Witryna Anonymous zhakowana po ogłoszeniu cyberwojny z Rosją

Hakerskie wysiłki podejmowane do tej pory przez grupę Anonymous zostały opisane jako przypadkowe, niezorganizowane i masowe.

Zadano im nowy cios, ponieważ ich strona internetowa została zhakowana po ogłoszeniu cyberwojny z Rosją.

Killnet, grupa hakerska, twierdzi, że zlikwidowała znaczącą stronę internetową Anonymous, a także neonazistowską organizację paramilitarną Ukraińskiego Prawego Sektora i biuro prezydenta Ukrainy.

We wtorkowe popołudnie użytkownicy próbujący odwiedzić oficjalną stronę Anonymous, „anonymoushackers.net”, zostali powitani oświadczeniem „Przepraszam, to nie zadziałało. Spróbuj ponownie lub wróć później. 500 Błąd. Wewnętrzny błąd serwera”

Strona docelowa Anonymoushackers.net środa, 2 marca 2022 r.

Killnet uzupełnił akcję rosyjskojęzyczną wiadomością wideo, która zawierała zamaskowaną postać recytującą oświadczenie na tle rosyjskiej flagi.

Obejrzyj film Killnet poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=B1c9UtgTA2k

„Pozdrowienia, Rosjanie i zaprzyjaźnione narody związkowe. Internet jest pełen fałszywych informacji na temat włamań na rosyjskie banki, włamań na rosyjskie serwery medialne i wiele innych. Nic z tego nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Ta „bomba informacyjna” to tylko tekst i nic więcej. Nie daj się nabrać na fałszywe informacje w Internecie. Nie miej żadnych wątpliwości co do swojego kraju” – powiedzieli hakerzy.

Obwiniając prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, USA i ich europejskich sojuszników za obecny kryzys, rosyjska grupa hakerska zapewniła, że ​​„wkrótce ten konflikt się skończy i znajdziemy pokój. Nie bój się, Rosja, nikt i nic nie może ci zagrozić.”

Killnet specjalnie zwrócił się do Anonymous, wzywając organizację do „rozpoczęcia przywracania witryny”, mówiąc, że „wygląda to bardzo żałośnie w świetle twoich gróźb wobec naszego kraju”.

W piątek Anonymous ogłosił „cyberwojnę” przeciwko Moskwie, zwracając się o pomoc haktywistów z całego świata do ataku na Rosję za jej zbrojną interwencję na Ukrainie. Grupie przypisano ataki DDoS na rosyjskie strony rządowe i medialne, a także wojsko i firmy.

Ataki wydają się być przypadkowe, niezorganizowane i masowe. Celowali w niezależną publikację petersburską, liczne gazety biznesowe i lokalne media, które nie przywiązują dużej wagi do polityki federalnej lub wydarzeń światowych, na przykład, oprócz mediów państwowych.

Kampania hakerska Anonymous rozpoczęła się w parze z inicjatywami zachodnich gigantów IT i rządów mających na celu stłumienie rosyjskich obcojęzycznych organizacji informacyjnych poprzez banowanie stron internetowych, zamykanie programów telewizyjnych i radiowych oraz usuwanie rosyjskich mediów społecznościowych z Internetu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Domowy zestaw testowy na COVID-19 może zawierać toksyczną substancję

Next Article

3 warunki Putina dla Macrona do pokojowej ugody z Ukrainą

Related Posts
Total
0
Share