Od „Event 201” do „Cyber ​​Polygon” – symulacja nadchodzącej „cyberpandemii” przez WEF

Po symulacji koronawirusa „Event 201” w 2019 r., Światowe Forum Ekonomiczne planuje teraz symulację „Cyber ​​Pandemic” na lipiec 2021 r.

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) wraz z rosyjskim Sbierbankiem i jego spółką zależną BI.ZONE ds. Cyberbezpieczeństwa ogłosiły, że w lipcu tego roku odbędzie się nowa globalna symulacja cyberataku, aby poinstruować uczestników, jak „ rozwijać bezpieczne ekosystemy” poprzez symulację łańcucha dostaw cyberatak podobny do niedawnego hackowania SolarWinds, który miał „ocenić cyberodporność” uczestników ćwiczenia.

Na nowo zaktualizowanej stronie internetowej wydarzenia symulacja o nazwie Cyber ​​Polygon 2021 złowieszczo ostrzega, że ​​biorąc pod uwagę trendy w cyfryzacji w dużej mierze wywołane kryzysem COVID-19, „wystarczy jedno wrażliwe łącze, aby zniszczyć cały system, podobnie jak domino efekt”, dodając, że„ bezpieczne podejście do rozwoju cyfrowego dzisiaj zadecyduje o przyszłości ludzkości na nadchodzące dziesięciolecia”.

Ćwiczenie ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak WEF, „międzynarodowa organizacja współpracy publiczno-prywatnej”, która liczy najbogatszą elitę świata wśród swoich członków, oficjalnie ogłosiła ruch na rzecz Wielkiego Resetowania, który obejmowałby skoordynowane przejście do globalnej czwartej rewolucji przemysłowej ekonomii, w której pracownicy stają się coraz mniej ważni.

Ta rewolucja, w tym jej największy orędownik, założyciel WEF Klaus Schwab, przedstawił wcześniej poważny problem członkom WEF i organizacjom członkowskim, jeśli chodzi o to, co stanie się z masami bezrobotnych w wyniku rosnącej automatyzacji i cyfryzacji w miejscu pracy.

Nowe systemy gospodarcze, które są oparte na technologii cyfrowej i współpracują z bankami centralnymi lub są przez nie zarządzane, są kluczową częścią Wielkiego Resetowania WEF, a takie systemy byłyby częścią odpowiedzi na pytanie o kontrolowanie bezrobotnych mas.

Jak zauważyli inni, te cyfrowe monopole, a nie tylko usługi finansowe, pozwoliłyby kontrolującym je osobom „wyłączyć” pieniądze i dostęp do usług, jeśli osoba ta nie przestrzega określonych praw, nakazów i przepisów.

WEF aktywnie promuje i tworzy takie systemy, a ostatnio zaczął nazywać swój preferowany model „kapitalizmem interesariuszy”.

Chociaż był reklamowany jako bardziej „inkluzywna” forma kapitalizmu, kapitalizm interesariuszy zasadniczo połączyłby sektor publiczny i prywatny, tworząc system bardziej przypominający korporacjonistyczny styl faszyzmu Mussoliniego niż cokolwiek innego.

Jednak aby wprowadzić ten nowy i radykalnie odmienny system, obecny skorumpowany system musi w jakiś sposób zawalić się w całości, a jego zastąpienie musi zostać z powodzeniem sprzedane masom jako coś lepsze niż jego poprzednik.

Kiedy najpotężniejsi ludzie na świecie, tacy jak członkowie WEF, pragną dokonać radykalnych zmian, pojawiają się kryzysy – czy to wojna, zaraza, czy załamanie gospodarcze – które umożliwiają „zresetowanie” systemu, któremu często towarzyszy masowy transfer bogactwa w górę.

W ostatnich dziesięcioleciach takie zdarzenia były często poprzedzane symulacjami, które następowały szybko i intensywnie, zanim nastąpiło samo wydarzenie, któremu miały „zapobiec”.

Najnowsze przykłady obejmują wybory w USA w 2020 r. I COVID-19 .

Jedno z nich, wydarzenie 201 , było współgospodarzem Światowego Forum Ekonomicznego w październiku 2019 r. I zasymulowało nową pandemię koronawirusa, która rozprzestrzenia się po całym świecie i powoduje poważne zakłócenia w gospodarce światowej – zaledwie kilka tygodni przed pojawieniem się pierwszego przypadku COVID-19 .

Cyber ​​Polygon 2021 to tylko najnowsza taka symulacja, współsponsorowana przez Światowe Forum Ekonomiczne. Obecny program forum i jego przeszłe osiągnięcia w zakresie przeprowadzania proroczych symulacji wymagają dokładnej analizy ćwiczenia.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Dwie zakonnice zmarły i 28 pozytywnych wyników na COVID 2 dni po eksperymentalnych szczepieniach mRNA

Next Article

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej: Zabiła go szczepionka?

Related Posts
Total
0
Share