Rasizm w piłce nożnej: gracze powinni działać, jeśli media społecznościowe nie mogą tego uporządkować, mówi Darren Lewis

Darren Lewis
Darren Lewis

Marcus Rashford, Anthony Martial, Axel Tuanzebe, Romaine Sawyers i Reece James byli w tym tygodniu celem ataków rasistowskich w Internecie; Facebook: „Na Instagramie nie ma miejsca na rasizm i jesteśmy zobowiązani do jego usunięcia”; Twitter: „W naszych usługach nie ma miejsca na zachowania rasistowskie”

Czarni piłkarze muszą nadal z dumą prezentować się w Internecie, a to, według Darrena Lewisa, powinno należeć do firm mediów społecznościowych, aby „to uporządkować”

W tym tygodniu doszło do wielu przypadków rasistowskich nadużyć skierowanych przeciwko czarnym piłkarzom online, w tym gwiazdom Manchesteru United Marcusowi Rashfordowi, Anthony’emu Martialowi i Axelowi Tuanzebe.

Obrońca Chelsea Reece James i Romaine Sawyers z West Brom również stali się celem ataków w ostatnich dniach.

W swojej sobotniej odpowiedzi Rashford nazwał przemoc „w mediach społecznościowymi w najgorszym wydaniu” i odmówił udostępnienia zrzutów ekranu, ponieważ „byłoby to nieodpowiednie”.

Zastanawiając się nad wszystkimi niedawnymi incydentami, korespondent piłkarski Lewis powiedział w programie Super Sunday Matchday: „Ośmieszenie ofiary nigdy nie jest rozwiązaniem”

Obowiązek utrzymania porządku powinien spoczywać na firmach mediów społecznościowych. Jeśli nie, to piłkarze muszą działać, a my musimy ich wspierać w każdy możliwy sposób.
Odpowiedź brzmi: akcja. Dużo rozmawialiśmy przez wiele lat i do niczego nas to nie prowadzi.
Mówię, stwórz ramy prawne, aby móc karać ludzi. To może być trudne, a w niektórych przypadkach może to być młot kowalski, aby złamać orzech, ale jeśli tego nie zrobimy, będziemy kręcić się w kółko.
Nigdy nawet za milion lat nie sugerowałbym czarnoskórym piłkarzom rezygnacji z mediów społecznościowych. Powinni pozostać, powinni być dumni z reprezentowania siebie i kontynuować pracę, którą wykonują, i nadal po prostu istnieć.
To jest nasze życie. Aby istnieć, musimy znosić takie rzeczy. Nie powinniśmy być zmuszeni do usprawiedliwiania naszego istnienia dzień po dniu, tydzień po tygodniu.

Była gwiazda Crystal Palace i reprezentant Republiki Irlandii Clinton Morrison dodał:

Czarni piłkarze, czarnoskórzy w mediach i wszyscy inni, nigdzie się nie wybieramy.
Spójrz na dobre rzeczy, które Marcus Rashford robi [w mediach społecznościowych] i ile tweetów wysyła. Dlaczego mieliby przestać tam pisać ze względu na kolor skóry?
Jeśli muszą odejść, wszyscy powinni.
Mam już tego dość. Musimy o tym porozmawiać, ponieważ musimy to zidentyfikować. Cały czas mówimy o tym samym.

Związek Piłki Nożnej obiecał współpracować z rządem i platformami mediów społecznościowych w celu wyeliminowania rasizmu z gry.

Oświadczenie opublikowane w sobotę na oficjalnym koncie FA na Twitterze mówi:

Jesteśmy zjednoczeni z całym futbolem w naszym odrazie do wszelkich rasistowskich nadużyć. To jest niedopuszczalne w żadnej części społeczeństwa.
Będziemy kontynuować współpracę z resztą gry, rządem i platformami mediów społecznościowych, aby usunąć te, i wszystkie elementy, dyskryminacji z naszego sportu.

Rzecznik Facebooka, który jest właścicielem Instagrama, powiedział:

Na Instagramie nie ma miejsca na rasizm i jesteśmy zobowiązani do usunięcia go, gdy go znajdziemy.
Podjęliśmy działania w tej sprawie, usuwając konta i komentarze, i kontynuujemy badanie.
Wiemy, że jest więcej do zrobienia i będziemy nadal ściśle współpracować z klubami, zawodnikami i władzami piłkarskimi w celu zbadania przypadków dyskryminacji i wspólnego rozwiązania tego problemu.

Rzecznik Twittera powiedział, że mają jasne zasady dotyczące obraźliwego zachowania i nienawistnego zachowania i podejmują działania, gdy zauważą naruszenia.

W oświadczeniu Twitter dodał:

W naszej usłudze nie ma miejsca na rasistowskie zachowania, a kiedy identyfikujemy konta, które naruszają którykolwiek z zasad Twittera, podejmujemy działania egzekwujące.

Kick It Out raport o rasizmie

Formularz zgłoszeniowy online | Wykop to

Kick It Out to piłkarska organizacja zajmująca się równością i integracją – działająca w całym sektorze piłkarskim, edukacyjnym i społecznym, aby zwalczać dyskryminację, zachęcać do praktyk integracyjnych i prowadzić kampanię na rzecz pozytywnych zmian.

www.kickitout.org

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Lionel Messi, Barcelona

Lionel Messi: Barcelona grozi pozwem przeciwko gazecie El Mundo w związku z ujawnionym przeciekiem kontraktu za 555 mln euro

Next Article
grypa, WHO

Według danych WHO oficjalnie grypy już nie ma

Related Posts
Total
0
Share