Rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów za obrażenia wywołane szczepionkami w 2020 r. Ponieważ eksperymentalna szczepionka COVID została przyspieszona

Ponieważ eksperymentalne szczepionki COVID były szybko wprowadzane dzięki tajnym umowom rządowym w celu ochrony firm farmaceutycznych przed zobowiązaniami, rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów odszkodowania za obrażenia i zgony spowodowane szczepionkami tylko do marca 2020 roku. Tymczasem w Polsce nie ma obecnie takich przepisów, które chroniłyby ofiary skutków ubocznych szczepionki COVID-19.

Rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów za urazy wywołane szczepionkami w 2020 roku

Nieznane większości opinii publicznej i wygodnie stłumione przez media, 6 marca 2020 r. Odbyło się spotkanie z Komisją Doradczą ds. Szczepionek Dziecięcych (ACCV), działającą przy Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych.

Są to spotkania kwartalne, które odbywają się co 3 miesiące, zgodnie z wymogami prawa, ale rzadko, jeśli w ogóle, o których donoszą media.

Spotkanie Komisji Doradczej ds. Szczepionek Dziecięcych, które odbyło się 6 marca, zawierało raport Departamentu Sprawiedliwości (DOJ) w sprawie rozstrzygniętych przypadków urazów spowodowanych szczepionkami i zgonów zgodnie z wymogami Narodowego Programu Odszkodowań za Obrażenia Szczepionkowe (NVICP).

NVICP powstał w wyniku ustawy uchwalonej w 1986 roku, która dawała firmom farmaceutycznym immunitet prawny przed pozywaniem do sądu z powodu obrażeń i śmierci w wyniku szczepień.

Jeśli jakaś osoba, lub ktoś z jej rodziny odniesie obrażenia lub umrze w wyniku szczepień, musi pozwać rząd federalny Stanów Zjednoczonych w specjalnym sądzie ds. Szczepień. Wiele spraw jest rozpatrywanych przez lata, zanim zostanie osiągnięta ugoda.

Rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów za urazy i zgony spowodowane szczepionkami do marca 2020 roku, zgodnie z National Vaccine Injury Compensation Program (NVICP)

W raporcie stwierdzono, że w 3-miesięcznym okresie od 16.11.2019 r. Do 15.02.2020 złożono 288 wniosków, przy czym 181 spraw zostało rozstrzygniętych, a 146 sprawom przyznano odszkodowanie.

Raport wymienia 74 z tych ugód za urazy i zgony spowodowane szczepionką, a 60 z nich dotyczyło szkód spowodowanych przez szczepionkę przeciw grypie (patrz poniżej).

Program odszkodowań za urazy spowodowane szczepieniami pierwotnie miał na celu zrekompensowanie urazów spowodowanych szczepieniami i zgonów wśród dzieci w ramach programu szczepień dziecięcych.

Ale w ostatnich latach większość spraw trafiła do dorosłych, głównie z powodu urazów i zgonów z powodu szczepionki przeciw grypie.

Program odszkodowań za szkody spowodowane szczepieniami

Rząd USA pozwany za brak bezpieczeństwa szczepionek

Kiedy w 1986 r. National Vaccine Injury Compensation Program (NVIC) został podpisany w prawie, zawierał pewne przepisy zapewniające regularne testowanie szczepionek pod kątem bezpieczeństwa, ponieważ firmom farmaceutycznym przyznano prawny immunitet z powodu wadliwych szczepionek.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej rządu federalnego (HHS) jest odpowiedzialny za raportowanie bezpieczeństwa szczepionek, a niedawny pozew ujawnił, że nie przeprowadził takich badań bezpieczeństwa szczepionek od czasu wprowadzenia prawa w 1986 roku.

Ponieważ te fakty dotyczące szczepionek są rutynowo cenzurowane przez media i podczas przesłuchań rządowych, większość opinii publicznej jest w dużej mierze nieświadoma NVIC z 1986 r. Oraz tego, że firmy farmaceutyczne nie mogą być pozywane i że należy pozwać rząd Stanów Zjednoczonych przed specjalnym sądem ds. Szczepionek.

W Polsce nie ma prawa dotyczącego ochrony ofiar szczepionki COVID

Obecnie w Polsce nie ma przepisów, które według ekspertów prawnych chroniłyby ofiary skutków ubocznych szczepionki COVID-19 . W Polsce nie ma prawa dotyczącego odszkodowań za szczepienia.

W większości krajów na całym świecie istnieje specjalny program odszkodowań za szczepienia zapewniający odszkodowanie ofiarom w przypadku obrażeń, krzywd lub śmierci spowodowanych użyciem określonej szczepionki.

Jednak w Polsce nie ma konkretnych przepisów dotyczących odszkodowań za szczepienia. Dlatego jedyną opcją dla poszkodowanego jest wniesienie sprawy do sądu na podstawie tych ogólnych przepisów.

Tajne umowy rządowe z firmami farmaceutycznymi

Jak donosi GreatGameIndia wcześniej, rządy podpisały tajne umowy z producentami szczepionek na koronawirusa, zgodnie z którymi firmy farmaceutyczne nie mogą być legalnie blokowane w przypadku niepożądanej reakcji na szczepionkę lub w najgorszym przypadku, gdy pacjent umrze z powodu szczepionki.

Informator z AstraZeneca ujawnił w szokujących szczegółach, że firma nie może otrzymać żadnego wniosku konstytucyjnego ani stanąć przed sądem w związku z ewentualnymi skutkami ubocznymi lub niepożądanymi reakcjami wywołanymi przez szczepionkę Covid-19. Firma ma tajne umowy z rządami, zgodnie z którymi AstraZeneca nie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności, a osoby, których to dotyczy, nie będą miały możliwości odwołania się do sądu.

Główne media wygodnie stłumiły najważniejszy fakt, że producent szczepionek przeciwko COVID-19, firma Pfizer, musiał zapłacić 2,3 miliarda dolarów w ramach największej w historii ugody dotyczącej oszustwa zdrowotnego, aby rozwiązać odpowiedzialność karną i cywilną wynikającą z nielegalnej promocji niektórych produktów farmaceutycznych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Moderna

Amerykański farmaceuta aresztowany za zniszczenie szczepionek Moderna COVID-19

Next Article

Jak Bill Gates stworzył Bharat Biotech - indyjskiego producenta szczepionek COVID-19 „Swadeshi” COVAXIN

Related Posts
Total
0
Share