Chiny wysyłają super żołnierzy z egzoszkieletem na sporną granicę w Himalajach

chiny, egzoszkielety
chiny, egzoszkielety

Chińskie wojsko pokazało niedawno dostarczone egzoszkielety, wykorzystując je do dostarczania zaopatrzenia do odległej placówki granicznej w Tybecie.

Obszar ten znany jest z tego, że obejmuje niektóre części chińsko-indyjskiego terytorium granicznego, które jest przedmiotem sporu między dwoma narodami.

W sobotę raport państwowego nadawcy telewizji przemysłowej CCTV pokazał nowe, pasywne egzoszkielety w użyciu. Żołnierze przypięli inteligentne szelki, aby uzyskać dodatkową siłę na ostatni etap zaopatrzenia w chińskiej prefekturze Ngari, poinformował RT.

W przeszłości taka dostawa zajęłaby nawet trzy dni, ale nowe drogi, pojazdy terenowe i egzoszkielety sprawiają, że odległa placówka na dużej wysokości, która znajduje się na ponad 5 km nad poziomem morza, jest bardziej dostępna niż dowodzi raport.

Po raz pierwszy poinformowano o rozmieszczeniu egzoszkieletów w Ngari w lutym ubiegłego roku. W tamtym czasie CCTV podało, że model został stworzony z myślą o surowym środowisku Himalajów i zostanie wdrożony, aby pomóc w przenoszeniu zapasów w trudnym terenie poprzez ponowne rozłożenie ciężaru plecaka na ciało żołnierza.

Urządzenia przypinane były prawdopodobnie tymi samymi urządzeniami, które dostarczał do prefektury w listopadzie 208 Research Institute of China Ordnance Industries, podały lokalne media.

Inny typ egzoszkieletu był reklamowany przez chińskie wojsko w październiku, kiedy kamera telewizji przemysłowej opublikowała materiał filmowy przedstawiający żołnierzy niosących duże pudełka z amunicją w jednostce zajmującej się usuwaniem amunicji.

Autonomiczne, zasilane urządzenia robotyczne zwiększają siłę użytkownika, zamiast po prostu podtrzymywać jego szkielet i mięśnie, i pozwalają parom żołnierzy na ciągnięcie skrzynek o masie do 80 kg każda.

W raporcie nie podano wytrzymałości jednostki. Największą słabością obecnej technologii egzoszkieletów, spowalniającą jej zastosowanie na polu bitwy, jest brak baterii zdolnych do podtrzymania przez dłuższy czas kombinezonów pobierających energię.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Czeska mikrobiolog Soňa Peková twierdzi, że szczep koronawirusa drugiej i trzeciej fali został sztucznie zmodyfikowany

Next Article
Amazon, FBI

Amazon zatrudnia 26 byłych agentów FBI do zbieraniem informacji, bezpieczeństwa i aby zniszczyć związki zawodowe

Related Posts
Total
0
Share