Wielka Brytania chce wykorzystywać dzieci jako tajnych agentów do szpiegowania swoich rodziców

dzieci, tajni agenci
dzieci, tajni agenci

W ramach ustawy o tajnych wywiadach brytyjskiego rządu Wielka Brytania chce wykorzystywać dzieci jako tajnych agentów do szpiegowania ich rodziców.

Umożliwia 22 agencjom państwowym, w tym wywiadowi, wojsku i policji, wykorzystywanie dzieci jako tajnych agentów.

Brytyjska ustawa o ukrytych źródłach wywiadu, która ma być rozpatrywana w Izbie Lordów w lutym, zezwala na rekrutowanie dzieci w wieku 16 i 17 lat do szpiegowania ich rodziców, a jednocześnie pozwala im łamać prawo w robiąc tak.

Tajni agenci nieletni mogą łamać prawo, jeśli oznacza to, że będą w stanie zbierać informacje, które mogą zapobiegać przestępstwom lub je wykrywać, chronić zdrowie publiczne, bezpieczeństwo publiczne lub bezpieczeństwo narodowe albo pomagać w pobieraniu podatków, mówi wytyczna, po cichu ustanowiona przez rząd w tym miesiącu.

Pozwala 22 agencjom państwowym, w tym wywiadowi, wojsku i policji, na wykorzystywanie dzieci jako tajnych agentów, chociaż operacja musi być nadzorowana przez kierownika wyższego szczebla.

Środki te prawdopodobnie zostaną wykorzystane w operacjach przeciwko gangom narkotykowym „z linii hrabstwa”, a także w dochodzeniach w sprawie podejrzanych spisków terrorystycznych. W zeszłym roku Sąd Najwyższy orzekł, że rekrutacja dzieci przez policję jest zgodna z prawem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

653 Amerykanów zmarło z powodu szczepionek COVID-19 w ciągu zaledwie 3 tygodni

Next Article

19-latek na oddziale intensywnej terapii z zapaleniem mięśnia sercowego pięć dni po podaniu szczepionki Pfizer COVID-19

Related Posts
Total
0
Share