Prokurator Generalny Teksasu rozpoczął dochodzenie w sprawie fałszerstw producentów szczepionek Covid-19 Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson

prokurator generalny teksasu, Ken Paxton, dochodzenie, szczepionki, Pfizer, Moderna, Johnson Johnson
prokurator generalny teksasu, Ken Paxton, dochodzenie, szczepionki, Pfizer, Moderna, Johnson Johnson

Prokurator Generalny Paxton rozpoczął dochodzenie w sprawie firm farmaceutycznych Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson dotyczące: wprowadzania opinii publicznej w błąd, co do skuteczności swoich szczepionek przeciw Covid-19, manipulacji danymi z badań nad szczepionkami, manipulacji miernika skuteczności szczepionek podczas publicznych dyskusji.

Prokurator Generalny Paxton rozpoczął dochodzenie w sprawie firm farmaceutycznych Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson dotyczące tego, czy angażowały się one w badania nad efektem “Gain-of-Function” i wprowadzały opinię publiczną w błąd.

Paxton bada również, czy firmy wprowadziły w błąd co do skuteczności swoich szczepionek Covid-19 oraz prawdopodobieństwa przeniesienia Covid-19 po przyjęciu szczepionek, naruszając teksańską ustawę o wprowadzających w błąd praktykach handlowych. Dochodzenie będzie również dotyczyło potencjalnej manipulacji danymi z badań nad szczepionkami. Dochodzenie dotyczy potencjalnie oszukańczej działalności, która wykracza poza zakres immunitetu prawnego przyznanego producentom szczepionki Covid-19. Zbadana zostanie również kontrowersyjna praktyka firm polegająca na zgłaszaniu miernika “względnej redukcji ryzyka” zamiast “bezwzględnej redukcji ryzyka” podczas publicznych dyskusji na temat skuteczności ich szczepionek.

W ostatnich latach niektóre firmy farmaceutyczne odniosły rekordowy sukces finansowy, częściowo dzięki sprzedaży produktów związanych z pandemią Covid-19. Ten interes w sukcesie produktów Covid-19, w połączeniu z doniesieniami o alarmujących skutkach ubocznych szczepionek, wymaga agresywnego dochodzenia.

Teksańskie śledztwo zmusi te firmy do przekazania dokumentów, do których opinia publiczna nie miałaby dostępu. Prokurator Generalny Paxton jest zaangażowany w odkrywanie pełnego zakresu procesu decyzyjnego stojącego za interwencjami pandemicznymi wymuszanymi na społeczeństwie, zwłaszcza gdy motyw zysku lub presja polityczna mogły narazić zdrowie i bezpieczeństwo Amerykanów. Wysiłki rządu federalnego mające na celu wymuszenie zgodności z niesprawiedliwymi i nielegalnymi interwencjami pandemicznymi, nawet kosztem zatrudnienia obywateli, oznaczają, że to dochodzenie w sprawie naukowych i etycznych podstaw, na których podjęto decyzje dotyczące zdrowia publicznego, ma ogromne znaczenie.

Biorąc pod uwagę bezprecedensową władzę polityczną i wpływ na politykę zdrowia publicznego, jakimi dysponują obecnie firmy farmaceutyczne, ważniejsze niż kiedykolwiek jest pociągnięcie ich do odpowiedzialności, jeśli podejmują niebezpieczne, nielegalne działania w celu zwiększenia swoich dochodów.

“Rozwój szczepionki Covid-19 oraz oświadczenia składane przez firmy Pfizer, Moderna oraz Johnson & Johnson, a także ich wiedza, mają głębokie znaczenie dla zdrowia i dobrobytu społeczeństwa. To dochodzenie ma na celu odkrycie prawdy” – powiedział Prokurator Generalny Paxton.

“Ta pandemia była bardzo trudnym czasem dla Amerykanów. Jeśli jakakolwiek firma nielegalnie wykorzystywała konsumentów w tym okresie lub narażała bezpieczeństwo ludzi, aby zwiększyć swoje zyski, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Jeśli polityka zdrowia publicznego została opracowana na podstawie wadliwych lub wprowadzających w błąd badań, społeczeństwo musi się o tym dowiedzieć. Katastrofalne skutki pandemii i późniejsze interwencje wymuszone na naszym kraju i obywatelach zasługują na intensywną kontrolę, a my ścigamy wszelkie przejawy niewłaściwego postępowania w najszerszym zakresie.”

Źródło: https://www.texasattorneygeneral.gov/news/releases/paxton-launches-investigation-gain-function-research-and-misrepresentations-covid-19-vaccine

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Disney, LGBT, parada gejowska, Gay Nite, Robert Iger

Ostrzeżenie: Pierwsza oficjalna Parada Gejowska zorganizowana przez Disneya

Next Article
Współzałożyciel Google wśród miliarderów wezwany do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina

Współzałożyciel Google wśród miliarderów wezwanych do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina

Related Posts
Total
0
Share