36-letnia nauczycielka z Leszna umiera tydzień po przyjęciu szczepionki przeciw Covid

Młoda nauczycielka z Leszna nie cierpiała na przewlekłe choroby – pisze ”Głos Wielkopolski”

Lokalne media poinformowały, że kobieta kilka dni wcześniej przyjęła dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Prokuratura, w tej sprawie wszczęła śledztwo i przeprowadzono sekcję zwłok.

Pani Kinga Szczepaniak, 36-letnia nauczycielka technologii żywienia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie zmarła w poniedziałek 1 marca w swoim domu. Około godz. 4.30 nad ranem mąż 36-latki wezwał pogotowie; ratownicy reanimowali kobietę, niestety lekarz stwierdził jej zgon. 22 lutego nauczycielka przyjęła dawkę szczepionki przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca, potem uskarżała się na niepożądane objawy, które ustąpiły jednak po jednym dniu.

“Na miejscu czynności wykonywał prokurator. Wszczęto śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesznie” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

Rzecznik przekazał, że wykonano oględziny zwłok i ich sekcję jeszcze w dniu śmierci.

Pytany o doniesienia lokalnych mediów, że kobieta zaszczepiła się kilka dni wcześniej na COVID-19 odparł, że śledczy nie wiążą zgonu z przyjęciem szczepionki.

“Biegły pobrał krew i będą przeprowadzane dalsze badania, które pozwolą ocenić przyczynę zgonu. Chodzi o badania histopatologiczne i toksykologiczne” – poinformował.

Kobieta początkowo po szczepionce miała gorączkę i skarżyła się na ból ręki, ale po jednym dniu dolegliwości ustąpiły.

Wszyscy jesteśmy w szoku, wciąż nie mogę przyjść do siebie – powiedział Irena Szynkarek, dyrektor szkoły – pani Kinga była bardzo kreatywną, oddaną uczniom i szkole osobą, nie możemy pogodzić się z myślą, że już jej z nami nie ma.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Lekarze na całym świecie wydają OSTRZEŻENIE: NIE WOLNO BRAĆ SZCZEPIONKI COVID!

Next Article

7 zmarłych i ponad 2800 rannych, czyli pierwszy tydzień eksperymentalnych szczepionek przeciwko COVID w Korei Południowej

Related Posts
Total
0
Share