Dieta Brown Fat Revolution

Dieta Brown Fat Revolution
Dieta Brown Fat Revolution

Obietnice

Dieta brązowego tłuszczu została po raz pierwszy wprowadzona przez lekarza Jamesa R. Lyonsa, chirurga plastycznego, który jest autorem książki The Brown Fat Revolution w 2009 roku. Według Lyonsa żółty tłuszcz sprawia, że ​​wyglądasz miękko, wiotko i staro przed upływem czasu, podczas gdy brązowy tłuszcz jest dobry, zdrowy tłuszcz, który utrzymuje jędrność i młodość ciała.

4-tygodniowy program diety i ćwiczeń koncentruje się na kobietach i wysiłkach mających na celu rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej, przyspieszenie metabolizmu i budowę brązowego tłuszczu.

Możesz przechodzić między „Dniami węglowodanów” i „ Dniami białka”.

Co możesz jeść, a czego nie

Aby utrzymać równomierny metabolizm , jesz sześć razy dziennie, w tym przed i po każdym treningu. Jeden dzień w tygodniu możesz jeść, co chcesz, w rozsądnym zakresie.

Możesz jeść wiele rodzajów żywności. Węglowodany mogą obejmować pieczywo pełnoziarniste, makarony i zboża; chleby z niebielonej białej mąki; warzywa skrobiowe; i owoce o wysokiej zawartości węglowodanów. Możesz również jeść świeże i chude białko i tłuszcze nienasycone.

Kofeina i codzienny kieliszek wina też są w porządku. Ale unikaj przetworzonej żywności, sztucznych aromatów, słodzików, barwników i konserwantów.

Lyons zaleca również codzienne przyjmowanie suplementu witaminowo-mineralnego.

Poziom wysiłku: średni

Będziesz jadł częściej, niż prawdopodobnie byłeś przyzwyczajony, ale będzie to odpowiedni rodzaj jedzenia.

Ograniczenia: są pewne rzeczy, które możesz jeść, więc możesz mieć zachcianki. I musisz często jeść.

Gotowanie i zakupy: Gotujesz posiłki od podstaw. Może to zaoszczędzić pieniądze na gotowanej lub przetworzonej żywności.

Pakowana żywność lub posiłki: Nie.

Spotkania osobiste: Nie.

Ćwiczenia: Plan obejmuje kilka treningów na rdzeń i robisz tylko kilka dziennie, a nie codziennie. Ważnym elementem tej diety jest również trening siłowy, który nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

Ograniczenia lub preferencje żywieniowe

Tak. Plan żywieniowy obejmuje szeroką gamę produktów spożywczych.

Wegetarianie i weganie: uwzględniono opcje wegetariańskie i wegańskie.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Koszt: Oprócz jedzenia, będziesz musiał kupić niedrogi sprzęt do ćwiczeń: dwie linki do ćwiczeń bungee, pasek mocujący drzwi, metalowe klamry do linki bungee i wyściełany pasek na kostkę .

Wsparcie: Blog Lyonsa zawiera wskazówki, a na jego listę mailingową można zapisać się na stronie internetowej Brown Fat Revolution.

Czy to działa?

Brown Fat Diet Revolution koncentruje się na zmianie z „złego” żółtego tłuszczu do „dobrego” brunatnego.

Podczas gdy niektóre badania wykazały, że 12-tygodniowy program ćwiczeń spowodował brązowienie części tkanki tłuszczowej, nie przeprowadzono bezpośrednich badań tego planu, aby sprawdzić, czy może on doprowadzić do utraty wagi i poprawy zdrowia w ciągu zaledwie 4 tygodni.

Nie ma również badań wskazujących, że budowanie brązowego tłuszczu poprawia wygląd. Nie udowodniono też naukowo, że naprzemienne spożywanie białek i węglowodanów jest skuteczną strategią odchudzania.

Chociaż nie ma badań potwierdzających pogląd, że częste spożywanie małych posiłków w ciągu dnia może prowadzić do utraty wagi, przestrzeganie tego harmonogramu z kontrolowaną porcją żywności powinno pomóc zrzucić niechciane kilogramy.

A ponieważ ta dieta unika wielu pokarmów, które zawierają puste kalorie, powinieneś schudnąć, o ile nie ulegniesz zbytnim pokusom w „wolny” dzień każdego tygodnia.

Czy jest dobry w każdych warunkach?

Fakt, że ten plan diety obejmuje na przemian spożywanie białek i węglowodanów, może stanowić problem, jeśli masz cukrzycę. Twój plan leczenia cukrzycy prawdopodobnie musiałby zostać zmieniony, aby uniknąć zbyt wysokiego lub zbyt niskiego poziomu cukru we krwi. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem tej diety.

Ponieważ unikasz przetworzonej żywności, istnieje duża szansa, że ​​Twoja dieta będzie miała mniej sodu. Może to pomóc w zapobieganiu i leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca. Tylko upewnij się, że nie dodajesz dodatkowej soli do gotowania.

Jeśli masz chorobę nerek lub jesteś na diecie niskobiałkowej, może to nie być dobry plan dla Ciebie. To samo dotyczy sytuacji, w których zalecono ci przestrzeganie diety o niskiej zawartości cholesterolu. Będziesz musiał skonsultować się z lekarzem.

Ostatnie słowo

Z drugiej strony dieta Brown Fat Revolution jest elastyczna i pozwala na wybór i gotowanie własnego jedzenia. Nie ma wielu ograniczeń, a koszt jest minimalny.

Ale zrobienie zakupów i przygotowanie wielu posiłków i przekąsek będzie wymagało czasu i wysiłku, a także będzie pasowało do ćwiczeń.

Trzymanie się tego planu może być trudne, jeśli nie lubisz gotować i polegasz na dużej ilości przetworzonej żywności.

Ten program zawiera element ćwiczeń, ale nie jest zalecany do 150 minut ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności tygodniowo lub 75 minut intensywnych ćwiczeń aerobowych tygodniowo lub ich kombinacji, najlepiej rozłożonych na cały tydzień. Muszą dodać do swojego planu fitness, aby uzyskać potrzebne ćwiczenia.

Nauka stojąca za dietą Brown Fat Revolution wciąż ewoluuje, a twierdzenia o lepszym wyglądzie i samopoczuciu nie zostały jeszcze udowodnione. Ale może to być opcja, jeśli nie masz pewnych schorzeń.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
odchudzanie

Przegląd programu "Ciało na całe życie": Czy to działa?

Next Article
Dieta Spectrum Deana Ornisha

Dieta Spectrum Deana Ornisha

Related Posts
Total
0
Share