Najlepsza dieta na całe życie

odchudzanie, utrata wagi
odchudzanie, utrata wagi

Obietnice

Czy plan, który zadziałał dla Oprah, może zadziałać dla ciebie? Najlepsza dieta życia pochodzi od fizjologa ćwiczeń i certyfikowanego trenera osobistego Boba Greene, który przez lata ściśle współpracował z Oprah Winfrey.

Mimo, że w tytule pojawia się „ dieta ”, nie jest to dieta, na kilka dni w celu szybkiej utraty wagi . Zamiast tego ma moc utrzymywania się: jest to sposób odżywiania się i życia, który pomaga stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe, aby pozostały z tobą na dobre.

Przejdziesz przez trzy fazy:

  1. Baby Steps (co najmniej 4 tygodnie): Przygotuj swoje ciało do utraty wagi , będąc bardziej aktywnym, przyspieszając metabolizm , pozbywając się sześciu „problematycznych pokarmów” i zwiększając liczbę spalanych kalorii.
  2. Ruszaj się (co najmniej 4 tygodnie): kontroluj kalorie, zwiększając aktywność co najmniej o jeden poziom, rozumiejąc emocjonalne przyczyny głodu, wprowadzając „kalorie bez ograniczeń” i kontrolując porcje
  3. Twoje najlepsze życie (w toku): Dodaj jeszcze więcej aktywności; ogranicz tłuszcze nasycone, sód i cukier; wyeliminuj tłuszcze trans; i uwzględnij zdrową żywność.

Co możesz jeść, a czego nie

Będziesz jeść trzy posiłki i przynajmniej jedną przekąskę dziennie, przyjmować suplementy i pić dużo wody.

Faza 1:

Jedz codziennie śniadanie bogate w błonnik i wapń, zdrowe przekąski o wartości od 100 do 200 kalorii, bez jedzenia przez co najmniej 2 godziny przed snem i dużo wody. Powiedz nie sześciu problematycznym potrawom: alkohol, napoje gazowane, tłuszcze trans, smażone potrawy, biały chleb oraz pełnotłuste mleko i jogurt.

Faza 2:

Ta faza polega na kontrolowaniu twoich porcji. Będziesz jeść te same rodzaje żywności, co w fazie 1, ale dodasz „kalorie na wszystko”, których ilość będzie zależała od poziomu Twojej aktywności. Krótko mówiąc, musisz na nie zasłużyć, będąc aktywnym.

Faza 3:

Nadal kontrolujesz porcje i przechodzisz w kierunku pożywnych pokarmów (chudsze białka, owoce, produkty pełnoziarniste, kolorowe warzywa). Skoncentruj się również na jakości swojej diety. Wszystko, co jesz, powinno oferować wspaniały smak, witaminy, minerały i składniki odżywcze, których potrzebujesz, aby być zadowolonym i zachować zdrowie.

Najlepsza dieta życiowa nie pozwala na spożywanie alkoholu w fazie 1, ale dopuszcza go z umiarem w fazie 2 i 3 jako część „kalorii na wszystko”.

Poziom wysiłku: średni

Ograniczenia: w fazie 1 nie można spożywać alkoholu, napojów gazowanych, tłuszczów trans, smażonych potraw, białego chleba ani pełnotłustego mleka i jogurtu. W fazie 2 i 3 możesz użyć niektórych z tych produktów jako „kalorii na wszystko”.

Gotowanie i zakupy: będziesz gotować lub jeść jak zwykle, o ile będziesz przestrzegać wytycznych Best Life i dodawać witaminy i suplementy sugerowane przez Greene.

Pakowana żywność lub posiłki? Nie.

Spotkania osobiste? Nie.

Ćwiczenia: wymagane. Będziesz wykonywać treningi cardio i siłowe, zwiększając je na każdym etapie diety. Zajmie to trochę czasu, od 90 minut tygodniowo do 6 godzin tygodniowo lub więcej.

Ograniczenia lub preferencje żywieniowe

Wegetarianie i weganie: Możesz łatwo dostosować tę dietę, aby działała dla Ciebie.

Niska zawartość soli: plan powoli wycofuje żywność o wysokiej zawartości sodu. Ale jeśli uważnie obserwujesz poziom sodu, sprawdź etykiety żywności. To samo dotyczy tłuszczu.

Bezglutenowa: ta dieta nie unika glutenu, więc dokładnie sprawdzaj etykiety żywności.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Koszt: Żadnych oprócz twoich artykułów spożywczych.

Wsparcie: nie ma; możesz kupić książkę Boba Greene’a, która zawiera więcej szczegółów na temat diety.

Czy to działa?

Kładąc nacisk na odżywianie i ćwiczenia, najlepsza dieta życiowa może pomóc Ci wejść na drogę do zdrowej wagi. To nie jest modna dieta; to holistyczne podejście do tworzenia zdrowego stylu życia.

Badania nad podobnymi dietami, które kładą nacisk na owoce, warzywa i chude białko, jednocześnie ograniczając tłuszcz, cukier i smażone potrawy, okazały się skutecznym sposobem na zrzucenie kilogramów i zapobieganie niektórym chorobom przewlekłym.

Ponieważ ten plan może oznaczać duże zmiany, będziesz musiał mieć motywację na dłuższą metę.

Czy jest dobra w każdych warunkach?

Diety takie jak ta, które pomagają osiągnąć i utrzymać zdrową wagę, mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy i chorób serca.

Wycinanie smażonych potraw i produktów mlecznych o wysokiej zawartości tłuszczu również pomoże obniżyć poziom cholesterolu i zwalczyć choroby serca.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, nacisk w diecie na żywność o niskiej zawartości soli może być właśnie tym, co zalecił lekarz. Ale jeśli jesteś na diecie o niskiej zawartości soli, będziesz musiał czytać etykiety, aby upewnić się, że trzymasz się swoich limitów.

Ostatnie słowo

Najlepsza dieta życiowa wymaga gotowania i spożywania szerokiej gamy smacznych potraw. Będziesz mógł nawet leczyć się na tym planie.

Jedzenie poza domem może być wyzwaniem. Zaplanuj poruszanie się po targu i własnej kuchni, aby jak najlepiej wykorzystać tę dietę.

Nie będziesz musiał kupować gotowej żywności, ale będziesz musiał przyjmować suplementy, takie jak multiwitaminy, kwasy omega-3 i wapń, jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości z pożywienia.

Jeśli cierpisz na schorzenie lub zażywasz jakiekolwiek leki, porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek suplementów, zwłaszcza jeśli stosujesz leki rozrzedzające krew .

Zakup książki to jedyny wydatek, chyba że zdecydujesz się na wsparcie online.

To, co będziesz musiał zainwestować, to trochę czasu i energii, jeśli chcesz odnieść sukces dzięki “Najlepszej diecie życia”. Rozpoczyna się od umiarkowanej ilości ćwiczeń i trwa do prawie godziny przez większość dni.

Jeśli nie byłeś aktywny lub masz jakiekolwiek schorzenia, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
odchudzanie

Przegląd planu diety Atkinsa

Next Article
Robert Lewandowski

Sportowiec Roku 2020: Robert Lewandowski został wybrany Sportowcem Roku w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Related Posts
Total
0
Share