7 zmarłych i ponad 2800 rannych, czyli pierwszy tydzień eksperymentalnych szczepionek przeciwko COVID w Korei Południowej

Rząd Korei Południowej bada 7 zgonów, które nastąpiły po szczepieniu Covid-19 szczepionką AstraZeneca

Korea Południowa zakończyła pierwszy tydzień wprowadzania długo oczekiwanych szczepień Covid-19 w kraju z tysiącami podejrzewanych działań niepożądanych szczepionki AstraZeneca, z których siedem zakończyło się zgonem.

Liczba zmarłych po szczepieniu wzrosła o cztery w ciągu ostatnich dwóch dni, zgodnie z raportem opublikowanym w sobotę przez Południowokoreańską Agencję Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KDCA), która bada te incydenty. Szczepionki podano ponad 296 000 osobom, czyli około 0,6% populacji kraju, w pierwszym tygodniu ich wprowadzenia.

Korea Południowa zgłosiła ponad 2800 działań niepożądanych szczepionek Covid-19, ale tylko 24 z tych przypadków uznano za ciężkie, w tym siedem, które zakończyły się śmiercią. Wszystkie 24 ciężkie przypadki dotyczyły osób, które otrzymały szczepionkę AstraZeneca, która była pierwszą szczepionką zatwierdzoną do stosowania w Korei Południowej.

Zdecydowana większość podanych dotychczas dawek to szczepionka AstraZeneca. Seul ma również kontrakt na otrzymanie milionów dawek szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19, ale dostawy na dużą skalę mają rozpocząć się dopiero w przyszłym miesiącu.

Korea Południowa ma ogólnie jedne z najwyższych wskaźników szczepień na świecie i szczyci się jednymi z najbardziej skutecznych wysiłków na rzecz ograniczenia Covid.

Jednak kraj powoli zaczął podawać szczepionki, podobno dlatego, że urzędnicy wierzyli, że ich sukcesy w Covid-19 dały im luksus skupienia się na bezpieczeństwie, a nie prędkości.

Korea Południowa doznała strachu przed szczepieniami jesienią ubiegłego roku, kiedy co najmniej 83 osoby zmarły wkrótce po szczepieniu przeciw grypie sezonowej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

36-letnia nauczycielka z Leszna umiera tydzień po przyjęciu szczepionki przeciw Covid

Next Article

Test wymazu z nosa PCR powoduje uraz mózgu kobiety w Texasie prowadzący do operacji

Related Posts
Total
0
Share