Współzałożyciel Google wśród miliarderów wezwanych do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina

Współzałożyciel Google wśród miliarderów wezwany do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina
Miliarderzy Sergey Brin, Thomas Pritzker, Mortimer Zuckerman i Michael Ovitz otrzymali wezwania sądowe w ramach procesu sądowego przeciwko JPMorgan

Miliarderzy Sergey Brin, Thomas Pritzker, Mortimer Zuckerman i Michael Ovitz otrzymali w marcu 2023 r. wezwania sądowe od Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych w ramach procesu sądowego przeciwko JPMorgan w sprawie relacji banku z nieżyjącym już pedofilem Jeffreyem Epsteinem.

Tak donosi Wall Street Journal, powołując się na ludzi obeznanych ze sprawą.

Górny rząd: Thomas Pritzker, prezes Hyatt Hotels, Sergy Brin, współzałożyciel Google, Michael Ovitz, inwestor venture capital i współzałożyciel Creative Artists Agency, Mort Zuckerman, miliarder z branży nieruchomości, który jest właścicielem US News i World Raport.
Dolny rząd: Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase, zdjęcie Jeffreya Epsteina.

Wezwania dotyczą wszelkiej komunikacji lub dokumentów związanych z JPMorgan i Epstein.

Czterech mężczyzn to jedni z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych i nie udało się ustalić, dlaczego zostali poproszeni o komunikację i dokumenty. W sprawach cywilnych prawnicy mogą korzystać z wezwań sądowych podczas procesu dochodzenia, aby uzyskać informacje od osób, które nie są stronami w sprawie, ale mogą dostarczyć dowodów związanych ze sprawą – WSJ

JPMorgan jest pozwany przez Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych wraz z kilkoma oskarżycielami Epsteina w połączonej sprawie dotyczącej operacji handlu seksualnego Epsteina. Powodowie twierdzą, że bank ułatwiał nadużycia, pozwalając Epsteinowi pozostać klientem, pomagając jednocześnie przesyłać pieniądze swoim ofiarom. W pozwie zarzuca się również, że JPMorgan przymykał oko na działania Epsteina po otrzymaniu skierowań dotyczących możliwości biznesowych o wysokiej wartości.

Brin jest współzałożycielem Google i zasiada w zarządzie firmy macierzystej Alphabet. Pritzker jest prezesem wykonawczym Hyatt Hotels. Ovitz jest inwestorem venture capital i współzałożycielem Creative Artists Agency (CAA), a Zuckerman jest miliarderem na rynku nieruchomości i właścicielem US News & World Report.

Jak zauważyliśmy, oczekuje się, że dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, zostanie obalony pod przysięgą w sprawie relacji banku z Epsteinem.

„Jamie Dimon wiedział w 2008 roku, że jego klient-miliarder był handlarzem seksualnym”, argumentowała adwokat z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, Mimi Liu, podczas marcowego przesłuchania przed sędzią okręgowym Manhattanu, Jedem Rakoffem, odnosząc się do roku, w którym Epstein został po raz pierwszy oskarżony o przestępstwa seksualne. Poinformowało na początku marca 2023 r. CNBC.

Prawnicy przesłuchali do tej pory kilku pracowników JPMorgan w tej sprawie i inną nienazwaną kobietę, która oskarżyła Epsteina o wykorzystywanie seksualne. Sprawy toczą się razem w sądzie federalnym na Manhattanie.

JPMorgan starał się o oddalenie pozwów. Bank zaprzeczył, że pomagał Epsteinowi i starał się zrzucić winę za jakikolwiek związek na byłego dyrektora Jesa Staleya, którego bank pozwał. Pan Staley utrzymywał, że przyjaźnił się z Epsteinem , ale nigdy nie wiedział o jego rzekomych zbrodniach – WSJ

„Jeśli Staley jest nieuczciwym pracownikiem, dlaczego nie jest nim Jamie Dimon?” Liu powiedział podczas przesłuchania, aby omówić starania banku o oddalenie pozwu USVI przeciwko bankowi, odnosząc się do byłego dyrektora JPMorgan, Jesa Staleya, który nie jest wymieniony w obecnym postępowaniu sądowym.

„Staley wiedział, Dimon wiedział, JPMorgan Chase wiedział” – kontynuował Liu, zauważając, że płodny pedofil (Epstein) dokonał kilku przelewów pieniężnych i przelewów bankowych, w tym kilkaset tysięcy dolarów wypłaconych kilku kobietom, które powinny zostać oznaczone jako podejrzane.

Źródło; ZeroHedge News

Powstanie Jamiego Dimona

Podczas gdy powiązania JPMorgan z Jeffreyem Epsteinem są badane w sądzie, Whitney Webb ujawnia, że ​​ci sami potężni gracze, którzy wynieśli Epsteina na pozycję lidera, byli w dużej mierze odpowiedzialni za awans prezesa JPMorgan, Jamiego Dimona.

Na początku marca 2023 r. sędzia orzekł, że dwa różne pozwy przeciwko JPMorgan Chase dotyczące powiązań banku ze zmarłym „finansistą” i pedofilem Jeffreyem Epsteinem zostaną dopuszczone do rozpatrzenia w sądach amerykańskich. Jedna z tych spraw, wniesiona przeciwko bankowi przez Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (USVI), była szczególnym przedmiotem zainteresowania niezależnych mediów od początku nowego roku, po części dlatego, że prokurator generalny USVI, Denise George, została zwolniona ze stanowiska zaledwie kilka dni po tym, jak złożyła tę sprawę.

