Praca w komisji wyborczej czeka

Praca w komisji wyborczej czeka, newsinsider
Praca w komisji wyborczej czeka, newsinsider

Zarejestruj się, by pracować w OKW

Do pracy w komisji wyborczej zgłosić się może prawie każdy

Praca w komisji wyborczej niewątpliwie będzie zyskiwać na uwadze, jak zbliżać się będziemy do wyborów parlamentarnych. Sprawą warto się zainteresować już teraz, ponieważ przegłosowane w styczniu zmiany w kodeksie wyborczym rozszerzają liczbę obwodowych komisji wyborczych. Oznacza to więcej miejsc do obsadzenia. Tymczasem praca w komisji wyborczej to przynajmniej 500 zł.

Zarejestruj się, by pracować w obwodowej komisji wyborczej, liczyć i kontrolować wynik głosowania w trakcie zbliżających się wyborów.

Rejestracja: https://polskaliberalna.pl/okw

Praca w komisji wyborczej

Zapisując się do bazy kandydatów, będziesz mógł być członkiem komisji wiele razy – wybory do Sejmu, Samorządu, Europarlamentu i na prezydenta. To wszystko wydarzy się w 2023, 2024 i 2025 roku.

Jest 20 tysięcy miejsc do obsadzenia w całym kraju.

Podana stawka oparta jest o wynagrodzenia z wyborów w 2019 roku. Należy się spodziewać, że w kolejnych znacząco wzrośnie.

Sejm 26 stycznia uchwalił zmiany w kodeksie wyborczym, zatwierdzając tym samym rozszerzenie liczby obwodowych komisji wyborczych na wsiach i w mniejszych ośrodkach miejskich. Jeszcze w ostatnich wyborach z 2019 roku, gdy wybieraliśmy parlament, było 27,5 tys. obwodowych komisji. Zmiany wprowadzone w styczniu rozszerzają tę liczbę o około 6 tys. nowych obwodowych komisji wyborczych. Oznacza to jeszcze więcej miejsc pracy dla chętnych.

Pracę w komisji wyborczej podjąć może niemalże każdy obywatel Polski. Warunki są bardzo proste i większość z nas powinna je spełniać. Mowa o obywatelstwie polskim, przekroczeniu 18 roku życia, pełni praw obywatelskich, pełni praw wyborczych, braku ubezwłasnowolnienia. Jak więc widać, warunki są jasne.

Do podjęcia pracy w komisji wyborczej, zakładając, że spełniamy wszelkie warunki, wystarczy odpowiednie zgłoszenie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Dochodzenie FTC wykazało, że firma Ring, którą Amazon nabył w 2018 r., naruszyła prywatność swoich klientów

Amazon zapłaci 5,8 miliona dolarów za szpiegowanie klientów za pomocą ich kamer Ring

Next Article
Donald Tusk, newsinsider

11 niespełnionych obietnic Donalda Tuska

Related Posts
Total
0
Share