Jak Bill Gates stworzył Bharat Biotech – indyjskiego producenta szczepionek COVID-19 „Swadeshi” COVAXIN

Wbrew powszechnemu przekonaniu, indyjski producent szczepionki COVID-19 „Swadeshi”, producent szczepionki COVAXIN, firma Bharat Biotech, był wspierany od samego początku przez Billa Gatesa i międzynarodowe lobby farmaceutyczne. Bharat Biotech jest pierwszą indyjską firmą, która otrzymała ogromne dotacje od Fundacji Billa i Melindy Gatesów na szczepionkę przeciwko rotawirusowi o nazwie Rotavac. Szczepionka otrzymała zielone światło od władz jeszcze przed zakończeniem badań, a jej skuteczność jest do dziś pogrążona w kontrowersjach w sprawach toczących się przed Sądem Najwyższym.

Narodziny Fundacji Billa i Melindy Gatesów

Jak głosi historia, w 1996 roku Bill Gates przeczytał artykuł w New York Times, który rozpalił jego pasję do zdrowia. Ten moment był jednym z czynników, które skłoniły go do współzałożenia Fundacji Gatesa wraz z żoną Melindą.

Historia dotyczyła choroby, o której nigdy nie słyszał: rotawirusa.

Tak więc w ciągu następnych dwudziestu lat Bill Gates przeznaczył ogromne fundusze na ogromną międzynarodową współpracę między naukowcami i decydentami z całego świata, aby stworzyć szczepionkę przeciwko rotawirusowi.

Szczepionka Billa Gatesa przeciwko Rotawirusowi nazywała się Rotavac.

Szczepionka Rotavac odniosła sukces jako studium przypadku dla globalnych rozwiązań zdrowotnych stworzonych z pomocą sieci międzynarodowych potęg.

Narodziny „Swadeshi” Bharat Biotech

Główną postacią w historii Rotavaca jest Duncan Steele, wirusolog, który spędził większość swojej 35-letniej kariery na studiowaniu rotawirusa. Pracował dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i innej finansowanej przez Billa Gatesa globalnej organizacji non-profit PATH z siedzibą w Seattle, która koordynowała rozwój Rotavac. Obecnie pracuje nad rozwojem szczepionek w Gates Foundation.

Duncan Steele, wieloletni badacz rotawirusów, który pracował nad Rotavac poprzez role w Światowej Organizacji Zdrowia, PATH i Gates Foundation

Steele współpracował z naukowcami z All India Institute of Medical Sciences (AIIMS) w New Delhi, aby znaleźć lekarstwo na rotawirusa.

W AIIMS znaleźli szczep, który działał jak naturalna szczepionka.

Pod koniec lat 90., w ramach Indo-US Vaccine Action Program (VAP), grupa naukowców z National Institutes of Health w USA zmodyfikowała ten szczep rotawirusa, tak aby mógł być użyty jako podstawa szczepionki.

Jedynym problemem była teraz masowa produkcja Rotavaca. Indie były głównym celem nowej szczepionki, ale nie było żadnych producentów szczepionek, którzy mogliby to wykonać.

W związku z tym sieć międzynarodowych mocarstw wylała ogromne fundusze na stworzenie indyjskiej firmy produkującej szczepionki „Swadeshi” – trafnie nazwanej Bharat Biotech.

Dr Krishna Ella, biolog molekularny bez doświadczenia w opracowywaniu szczepionek i leczeniu wirusów, został przywieziony. Pomimo jego braku wiedzy w tej dziedzinie, a może właśnie z tego powodu, lobby farmaceutyczne uważało, że jest odpowiednią osobą do tego zadania.

Dr Krishna Ella, biolog molekularny bez doświadczenia w opracowywaniu szczepionek i leczeniu wirusów, założył Bharat Biotech

Siedziba Bharat Biotech mieściła się na obrzeżach Hyderabadu, znanym jako Snake Valley. Obecnie obszar ten jest znany jako Genome Valley i jest teraz domem dla laboratoriów i biur globalnych firm farmaceutycznych, takich jak Merck, Roche, Johnson & Johnson, a nawet Monsanto.

Rotavac – kontrowersyjna szczepionka

Na wiele lat przed zakończeniem badania fazy 3 Bill Gates i dr Krishna Ella podpisali kontrakt, w którym zgodzili się na wycenę Rotavac na 1 dolar za dawkę. Może dlatego, że wyniki tych prób nigdy nie zostały upublicznione lub są nadal kontrowersyjne.

Szczepionka Rotavac wykazała tylko 56% skuteczność w badaniu klinicznym III fazy, a mimo to otrzymała zielone światło od władz. Jacob Puliyel, kierownik Katedry Pediatrii, św Hospital, Tis Hazari, Delhi budzi poważne obawy przed Rotavac:

„Czy znasz inną szczepionkę o 50% skuteczności, która jest stosowana w programach zdrowia publicznego?”

„Myślę, że fakt, że ta [szczepionka] została ogłoszona przed recenzją, [oznacza], że nigdy nie zostanie odpowiednio zweryfikowana. To jest historia, która musi wyjść na jaw”.

W rzeczywistości ogłoszenie rządu pojawiło się jeszcze przed oficjalnym zakończeniem badania. Zgodnie z rejestrem badań klinicznych szacowana data zakończenia badania to kwiecień 2014 r., A szacowana data zakończenia podstawowego to grudzień 2013 r., Czyli za 2 miesiące.

Dokument PIL złożony do Sądu Najwyższego przez S. Srinivasana z LOCOST, firmy z siedzibą w Vadodara, która produkuje tanie leki dla ubogich, zażądał ujawnienia posegregowanych danych z procesu Rotavac.

