Inwestor Peter Flaherty aresztowany na zgromadzeniu akcjonariuszy za wskazanie powiązań z Billem Gatesem i Jeffreyem Epsteinem

Flaherty potępił finansowanie Fundacji Billa i Melindy Gatesów przez Buffeta
Skrytykował finansowanie Gatesa przez Buffeta i powiązał go z handlarzem seksualnym Epsteinem

Peter został aresztowany po odmowie opuszczenia spotkania Berkshire Hathaway.

Skrytykował finansowanie Gatesa przez Buffeta i powiązał go z handlarzem seksualnym Epsteinem.

Na filmie widać, jak jest chwytany przez policjanta i wyciągany z miejsca zdarzenia.

Aktywista-inwestor został aresztowany na spotkaniu akcjonariuszy po tym, jak skrytykował filantropię Billa Gatesa i spotkania z Jeffreyem Epsteinem .

Peter Flaherty, przewodniczący konserwatywnej organizacji pozarządowej National Legal and Policy Center, został przerwany przez Warrena Buffeta, gdy opowiadał się za propozycją usunięcia potentata biznesowego ze stanowiska prezesa Berkshire Hathaway.

Flaherty potępił finansowanie Fundacji Billa i Melindy Gatesów przez Buffeta, po czym zwrócił uwagę na powiązania między założycielem Microsoftu a Epsteinem.

Akcjonariuszowi wycięto mikrofon w połowie przydzielonego mu trzyminutowego przedziału czasowego, zanim został aresztowany i wyciągnięty z sali.

Flaherty, który regularnie konfrontował się z szefami największych amerykańskich korporacji, później potępił swoje bezprecedensowe aresztowanie i powiedział, że Buffet „nie ma prawa mnie uciszać”.

„Byłem traktowany jak każdy inny przestępca, pobierano odciski palców, skuto kajdankami” – powiedział Flaherty. „Zawsze byłem uprzejmy i przyzwoity na dorocznych zgromadzeniach akcjonariuszy. Nie podniosłem głosu. Nie przeszkadzałem”.

66-letni Flaherty z Arlington w Wirginii był uczestnikiem sobotniego spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway, na którym Buffet jest prezesem i dyrektorem generalnym.

Przemawiał jako sponsor propozycji posiadania oddzielnego przewodniczącego i dyrektora generalnego.

Inwestor argumentował, że oznaczałoby to, że Berkshire „byłoby mniej utożsamiane z osobistą działalnością polityczną pana Buffeta”.

Flaherty powiedział, że Buffet „przekazał dziesiątki miliardów na rzecz Fundacji Billa i Melindy Gatesów”, dodając:

Jeśli kultura „przebudzenia” jest chorobą, to filantropia jest wirusem. Fundacja Gatesów finansuje nauczanie krytycznej teorii rasy w całym kraju, w tym, że matematyka jest z natury rasistowska.

Fundacja Gates oferuje zestaw narzędzi tożsamości płciowej, który zapewnia, że ​​płeć jest wynikiem„ społecznie i kulturowo skonstruowanych idei. To jest kłamstwo.

Płeć nie jest konstruktem kulturowym. Jest to fakt genetyczny i biologiczny.

W tym momencie wydawało się, że przerwała mu urzędniczka Berkshire, Cathy Woollums, ale Flaherty nalegał, aby nie został „ocenzurowany” i zaapelował do Buffeta, aby pozwolono mu kontynuować.

Buffet zgodził się, ale przypomniał mu o swoim trzyminutowym ograniczeniu.

Flaherty odpowiedział „oczywiście”, po czym kontynuował:

Wiemy, jak bardzo Bill Gates troszczy się o dzieci. Spotykał się i podróżował z Jeffreyem Epsteinem wiele razy po tym, jak Epstein został skazany za przestępstwa seksualne.

To wywołało buczenie i gwizdy publiczności, a kilka sekund później Buffet przerwał mu, w pewnym momencie mówiąc Flaherty’emu: „Przekroczyłeś granicę”.

Nagranie wideo pokazuje, jak akcjonariusz jest chwytany za ramię i wyciągany z miejsca zdarzenia przez funkcjonariusza policji.

Z dokumentów aresztowania wynika, że ​​Flaherty został oskarżony o odmowę zastosowania się do prośby o opuszczenie spotkania. Został zwolniony za kaucją w wysokości 250 dolarów i ma wrócić do sądu 22 maja.

„Najwyraźniej dotknąłem trzeciej szyny polityki miliarderów, kiedy wspomniałem nazwisko Jeffreya Epsteina” – powiedział Flaherty The Daily Signal. „Byłem zaangażowany w aktywizm akcjonariuszy przez 19 lat i nigdy wcześniej nie odcięto mi mikrofonu i nigdy wcześniej nie byłem aresztowany”.

Jak donosi Bloomberg , wniosek Flaherty’ego o usunięcie Buffetta ze stanowiska przewodniczącego został później odrzucony z dużym marginesem.

W 2008 roku, po tym, jak Epstein został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich kobiet na Florydzie, osiągnął porozumienie z prokuratorami federalnymi.

Ale od 2011 roku Gates spotykał się z Epsteinem przy wielu okazjach – w tym co najmniej trzy razy w kamienicy handlarza ludźmi na Manhattanie, według The New York Times.

Epstein siedział w więzieniu za nakłanianie nieletnich do prostytucji i musiał zarejestrować się jako przestępca seksualny, zanim po raz pierwszy spotkał założyciela Microsoftu.

Fundacja Gatesów o wartości 51 miliardów dolarów jest orędownikiem dobrego samopoczucia młodych dziewcząt.

Gates przyznał się do spożywania posiłków z Epsteinem z powodów filantropijnych, opisując te spotkania jako „pomyłkę”.

Melinda French Gates przytoczyła spotkania swojego byłego męża z Epsteinem, którego nazwała „odrażającym”, opowiadając CBS w zeszłym roku o różnych czynnikach, które doprowadziły do ​​jej rozwodu z Billem Gatesem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
COVIDISM, newsinsider

Nowa premiera filmu dokumentalnego 2023: COVIDISM – Contagious Deception

Next Article
Elon Musk, newsinsider

Elon Musk jest ostatnim miliarderem, który został wezwany do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina Virgin Island

Related Posts
Total
0
Share