Amerykański farmaceuta aresztowany za zniszczenie szczepionek Moderna COVID-19

Moderna
Moderna

Farmaceuta ze szpitala w Wisconsin został aresztowany pod zarzutem sabotowania ponad 500 dawek szczepionki Moderna na koronawirusa przez celowe wyjęcie ich z lodówki w celu zepsucia – poinformowały władze policyjne i medyczne.

Pracownik szpitala w Wisconsin, oskarżony o celowe wyjęcie 57 fiolek szczepionki COVID-19 z aptecznej lodówki, został aresztowany, potwierdziła w czwartek lokalna policja. Pracownik został już zwolniony przez Centrum Medyczne Aurora, które poinformowało, że w wyniku tego incydentu zostało zmuszone do wyrzucenia ponad 500 dawek szczepionki.

Policja z Grafton powiedziała, że ​​osoba ta została aresztowana pod trzema zarzutami: lekkomyślne narażanie bezpieczeństwa pierwszego stopnia, fałszowanie leku na receptę i uszkodzenie mienia, z których wszystkie są przestępstwami. Policja nie wymieniła nazwiska osoby, ale zidentyfikowała go jako mężczyznę. Podejrzany jest przetrzymywany w więzieniu hrabstwa Ozaukee.

Zgodnie z oświadczeniem, incydent został zbadany przez FBI i Food and Drug Administration, a także policję z Grafton.

Szpital wszczął dochodzenie i początkowo był przekonany, że winę ponosi nieumyślny błąd ludzki, donosi CBS Chicago . Jednak w środę odpowiedzialny pracownik przyznał się, że zrobił to celowo, powiedziała rzeczniczka Aurora Health.

Policja z Grafton stwierdziła w oświadczeniu, że farmaceuta „wiedział, że zepsute szczepienia będą bezużyteczne i że osoby, które otrzymały szczepionki, będą myśleć, że zostały zaszczepione przeciwko wirusowi, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było”.

Ani Aurora Health, ani organy ścigania nie przedstawiły żadnego możliwego motywu sabotażu.

Osoby, które otrzymały nieskuteczne dawki, zostały powiadomione i będą musiały zostać ponownie zaszczepione.

Incydent ma miejsce wśród badań opinii publicznej, które pokazują powszechny sceptycyzm co do bezpieczeństwa szczepionek COVID-19, które otrzymały zezwolenie na użycie w nagłych wypadkach przez federalne organy regulacyjne zaledwie 11 miesięcy po pojawieniu się wirusa w Stanach Zjednoczonych.

Niechęć do przyjęcia szczepionki została nawet wyrażona przez niektórych pracowników służby zdrowia, którzy są wyznaczeni jako pierwsi w kolejce do jej otrzymania.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Pacjenci ze Szwajcarii i Izraela umierają zaledwie kilka godzin po podaniu szczepionki Pfizer COVID-19

Next Article

Rząd USA zapłacił ponad 57 milionów dolarów za obrażenia wywołane szczepionkami w 2020 r. Ponieważ eksperymentalna szczepionka COVID została przyspieszona

Related Posts
Total
0
Share