Odsetek niepożądanych reakcji na szczepionki COVID już 50 razy wyższy niż przy szczepieniach przeciw grypie

W związku z doniesieniami o tym, że inna zdrowa pacjentka zmarła nagle po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki COVID-19, wielu sceptyków w Europie i USA wciąż ma poważne zastrzeżenia co do szczepionek, pomimo że big pharma i ich sojusznicy w USA oraz rządy brytyjskie twierdzą, że są one w 100% bezpieczne. Każdy, kto twierdzi inaczej, nie tylko popełnia błąd, ale działa w celowo złośliwy sposób.

To dlaczego wideo-komentarz wysłany przez DoubleLine Jeffrey Gundlach gdzie pytania o niebotyczne wyniki skuteczności opublikowane po badaniach Moderna i Pfizer-BioNTech wzbudził tak gwałtowne odrzucenie?

Jednak gdy pojawiają się nowe pytania dotyczące skuteczności i czasu, niezależny dziennikarz Alex Berenson, jeden z najbardziej znanych sceptyków blokad i masek w Stanach Zjednoczonych, zauważył na Twitterze, że odsetek pacjentów doświadczających poważnych lub potencjalnie zagrażających życiu reakcje na szczepionki COVID-19 mogą być znacznie wyższe niż pokazują to dane zebrane przez CDC.

System raportowania VAERS CDC został utworzony w celu śledzenia urazów związanych ze szczepieniem. Większość pacjentów może spodziewać się jakiegoś rodzaju działań niepożądanych, ale u większości pacjentów objawy będą stosunkowo łagodne i ustąpią w ciągu kilku dni. Jednak pośród wielu doniesień o zgonach pacjentów Berenson zwraca uwagę, że liczba pacjentów, u których wystąpiły poważne komplikacje w przeliczeniu na liczbę podanych dawek, jest około 50 razy większa niż odsetek „niepożądanych” reakcji wywołanych przez szczepionkę przeciw grypie.

Berenson spekulował również, że liczba ta może być jeszcze wyższa ze względu na możliwe opóźnienia w aktualizacji zbiorów danych CDC. Pozornie potwierdzałoby to częstość występowania działań niepożądanych obserwowanych podczas badań klinicznych. Co więcej, badania kliniczne, ogólnie rzecz biorąc, mają tendencję do bagatelizowania nieprzyjemnych lub niepożądanych skutków ubocznych, podczas gdy chwalą skuteczność leku.

Berenson udostępnił link do danych CDC, które nie są łatwe do znalezienia na stronie internetowej agencji.

W międzyczasie Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Europa pozostają w tyle za celami szczepień, a prezydent Rosji Władimir Putin niedawno zasugerował, że Rosja może wskoczyć na modę „Paszportu Odporności”.

Berenson niedawno udzielił wywiadu Joe Roganowi w popularnym podcastie Rogana, w którym długoletni dziennikarz (który kiedyś pracował dla NYT) omówił inne błędne przekonania na temat „nauki” stojącej za COVID-19, w tym kwestionowanie liczby ofiar śmiertelnych w USA.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Pfizer

Eksperci ds. Zdrowia wzywają do zawieszenia szczepień Pfizer wśród osób starszych po zgonach w Norwegii

Next Article
naloty izraelskie

IZRAEL ROZPOCZYNA „NAJBARDZIEJ ŚMIERCIONOŚNE NALOTY OD LAT” NA SYRIĘ Z KOORDYNACJĄ AMERYKAŃSKIEGO WYWIADU

Related Posts
Total
0
Share