Eksperci ds. Zdrowia wzywają do zawieszenia szczepień Pfizer wśród osób starszych po zgonach w Norwegii

Pfizer
Pfizer

Aktualizacja (1630ET): w czymś, co można opisać jedynie jako niepokojący zwrot wydarzeń, eksperci ds. Zdrowia z Wuhan w Chinach wezwali Norwegię i inne kraje do zawieszenia stosowania szczepionek COVID-19 opartych na mRNA produkowanych przez firmy takie jak Pfizer szczególnie wśród osób starszych (po opisanym poniżej wzroście liczby zgonów w Norwegii).

Według chińskich raportów Global Times Chińscy eksperci stwierdzili, że incydent ze śmiercią powinien być oceniany ostrożnie, aby zrozumieć, czy śmierć była spowodowana przez szczepionki lub inne wcześniej istniejące schorzenia tych osób.

Yang Zhanqiu, wirusolog z Wuhan University, powiedział w piątek Global Times, że incydent ze śmiercią, jeśli udowodniono, że jest spowodowany przez szczepionki, pokazał, że działanie szczepionki Pfizer i innych szczepionek mRNA nie jest tak dobre, jak oczekiwano, Głównym celem szczepionek mRNA jest leczenie pacjentów.

Immunolog z Pekinu, który poprosił o anonimowość, powiedział w piątek Global Times, że świat powinien zawiesić stosowanie szczepionki mRNA COVID-19 reprezentowanej przez firmę Pfizer, ponieważ ta nowa technologia nie dowiodła bezpieczeństwa przy stosowaniu na dużą skalę ani w zapobieganiu wszelkie choroby zakaźne.
Powiedział, że starszym osobom, zwłaszcza osobom powyżej 80. roku życia, nie należy zalecać szczepienia przeciwko COVID-19 .

Wszystko to stanowi problem, ponieważ to osoby starsze są najbardziej narażone (szczerze mówiąc na każdym realnym ryzyku), a zatem najbardziej potrzebują ochrony. Zamiast tego chińscy eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że najbardziej starszym i słabszym osobom należy zalecić przyjmowanie leków poprawiających ich układ odpornościowy.

Oczywiście, nie można nie zauważyć ironii naukowców ze źródła dżumy, która zabiła miliony ludzi na całym świecie i zniszczyła życie / gospodarkę prawie na całym świecie, teraz wzywa do zaprzestania procesu ochrony przed zarazą.

Jak wyszczególniliśmy wcześniej, norweskie władze ds.zdrowia donoszą o monumentalnych wiadomościach dotyczących szczepionki COVID-19 w chwili, gdy Stany Zjednoczone spieszą się, aby podać początkowe około 30 milionów dawek w ramiona osób starszych i osób z przewlekłymi chorobami: chorzy powyżej 80 roku życia są szczególnie narażone na niszczące skutki uboczne.

Tak więc dla tej wrażliwej grupy demograficznej, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce w Ameryce Północnej, „lekarstwo” może być gorsze niż choroba. Bloomberg zauważa, że jest to „najbardziej ostrożne jak dotąd stwierdzenie europejskiego organu ds. Zdrowia” dotyczące potencjalnych szkodliwych zagrożeń dla zdrowia związanych ze szczepionkami.

Dla osób z najpoważniejszą słabością nawet stosunkowo łagodne skutki uboczne szczepionek mogą mieć poważne konsekwencje

powiedział Norweski Instytut Zdrowia Publicznego.

Urząd zdrowia powiedział dalej w swoim najbardziej dosadnym oświadczeniu, ostrzegając przed polityką powszechnej promocji szczepionki dla wszystkich :

Dla tych, którzy i tak mają bardzo krótki okres życia, korzyści ze szczepionki mogą być marginalne lub nieistotne.

Dzieje się tak po kilku globalnych przypadkach, w tym u starszego pacjenta we Francji, gdzie biorca zmarł w ciągu kilku godzin po otrzymaniu pierwszej serii szczepionki.

Jak dotąd Norwegia twierdzi, że podała dawki nawet 33 000 osobom, w tym osobom starszym, ale już teraz uważa to za „zbyt ryzykowne” dla nieuleczalnie chorych i osób powyżej 80 roku życia w słabej kondycji. Biorąc pod uwagę tylko 33000 wstrzyknięć do tej pory, zgłoszona liczba zgonów jest już oszałamiająca i powoduje, że urzędnicy biją na alarm:

Norwescy urzędnicy powiedzieli, że 23 osoby zmarły w kraju w krótkim czasie po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki. Według Norweskiej Agencji Leków 13 spośród tych zgonów zostało dotychczas poddanych sekcji zwłok, a wyniki sugerują, że częste działania niepożądane mogły przyczynić się do ciężkich reakcji u słabych, starszych osób.

Ale pomimo ostrzeżeń pojawiających się pod koniec tego tygodnia w Bloomberg i wielu innych publikacjach głównego nurtu, ponownie wątpimy, że przyniesie to cokolwiek w zakresie zahamowania pospiesznego wprowadzania szczepionek w USA, gdzie są to właśnie osoby starsze, słabe, oraz osoby podatne na uporczywe schorzenia, które są nakłaniane przez stanowe i federalne polityki, aby były w pierwszej kolejności.

W międzyczasie Bloomberg tak powiedział o najpopularniejszych markach szczepionek w Norwegii i na Zachodzie:

Przedstawiciele firm Pfizer i BioNTech nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.
Szczepionka Pfizer-BioNTech zatwierdzona pod koniec ubiegłego roku była stosowana najszerzej, a podobny zastrzyk firmy Moderna Inc. zatwierdzony na początku tego miesiąca jest obecnie podawany.

Norwegia zainicjowała szczepienia przeciwko COVID-19 w zeszłym miesiącu tuż po uzyskaniu zgody Europejskiej Agencji Leków na szczepionkę Pfizer / BioNTech. Norweskie infekcje zbliżają się do 60 000 z całkowitej populacji 5,3 miliona, włączając ponad 500 zgonów.

Wielu sceptyków w Europie i USA wciąż ma poważne zastrzeżenia co do szczepionek, nawet jeśli duże firmy farmaceutyczne i rządy nieustannie twierdzą, że są one całkowicie bezpieczne.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Donald Trump, Twitter, cenzura

POLSKA PLANUJE UCZYNIĆ CENZUROWANIE KONT W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH NIELEGALNYM

Next Article

Odsetek niepożądanych reakcji na szczepionki COVID już 50 razy wyższy niż przy szczepieniach przeciw grypie

Related Posts
Total
0
Share