„Ukrywanie tych ważnych danych stanowi poważną niesprawiedliwość dla tysięcy niemowląt, które wzięły udział w tym badaniu, badaczy, którzy skrupulatnie prowadzili próby, oraz społeczności medycznej / naukowej, która polega na tych danych w swojej pracy”.

Ta sprawa jest nadal w toku. Tymczasem szczepionka jest nadal stosowana bez informowania osób zaszczepionych o zagrożeniach – jest to wyraźne naruszenie podstawowych zasad etyki.

Brak przejrzystości danych w sprawie szczepionki przeciwko rotawirusom sprowadza się do motywów czerpania zysków ze szczepionek. Fałszywe przedstawianie wyników badań, wybieranie najlepszych danych i ukrywanie działań niepożądanych w badaniach klinicznych stało się bardziej powszechne i jest niemal niekwestionowaną praktyką w tym zakresie.

Międzynarodowi zwolennicy Bharat Biotech

Bharat Biotech jako pierwsza indyjska firma otrzymała dwa granty od Fundacji Billa i Melindy Gatesów w ramach Programu Odpowiedniej Technologii w Zdrowiu (PATH) na opracowanie nowych szczepionek przeciwko malarii i rotawirusowi.

Fundacja Gatesa, wciąż młoda filantropia, zobowiązała się sfinansować rozwój Rotavac i ostatecznie przeznaczyła na projekt prawie 65 milionów dolarów.

Ponownie w 2015 roku Fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała Bharat Biotech dotację w wysokości 18 500 000 dolarów na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego kwalifikującego się do wstępnej kwalifikacji Światowej Organizacji Zdrowia, zapewniając tym samym dostępność do płynnej szczepionki rotawirusowej drugiej generacji dla Indii i kwalifikujących się do Państw Gavi”

W 2012 roku firma Bharat Biotech otrzymała 4 miliony dolarów „Strategic Translation Award” od British Wellcome Trust za kliniczne opracowanie nowej, ratującej życie szczepionki koniugatowej przeciwko inwazyjnej nietypowej salmonelli (iNTS).

Badania Bharat Biotech nad szczepionką przeciw durowi brzusznemu o nazwie Typbar TCV były wspierane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, Clinton Health Access Initiative, Wellcome Trust i innych darczyńców.

Swadeshi vs Videshi COVID-19 Szczepionka

Istnieje absurdalny argument, który celowo opiera się na osobowych interesach, przeciwstawiając tak zwaną „szczepionkę Swadeshi” i „szczepionkę Videshi”. Faktem jest, że zarówno te szczepionki, jak i ich producenci są finansowani przez to samo lobby farmaceutyczne. Jedynym powodem, dla którego są reklamowani jako „wyprodukowano w Indiach”, jest to, że ich głównym celem są Indie.

Brytyjczykom z GAVI udało się zinfiltrować indyjską politykę zdrowotną, zdobywając tym samym strategiczną pozycję, która dyktuje indyjskie reakcje na koronawirusa.

GAVI jest w dużej mierze finansowane przez rząd brytyjski i Billa Gatesa. Chociaż Wielka Brytania jest największym sponsorem GAVI, jej realizacja przebiega zgodnie z tak zwanym „podejściem Gatesa”. Znane przez krytyków jako kartel szczepionkowy lub kartel farmaceutyczny, jego szczepionki zostały oskarżone o spowodowanie co najmniej 38 milionów przedwczesnych zgonów na całym świecie .

Obecnie w Indiach nie ma przepisów, które według ekspertów prawnych chroniłyby ofiary skutków ubocznych szczepionki COVID-19 .

Ponadto rządy podpisały tajne umowy z producentami szczepionek na koronawirusa, zgodnie z którymi firmy farmaceutyczne nie mogą być legalnie blokowane w przypadku niepożądanej reakcji na szczepionkę lub, w najgorszym przypadku, gdy pacjent umrze z powodu szczepionki.

W przeciwieństwie do tego, rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów odszkodowania za obrażenia wywołane szczepionkami i zgony tylko do marca 2020 roku.

Prawda o kartelu farmaceutycznym

Lobby farmaceutyczne stojące za tymi szczepionkami COVID-19 jest bezpośrednio powiązane z Brytyjskim Ruchem Eugenicznym. Wellcome Trust, GAVI i Galton Institute mają bezpośrednie długotrwałe powiązania z brytyjskim ruchem eugenicznym.

Ta ostatnia organizacja, nazwana na cześć „ojca eugeniki” Francisa Galtona, to przemianowana na UK Eugenics Society, grupa znana z promowania rasistowskiej pseudonauki i wysiłków na rzecz „poprawy rasowej” poprzez zmniejszenie populacji osób uważanych za gorszych.

Nowa „szersza definicja eugeniki”, powiedział Galton, „obejmowałaby metody regulacji liczebności populacji, a także poprawę jakości genomu poprzez selektywną sztuczną inseminację przez dawcę, terapię genową lub manipulację genami komórek linii zarodkowej”.

Te szczepionki są tworzone dla krajów rozwijających się, a konkretnie dla Indii – tych samych obszarów, które lobby farmaceutyczne wzywało do ograniczenia wzrostu populacji.

Kontrola populacji to brytyjska polityka mająca na celu redukcję populacji byłych kolonii, takich jak Indie, poprzez różne projekty sterylizacyjne i inne polityki wdrażane przez ONZ i spopularyzowane przez Hollywood w celu skutecznego utrzymywania narodów pod orbitą anglo-amerykańską.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów za obrażenia wywołane szczepionkami w 2020 r. Ponieważ eksperymentalna szczepionka COVID została przyspieszona

Next Article

„Bardzo zdrowy 56-letni” położnik z Miami umiera po wstrzyknięciu eksperymentalnej szczepionki przeciw COVID firmy Pfizer

Related Posts
Total
0
Share