Podczas przesłuchania w sprawie USVI przeciwko JPMorgan prawnik USVI argumentował, że dyrektor generalny JPMorgan – Jamie Dimon – „wiedział w 2008 roku, że jego klient-miliarder [Jeffrey Epstein] był handlarzem seksualnym”.

Adwokat, Mimi Liu, stwierdził również , że były JPMorgan Jes Staley również wiedział o Epsteinie w tamtym czasie, ale zauważył: „Ta sprawa nie dotyczyła tylko Jesa Staleya… będzie wiele dokumentów, które wykraczają daleko poza jego biuro do apartamentu wykonawczego. ” Liu zapewnił również, że „Staley wiedział, Dimon wiedział, JPMorgan Chase wiedział” o przestępczej działalności Epsteina wobec nieletnich.

Podczas gdy bank kwestionował, że Dimon wiedział cokolwiek o rachunkach Epsteina w banku lub o tym, co naprawdę robił w tym czasie, to dochodzenie w sprawie Unlimited Hangout – wieloczęściowa seria – ujawni, że awans Dimona na najwyższe stanowisko w JPMorgan był ściśle powiązany z tą samą grupą ludzi, którzy umożliwili Jeffreyowi Epsteinowi handel seksualny, a także jego szeroko zakrojone przestępstwa finansowe.

Awans Dimona do pozycji jednego z najpotężniejszych ludzi na Wall Street był w dużej mierze zależny od kadry kierowniczej i dyrektorów Banku One, który szczyci się niewiarygodnie bliskimi powiązaniami z Leslie Wexnerem z The Limited i jego prawą ręką od przez wiele dziesięcioleci, deweloper nieruchomości z obszaru Columbus, John W. Kessler. Kessler i inne osoby powiązane z Wexnerem były dominującymi siłami, które sprawiły, że Dimon został dyrektorem generalnym Bank One w 2000 roku.

Bank One został przejęty przez JPMorgan w 2003 roku, a wkrótce potem Dimon został dyrektorem generalnym połączonego podmiotu. Istnieje związek miedzy tym przejeciem, a także rola rodziny Crown w Chicago w wyborze Dimona na CEO Bank One.

Jednak powiązania Dimona z tymi samymi sieciami co Wexnera, szczególnie tymi, które charakteryzują się powiązaniami z przestępczością zorganizowaną i wywiadem, wyprzedziły jego czas jako dyrektora generalnego Bank One o wiele lat.

Dimon wraz ze swoim mentorem Sandym Weillem rozpoczął budowę tego, co obecnie nazywa się Citigroup, wraz z przejęciem firmy o nazwie Commercial Credit Corporation.

Ta firma, podobnie jak jej spółka macierzysta, Control Data Corporation, miała niepokojącą historię powiązań z sieciami wywiadowczymi, które były szeroko zaangażowane w działalność przestępczą – w tym tak zwaną „prywatną CIA”, utworzoną przez weterana CIA Teda Shackleya w latach 70. a także osoby kluczowe dla historii Epsteina, takie jak Robert Maxwell.

Biorąc pod uwagę te powiązania, twierdzenia JPMorgan, że Dimon nigdy nie wiedział, co robił Jeffrey Epstein podczas swojej pracy w banku, stają się znacznie trudniejsze do uwierzenia. Co więcej, jak pokażą przyszłe odsłony tej serii, omawiani tutaj gracze – wśród nich Dimon i Epstein – odegrali kluczową rolę w stworzeniu tego, co objawiło się jako kryzys gospodarczy z 2008 roku.

Podobnie jak w przypadku niektórych wydarzeń, które zapoczątkowały dzisiejszy kryzys bankowy, osoby takie jak Jeffrey Epstein, mentorka Dimona Sandy Weill i byli sekretarze skarbu mający bliskie powiązania z obydwoma mężczyznami, Robertem Rubinem i Larrym Summersem, zdawali się być zaangażowani w działania, które celowo sprowokowałyby upadek niektórych banków w celu dalszej konsolidacji sektora bankowego na ich korzyść.

Wydaje się, że celem, zarówno wtedy, jak i teraz, był krok w kierunku logicznej konkluzji modelu bankowego „zbyt duży, by upaść” — ostateczne utworzenie scentralizowanego kartelu megabanków, które zdominowały nie tylko bankowość komercyjną, ale także bankowość centralna.

Źródło; Unlimited Hangout

Jeśli chcesz zrozumieć, jak zły jest obecny system bankowy w Stanach Zjednoczonych, poświęć 27 minut na obejrzenie tego bardzo pouczającego filmu o tym, jak kartel bankowy był powiązany z operacjami biznesowymi pedofila Jeffreya Epsteina przez wiele lat.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prokurator generalny teksasu, Ken Paxton, dochodzenie, szczepionki, Pfizer, Moderna, Johnson Johnson

Prokurator Generalny Teksasu rozpoczął dochodzenie w sprawie fałszerstw producentów szczepionek Covid-19 Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson

Next Article
COVIDISM, newsinsider

Nowa premiera filmu dokumentalnego 2023: COVIDISM – Contagious Deception

Related Posts
Total
0
Share