Elon Musk pozwolił Donaldowi Trumpowi wrócić na Twittera

Twitter, Elon Musk, Donald Trump, realDonaldTrump
Twitter, Elon Musk, Donald Trump, realDonaldTrump

Decyzja została podjęta na podstawie ankiety przeprowadzonej na Twitterze.

Były prezydent Donald Trump będzie mógł wrócić na Twittera, ogłosił Elon Musk w sobotę wieczorem. Decyzja zapadła w wyniku ankiety na Twitterze, którą Musk opublikował na Twitterze wcześniej tego dnia.

Ankieta odniosła niewielkie zwycięstwo na „tak”, zdobywając 51,8% z 15 milionów głosów.

Trump został zawieszony po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia. W tym czasie Twitter wyjaśnił decyzję w poście na blogu : „Po dokładnym przejrzeniu ostatnich tweetów z konta @realDonaldTrump i kontekstu wokół nich – w szczególności tego, jak są odbierane i interpretowane na Twitterze i poza nim – na stałe zawiesiliśmy konta ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy”.

Wcześniej Musk powiedział, że takie poważne decyzje moderacyjne podejmie specjalna komisja, być może taka jak Komitet Nadzoru Facebooka, który głosował za utrzymaniem zakazu Trumpa na Facebooku i Instagramie.

Konto Trumpa na Twitterze w sobotę wieczorem było ponownie online, chociaż nie opublikował żadnych nowych tweetów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Twitter, Elon Musk, newsinsider

Oto zbanowane konta na Twitterze, które Elon Musk przywrócił, rozważa przywrócenie, oraz te, których przywrócenia odmawia

Next Article

48 817 ZMARTWYCH i 5 107 883 rannych po szczepionkach przeciwko COVID-19 w europejskiej bazie danych działań niepożądanych

Related Posts
Total
0
Share