Zobacz, jak roboty Boston Dynamics tańczą w rytm ‘Do you love me’

roboty Boston Dynamics
roboty Boston Dynamics

W oszałamiającym teledysku tanecznym, będącym po części celebracją niesamowitego osiągnięcia inżynieryjnego, a po części reklamą firmy robotycznej, Boston Dynamics pokazała cztery ze swoich robotów wykonujących w pełni choreograficzne ruchy taneczne do hitu The Contours “Do you love me?”

Spinoff MIT sprzedaje swoje realistyczne roboty do magazynów, policji, zakładów użyteczności publicznej, laboratoriów i fabryk, aby wykonywały zadania lepiej i bezpieczniej niż ludzie.

Żeby pokazać, jak daleko zaszły umiejętności swoich robotów, Boston Dynamics we wtorek kazał swoim robotom wykonywać zawrotne akcje, puree ziemniaczane i kilka bardzo skomplikowanych ruchów tanecznych, które były po części imponujące, a po części niesamowite.

Firma Boston Dynamics nie osiągnęła sukcesu biznesowego, którego niektórzy mistrzowie robotyki oczekiwali. Firma wymienia zaledwie garstkę klientów, a w ciągu ostatnich trzech lat miała trzech różnych właścicieli: Google kupił ją w 2013 r., a następnie sprzedał Softbank w 2017 r., zanim Hyundai kupił ją na początku tego roku.

Firma rozpoczęła sprzedaż swojego robota Spot w USA w czerwcu po 74 500 USD za sztukę.

Spot, przedstawiony w filmie z bardziej ludzkimi robotami Atlas i robotem na kółkach, to najsłynniejszy produkt Boston Dynamics. Czworonożny robot zwrócił uwagę na zadania, które może wykonywać, takie jak bieganie, wchodzenie po schodach, a nawet przypominanie ludziom o ćwiczeniu dystansu społecznego w erze Covid-19. Zwykle jest używany do inspekcji na placach budowy lub w podobnych sytuacjach.

W zeszłym roku Boston Dynamics pokazał Atlasowi wykonywanie skomplikowanych sztuczek, w tym salta w tył, salta w powietrzu i skoku z obrotem o 360 stopni.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
chocolate smoothie

Przepis na Czekoladowy Precel Proteinowy Shake

Next Article
Adam Niedzielski

Minister Zdrowia rozważa ograniczenie dostępu do usług dla niezaszczepionych

Related Posts
Total
0
Share