Kontrola porcji i unikanie pustych kalorii może pomóc zrzucić niechciane kilogramy. Ale nacisk planu na białko i węglowodany przy jednoczesnym zapotrzebowaniu tylko na dwie porcje warzyw dziennie może prowadzić do braku niektórych witamin, minerałów i błonnika.

Możesz mieć problemy z tym planem, jeśli masz napięty harmonogram, ponieważ planowanie i gotowanie posiłków wymaga czasu, a także dopasowania się do wymaganego ćwiczenia.

Plan Body for Life to intensywny program fizyczny. Może to nie być dla Ciebie, jeśli nie lubisz ćwiczeń lub masz pewne problemy zdrowotne.

Plan jest bardziej ukierunkowany na trening siłowy i jest mniejsza niż zalecana przez American Heart Association ilość ćwiczeń aerobowych (150 minut tygodniowo) .

Możesz czuć się zmęczony, gdy ograniczysz kalorie i przyspieszysz ćwiczenia, więc zacznij powoli i słuchaj swojego ciała. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne lub byłeś nieaktywny, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Robert Lewandowski

Sportowiec Roku 2020: Robert Lewandowski został wybrany Sportowcem Roku w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Next Article
Dieta Brown Fat Revolution

Dieta Brown Fat Revolution

Related Posts
Total
0
Share