Disney anuluje współpracę z Giną Carano z powodu tweetów

Star Wars Mandalorian, Walt Disney, Gina Carano
Star Wars Mandalorian, Walt Disney, Gina Carano

W środę Disney zerwał kontakty z konserwatywną aktorką Giną Carano, ostatnio znaną z roli Cara Dune w programie Disney + The Mandalorian, z powodu serii „obraźliwych” postów w mediach społecznościowych.

Post, który najwyraźniej wzbudził największe kontrowersje, to zrzut ekranu udostępniony na koncie Carano na Instagramie, na którym porównano podziały polityczne w Stanach Zjednoczonych do nazistowskich Niemiec.

Zrzut ekranu brzmiał:

Żydów bili na ulicach nie nazistowscy żołnierze, ale ich sąsiedzi… nawet dzieci.
Ponieważ historia jest redagowana, większość ludzi dzisiaj nie zdaje sobie sprawy, że aby dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze mogliby z łatwością złapać tysiące Żydów, rząd najpierw sprawił, że ich sąsiedzi znienawidzili ich po prostu za to, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?

Ponieważ Carano była otwartą zwolenniczką byłego prezydenta Donalda Trumpa i często narzekała na ostry sprzeciw wobec jej konserwatywnych opinii, wielu krytyków przyjęło stanowisko, w którym zrównuje Republikanów z Żydami w nazistowskich Niemczech.

#FireGinaCarano

Od tego czasu post został usunięty, ale dopiero wtedy fani uchwycili ten moment i szeroko go udostępnili. Krytycy wezwali do zwolnienia aktorki za jej internetową retorykę pod hashtagiem #FireGinaCarano, który zyskał dużą popularność na Twitterze.

Lucasfilm, firma produkcyjna należąca do korporacji Disneya, stwierdziła, że ​​„Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona przez Lucasfilm i nie ma planów, dla niej w przyszłości” oraz że jej „posty w mediach społecznościowych oczerniające ludzi na podstawie ich kultury i tożsamości religijne są odrażające i nie do przyjęcia”

Daily Wire

Daily Wire ogłosił, że będzie współpracować z Giną Carano w celu wyprodukowania nadchodzącego filmu wyłącznie dla członków Daily Wire.

„Daily Wire pomaga urzeczywistnić jedno z moich marzeń – rozwinąć i wyprodukować własny film. Płakałem i moja modlitwa została wysłuchana” – powiedział Carano w oświadczeniu.

Pomimo tej ekscytującej przygody ważne jest również, aby nie tracić z oczu faktu, że nagła i zdecydowana „akcja” Disneya przeciwko „odrażającemu i niedopuszczalnemu” zachowaniu jest daleka od konsekwencji. Poniżej znajduje się wiele przykładów, które ujawniają podwójny standard Disneya.

Chińska Partia Komunistyczna

W końcowych napisach remake’u filmu „Mulan” Disneya na żywo, ujawniono, że kilka scen zostało nakręconych w chińskiej prowincji Xinjiang, gdzie według doniesień ponad milion ujgurskich muzułmanów jest przetrzymywanych w obozach koncentracyjnych przez chiński rząd komunistyczny.

„Po premierze Mulan w Disney + w piątek, niektórzy widzowie zaczęli dostrzegać „specjalne podziękowania” w napisach końcowych filmu dla ośmiu jednostek rządowych w Xinjiangu, w tym biura bezpieczeństwa publicznego w mieście Turpan, gdzie Chiny mają prawdopodobnie kilkanaście „obozów reedukacyjnych”, w których Ujgurowie są przetrzymywani poza sądem”- napisał Hollywood Reporter.

„Sekwencja kredytowa Mulana stanowi również podziękowania dla ‘działu promocji Komitetu Regionu Autonomii Chin Xinjiang Ujgur’, agencji Komunistycznej Partii Chin odpowiedzialnej za produkcję i zarządzanie państwową propagandą w regionie”

Grupy praw człowieka skrytykowały chiński rząd komunistyczny za odebranie „religijnych i innych wolności Ujgurów, których kulminacją był opresyjny system masowej inwigilacji, zatrzymań, indoktrynacji, a nawet przymusowej sterylizacji”

Niedawno BBC poinformowało , że „kobiety w chińskich obozach reedukacyjnych dla Ujgurów są systematycznie gwałcone, wykorzystywane seksualnie i torturowane”

Oprócz doniesień chińskiego rządu o prześladowaniach ujgurskich muzułmanów, Disney prowadzi obecnie Shanghai Disneyland Park jako część Shanghai Disney Resort we wschodnich Chinach. Park został otwarty w 2016 roku.

