Urzędnicy wojskowi USA twierdzą, że odejdą z wojska, jeśli szczepienie przeciw COVID będzie obowiązkowe

Członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Thomas Massie powiedział, że został poinformowany przez niektórych członków armii amerykańskiej, że zrezygnują, jeśli siły zbrojne nakażą szczepionkę COVID-19, po tym, jak doniesiono, że dowództwo armii kazało dowódcom przygotować się do obowiązkowego szczepienia we wrześniu.

„Skontaktowali się ze mną członkowie naszego ochotniczego wojska, którzy powiedzieli, że zrezygnują, jeśli szczepionka COVID będzie obowiązkowa. Wprowadziłem HR 3860, aby zakazać wszelkich obowiązkowych wymagań, aby członek Sił Zbrojnych otrzymał szczepienie przeciwko COVID-19. Ma teraz 24 sponsorów” – napisała na Twitterze Massie

Nie jest jasne, w jaki sposób członkowie służby mogliby zrezygnować lub ilu próbowałoby to zrobić. Gdy członek zgłosi się do swojego pierwszego dyżurnego posterunku, jest on zobowiązany do pozostania w służbie sił zbrojnych. Jeśli członek służby odejdzie bez zgody, może zostać uznany za dezertera lub nieobecny bez urlopu.

Republikański ustawodawca odniósł się do raportu opublikowanego przez Army Times w weekend, w którym wyszczególniono zarządzenie wysłane przez Departament Komendy Głównej Armii, zgodnie z którym należy przygotować polecenia do podawania szczepionek COVID-19 już od 1 września. Jest to uzależnione od tego, kiedy Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wyda pełne zatwierdzenie szczepionek.

„Dowódcy będą kontynuować operacje szczepień przeciwko COVID-19 i przygotują się do dyrektywy nakazującej szczepienia przeciwko COVID-19 dla członków służby [w okolicach] 1 września 2021 r., do czasu uzyskania pełnej licencji FDA.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Paszporty szczepionkowe zaplanowane jeszcze przed rozpoczęciem pandemii

Next Article

KOMENDANT Peter John MEADOWS. Zawał serca 24 godz po szczepionce Pfizer

Related Posts
Total
0
Share