Zmarł miliarder Benjamin De Rothschild, prezes zarządu Edmond De Rothschild Group

Benjamin De Rothschild
Benjamin De Rothschild

Baron Benjamin de Rothschild, prezes kultowego Edmond de Rothschild Holding i 22. najbogatszy człowiek we Francji o majątku netto 4,3 miliarda euro, zmarł w wieku 57 lat.

Ariane de Rothschild i jej córki są głęboko zasmucone śmiercią męża i ojca, Benjamina de Rothschilda, po ataku serca w domu rodzinnym w Pregny (Szwajcaria) po południu 15 stycznia 2021 r.

Prywatny bank potwierdził jego śmierć w sobotę, składając kondolencje żonie, dzieciom i rodzinie. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej napisano, że przedsiębiorca rozwijał podmiot „w wyjątkowy sposób przez te wszystkie lata” i był „pasjonatem finansów, szybkości, żeglarstwa i motoryzacji, entuzjastą wina, Benjamin de Rothschild był również aktywnym filantropem”.

Urodzony 30 lipca 1963 roku Benjamin de Rothschild był synem Edmonda, potomka bankowej rodziny Rothschildów we Francji, i Nadine de Rothschild. Stał na czele grupy utworzonej przez jego ojca od 1997 roku. Benjamin de Rothschild był prezesem zarządu w Edmond de Rothschild Holding SA, spółki parasolowej Edmond de Rothschild Group, specjalizującej się w bankowości prywatnej i zarządzaniu aktywami.

Benjamin de Rothschild przejął prywatny szwajcarski Bank Edmond de Rothschild (Suisse) SA. Szwajcarska gałąź rozległej dynastii bankowej Rothschildów, niegdyś jednej z najbogatszych rodzin na świecie, a według niektórych wciąż najbogatszych, została stworzona przez barona Edmonda de Rothschilda, którego rodzice uciekli do Szwajcarii podczas II wojny światowej. Stworzył grupę w 1953 roku, później kupując szwajcarski prywatny bank i zajmując się zarządzaniem aktywami.

Dynastia bankowa zrodziła niezliczone labirynty i zawiłe instytucje finansowe, które pomogły zaciemnić jej ekspozycję finansową. Grupa Edmond de Rothschild posiada aktywa finansowe rozprowadzane na całym świecie w formie inwestycji w fundusze hedgingowe za pośrednictwem funduszy z ponad 173 miliardami franków w AUM.

Chateau de Pregny, znany również jako Zamek Rothschildów, gdzie odszedł bankier, znajduje się w pobliżu Jeziora Genewskiego.

Posiadłość należała do rodziny od czasu jej wybudowania w 1858 roku przez szwajcarskiego bankiera Adolphe Carl de Rothschild. Zapisał w spadku kuzynowi, Maurice’owi de Rothschildowi z rodziny bankowej Rothschildów we Francji, który z kolei pozostawił to swojemu synowi, Edmondowi Adolphe de Rothschildowi. Nieruchomość pozostaje w rodzinie i od 2013 roku jest główną rezydencją wdowy po Edmundzie, Nadine.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
facebook, mark zuckerberg

TOP 7 TRENDÓW NA FACEBOOKU, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W 2021 ROKU

Next Article
protest w Wiedniu

PONAD 10 000 PROTESTUJĄCYCH W WIEDNIU - MARSZ PRZECIWKO OGRANICZENIOM KORONAWIRUSA

Related Posts
Total
0
Share