KALIFORNIA WSTRZYMUJE SZCZEPIENIA COVID-19 OD MODERNA W ZWIĄZKU Z „NIEZWYKLE DUŻĄ LICZBĄ” REAKCJI NIEPOŻĄDANYCH

Kalifornia
Kalifornia

Ponieważ podejrzewana liczba ofiar śmiertelnych przypisywana szczepionkom COVID-19 rośnie na całym świecie, a dziesiątki już zgłoszono w USA i Norwegii, kalifornijscy urzędnicy zdrowia poprosili dostawców opieki zdrowotnej w stanie o natychmiastowe zaprzestanie podawania partii szczepionek Moderna COVID-19 po „niezwykle dużej liczbie” działań niepożądanych.

Na polecenie epidemiologa stanowego dr Erica S. Pan i Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego szczepionki należy odłożyć na półkę do czasu przeprowadzenia odpowiedniego dochodzenia. Przedmiotowa partia to Moderna Lot 041L20A.

Ponad 330 000 dawek z tej partii zostało rozprowadzonych do 287 dostawców w całym stanie.

Przesyłki dotarły do ​​Kalifornii między 5 a 12 stycznia.

Wydaje się, że wszystkie reakcje są związane z jedną kliniką, która podawała tę serię. Klinika została podobno zamknięta na kilka godzin po wystąpieniu szeregu działań niepożądanych.

Kalifornia potwierdziła prawie 3 mln przypadków COVID w poniedziałek rano,

Urzędnicy ogłosili w środę znaczne rozszerzenie wytycznych dotyczących kwalifikowalności szczepień, umożliwiając wszystkim mieszkańcom 65 i starszym szybszą kwalifikację do szczepień COVID-19. Jeśli chodzi o dane liczbowe, ponad 330 000 dawek z tej samej serii szczepionek Moderna zostało rozesłanych do 287 dostawców w całym stanie, ale jest to pierwszy przypadek, kiedy władze ds. Zdrowia otrzymały raporty szczegółowo opisujące niepożądane reakcje związane z tą serią.

Przyznając, że „istnieje mniej danych na temat działań niepożądanych związanych ze szczepionką Moderna”, epidemiolog stanowy podkreślił, że szczepionki nadal rzadko wywołują poważne skutki uboczne. Moderna, CDC i FDA dokonują przeglądu serii i wszystkich istotnych danych medycznych.

Szczepienie COVID-19 zostało powiązane z innymi przypadkami poważnych nagłych przypadków medycznych, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w Europie i na całym świecie.

W grudniu lekarz z Bostonu powiedział, że doznał jednej z najgorszych reakcji alergicznych, jakich kiedykolwiek doświadczył po otrzymaniu szczepionki Moderna, opisując epizod jako potencjalnie zagrażający życiu, podczas gdy lekarz w Miami faktycznie zmarł w wyniku reakcji na szczepionkę.

Podobne przypadki związane ze szczepionką Pfizer-BioNTech zostały przekazane do przeglądu do CDC i FDA. Według innych raportów powołany przez rząd panel doradczy ds. Szczepionek w Hongkongu poszukuje od rządów Norwegii i Niemiec większej ilości danych na temat zgłoszonych zgonów osób starszych po ich otrzymaniu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
protest w Wiedniu

PONAD 10 000 PROTESTUJĄCYCH W WIEDNIU - MARSZ PRZECIWKO OGRANICZENIOM KORONAWIRUSA

Next Article
Donald Trump, Twitter, cenzura

POLSKA PLANUJE UCZYNIĆ CENZUROWANIE KONT W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH NIELEGALNYM

Related Posts
Total
0
Share