Big Tech Crash 2022: Amazon zwalnia 10 000 pracowników, największe zwolnienia w historii firmy

W ciągu ostatniego miesiąca firmy technologiczne zwolniły dziesiątki tysięcy pracowników. A dynamika zwolnień wydaje się tylko pogarszać .

Według nowego raportu opublikowanego przez NYTimes, Amazon może zwiększyć liczbę w tym tygodniu, ponieważ około 10 000 osób na stanowiskach korporacyjnych i technologicznych zostanie zmniejszonych, co może być najbardziej znaczącą redukcją zatrudnienia w historii firmy .

Osoby bezpośrednio zaznajomione z planem zwolnień powiedziały, że zwolnienia będą dotyczyć organizacji urządzeń Amazon, w tym asystenta głosowego Alexy, działu sprzedaży detalicznej i zasobów ludzkich.

„Całkowita liczba zwolnień pozostaje płynna. Ale jeśli pozostanie przy 10 000, będzie to stanowić około 3 procent pracowników korporacyjnych Amazona i mniej niż 1 procent globalnej siły roboczej liczącej ponad 1,5 miliona, która składa się głównie z pracowników godzinowych” – informuje NYTimes.

Pogarszające się warunki makroekonomiczne skłoniły drugiego co do wielkości pracodawcę w Ameryce do ogłoszenia zamrożenia zatrudnienia na początku października.

Rekruterzy Amazon zostali poinstruowani, aby wstrzymać wszelkie zatrudnianie na „role korporacyjne, w tym stanowiska technologiczne, na całym świecie w działalności sklepów Amazon, która obejmuje sprzedaż detaliczną i operacje firmy oraz odpowiada za większość sprzedaży Amazon” do połowy października.

Następnie pod koniec października firma zamroziła zatrudnienie w swoim lukratywnym dziale usług internetowych, Amazon Web Services.

Akcje Amazon pompowane i po cenach dumpingowych w wiadomościach.

Amazon stałby się najnowszą firmą technologiczną, która zredukowała zatrudnienie. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy Twitter, matka Facebooka Meta, firma Lyft, firma świadcząca usługi w zakresie oprogramowania Salesforce, platforma płatnicza Stripe i rosnąca lista firm technologicznych ogłosiły zwolnienia inżynierów, sprzedawców i personelu pomocniczego.

„Czuję się trochę jak w 2000 roku” — powiedziała niedawno WaPo Lise Buyer, analityk techniczny, dyrektor wykonawczy i inwestor.

Tsunami zwolnień następuje po tym, jak Dolina Krzemowa osiągnęła szczyt w zeszłym roku. Od tego czasu indeks NYSE FANG+, koszyk spółek technologicznych z Facebookiem, Apple, Amazonem, Netflixem i Google Alphabet, spadł o 42% od szczytu z 2021 roku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Australijskie Biuro Statystyczne notuje 72% spadek liczby urodzeń 9 miesięcy po rozpoczęciu szczepień przeciwko COVID

Next Article

Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku ogłasza test dolara cyfrowego z głównymi bankami

Related Posts
Total
0
Share