James Gunn

Reżyser Disneya „Guardians of the Galaxy” został zwolniony w 2018 roku po tym, jak „jego posty w mediach społecznościowych sprzed lat stały się wirusowe”. Tweety, których Gunn bronił jako żartów, obejmowały takie tematy jak gwałt i pedofilia.

Disney ponownie zatrudnił Gunna w maju 2019 r., By wyreżyserować Strażników Galaktyki.

Ostateczny termin podał w czasie, gdy prezes Walt Disney Studios, Alan Horn, spotkał się z Gunnem i został „przekonany publicznymi przeprosinami Gunna i jego podejściem do późniejszej sytuacji”, po czym Horn zdecydował się „odwrócić kurs i przywrócić Gunna”.

Pomimo swojego kontaktu z kulturą anulowania, Gunn „wydaje się aprobować atak online” wymierzony w Carano w mediach społecznościowych. Fox News poinformował:

Podczas bitwy online tweet, który bronił Gunna i powalił Carano, zwrócił uwagę filmowca.

„O kurwa, nie wciągaj @JamesGunn w ten niefortunny, popularny temat” – napisała przedsiębiorca Olga Kay przed świętowaniem zwolnienia Carano.

Gunn „polubił” ten tweet.

Po raporcie Fox News Gunn najwyraźniej „nie lubił” tweeta.

Ben Shapiro z Daily Wire zwrócił uwagę na pozorną hipokryzję, mówiąc, że „byłoby miło zobaczyć Gunna i spółkę broniących Carano”

Pedro Pascal

Wielu krytyków oczywistego uzasadnienia Disneya dla decyzji o zwolnieniu Carano wskazywało, że „Pedro Pascal, partner Carano w filmie„ Mandalorianin” Disneya, który otwarcie kibicuje Demokratom w mediach społecznościowych, zamieścił posty w Internecie podobne do tych, podobne do postów Carano, a on nadal pozostaje zatrudniony w firmie”

Wkrótce pojawiły się wcześniejsze posty Pascala, w tym jeden, który przedstawiał zdjęcie Żydów za drutem kolczastym w niemieckim obozie zagłady w 1944 roku, porównując je z tym, co fałszywie twierdził, było zdjęciem dzieci w klatkach w Stanach Zjednoczonych z 2018 roku. Pascal dodał do tweeta „#ThisIsAmerica

https://twitter.com/PedroPascal1/status/1009572721548595201

Pascal był szeroko krytykowany w mediach społecznościowych, a Donald Trump Jr. zapytał, dlaczego Disney dyskryminuje kobiety „za robienie tego, co robią ich męscy aktorzy, czy jest to tylko dyskryminacja konserwatystów?”

Terry Moran (ABC)

Fox News doniósł kilka dni temu, że w odpowiedzi na postępowanie w sprawie impeachmentu przeciwko Trumpowi w związku z oskarżeniem, które wywołał w Kapitolu, Terry Moran z ABC oświadczył, że Trump ma ‘spersonalizowaną władzę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy’.

„To caudillo, to Cezar, to Führer. Nie widzimy tego w tym kraju. Teraz już wiemy” – powiedział Moran.

Słowo „Führer” było niemieckim słowem oznaczającym „przywódcę”, używanym w odniesieniu do Adolfa Hitlera.

W 2017 roku dziennikarz ABC opisał również użycie przez Trumpa „America First” jako „załadowanego terminu” niosącego ze sobą „wydźwięk z lat trzydziestych XX wieku”

ABC jest własnością Walt Disney Company.

Jimmy Kimmel (ABC)

Dzieląc się „telewizyjną gafą, która pokazała tytuł filmu dokumentalnego Adolfa Hitlera pod rządami prezydenta Donalda Trumpa, gdy przemawiał na wiecu wyborczym”, gospodarz ABC, Jimmy Kimmel, żartował: „Rodzina Hitlera jest wściekła. Mówią o pozywaniu”

Walt Disney

Chociaż z technicznego punktu widzenia nie można anulować, ważne i nieco ironiczne jest przyznanie, że założyciel Walt Disney Company miał rzekomą historię komentarzy i działań, które – według dzisiejszych standardów – spowodowały natychmiastowe zwolnienie.

Jak podaje Biography;

W latach trzydziestych Disney uczestniczył w spotkaniach organizacji pro-nazistowskiej, niemiecko-amerykańskiego Bundu. Gościł także znaną nazistowską propagandystkę i twórczynię filmową Leni Riefenstahl oraz oprowadził ją po Disney Studios. Co gorsza, Disney został również oskarżony o utrwalanie czarnych stereotypów w swoich filmach
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
grypa, WHO

Według danych WHO oficjalnie grypy już nie ma

Next Article
Prezydent Bialorusi, Aleksander Lukaszenko

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko pokonuje globalistyczny zamach stanu

Related Posts
Total
0
Share