Głos Zabrza i Rudy Śląskiej: Zabiła go szczepionka?

11 lutego ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śl. artykuł, który odbił się mocnym echem w kraju.

Tygodnik opisał okoliczności śmierci emerytowanego lekarza – profesora Mariana Pardeli, który kilkadziesiąt minut po szczepieniu przeciwko Covid-19 stracił przytomność, a po kilku dniach zmarł.

Jak podaje tygodnik, sprawa jest o tyle bulwersująca, że w dokumentacji jako odczyn poszczepienny odnotowano omdlenie poszczepienne, podczas gdy według prof. Mariusza Gąsiora ze Śląskiego Centrum Chorób Serca, pacjenta przywieziono do placówki w stanie postępującego zawału serca. Nie wiadomo dlaczego nie odnotowano tego w ministerialnym raporcie.

Pardela był emerytowanym kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, profesorem zwyczajny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi

„Jak ustalił GŁOS, stan zdrowia profesora Pardeli załamał się 40 minut po szczepieniu. Znany i ceniony chirurg trafił z rozległym zawałem do Sląskiego Centrum Chorób Serca. Niestety zmarł, a Sanepid zakwalifikował tę tragedie jako poszczepienne omdlenie.

Zabiła go szczepionka? – pyta w tytule dziennik.

„Niestety, liczba takich informacji zaczyna niepokoić. Nie mówię jedynie o informacjach z Polski” – napisał na Twitterze dziennikarz Łukasz Warzecha.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Od „Event 201” do „Cyber ​​Polygon” - symulacja nadchodzącej „cyberpandemii” przez WEF

Next Article
Lady Gaga, buldogi francuskie

Buldogi francuskie Lady Gagi odzyskane po kradzieży podczas strzelaniny

Related Posts
Total
0
Share