Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku ogłasza test dolara cyfrowego z głównymi bankami

W ciągu zaledwie tygodnia od upadku FTX i przewrotu w świecie prywatnych kryptowalut, nowojorska Rezerwa Federalna ogłosiła dzisiaj, że rozpoczyna próbną serię „dolara cyfrowego” z kilkoma dużymi bankami.

Spodziewam się, że plany przejścia na walutę cyfrową banku centralnego nabiorą teraz tempa, wykorzystując skandal FTX jako pretekst do rozpoczęcia regulacji wszystkich walut cyfrowych.

To kolejny krok w kierunku Wielkiego Resetu.

New York Fed ogłasza test cyfrowego dolara z głównymi bankami.

Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku i główne banki rozpoczną trzymiesięczny test dolara cyfrowego w nadziei na zbadanie jego wykonalności.

Inicjatywa została ogłoszona przez regionalny bank Rezerwy Federalnej i prawie tuzin instytucji finansowych.

Komunikat prasowy odniósł się do eksperymentu jako „projektu sprawdzającego koncepcję”, w ramach którego banki będą współpracować z Centrum Innowacji Fed w Nowym Jorku, aby symulować cyfrowe pieniądze reprezentujące depozyty ich własnych klientów i rozliczać je za pomocą symulowanych rezerw Fed na księga rozproszona.

„[Projekt] przetestuje również wykonalność programowalnego projektu pieniądza cyfrowego, który można potencjalnie rozszerzyć na inne aktywa cyfrowe, a także wykonalność proponowanego systemu w ramach istniejących przepisów i regulacji”, zgodnie z komunikatem prasowym.

Wiadomość pojawia się, gdy kryptowaluta i technologia blockchain eksplodowały, zyskując na znaczeniu w głównym nurcie świata finansów.

Podczas gdy sztandarowa kryptowaluta bitcoin osiągnęła szczyt rok temu i od tego czasu gwałtownie spada, technologia stojąca za takimi tokenami wzbudziła zainteresowanie nie tylko prywatnych instytucji finansowych, ale także banków centralnych na całym świecie.

W styczniu Fed zrobił pierwszy krok w kierunku rozważenia wykorzystania cyfrowej waluty banku centralnego, publikując swój długo oczekiwany dokument do dyskusji i otwierając czteromiesięczny okres publicznego komentowania, aby otrzymać uwagi.

W artykule napisano, że CBDC może usprawnić płatności transgraniczne i może dodatkowo umocnić i zachować dominację międzynarodowej roli dolara, w tym jako światowej waluty rezerwowej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Big Tech Crash 2022: Amazon zwalnia 10 000 pracowników, największe zwolnienia w historii firmy

Next Article

Największe kłamstwo, jakie kiedykolwiek powiedziano

Related Posts
Total
0
Share