Minister Zdrowia rozważa ograniczenie dostępu do usług dla niezaszczepionych

Adam Niedzielski
Adam Niedzielski

“W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. My to też rozważamy… Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji” – powiedział w wywiadzie dla “Wprost” Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Jak wyjaśnił, jest pomysł by np. tylko zaszczepieni mieli uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych.

Informując o ewentualnym wprowadzeniu ograniczeń Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką.

Minister wyjaśnił też, że w kampanię na rzecz szczepień zaangażują się m.in. sportowcy, reprezentanci Polski.

Rozmowa została opublikowana w piątek na stronie tygodnika. Szef MZ Adam Niedzielski przekazał w niej, że rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych “podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany”

Pytany, czy wzorem Wielkiej Brytanii wprowadzone zostaną specjalne legitymacje zaszczepionych, minister odparł, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie.

Na pytanie, czy jest “plan B”, gdyby jednak nie udało się przekonać większości do szczepień, Niedzielski odparł, że w wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych.

“I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji” – poinformował Niedzielski.

Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką. Na uwagę, że w takim razie “wyjdzie na to, że się boi”, minister odparł, że “zawsze będzie krytyka”

Jak wyjaśnił, najwcześniej uda mu się pewnie zaszczepić “w okolicach wakacji”

“A wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami” – skwitował.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
roboty Boston Dynamics

Zobacz, jak roboty Boston Dynamics tańczą w rytm 'Do you love me'

Next Article
rany

Rany - jak się nimi opiekować

Related Posts
Total
0
Share