Home

 • Internetowy hejter Pablo Morales finansowany przez PO

  Internetowy hejter Pablo Morales finansowany przez PO

  Hejter dostał od PO setki tysięcy złotych.

  Internetowy hejter posługujący się pseudonimem Pablo Morales otrzymał 305 tysięcy zł od Platformy Obywatelskiej.

  Przez ostatnie osiem lat Platforma Obywatelska zapłaciła 305 tys. zł przedsiębiorcy z Warszawy za “analizy politologiczne”.

  Okazało się, że w tym czasie prowadził on dwa konta na Twitterze, które promowały polityków PO i atakowały przeciwników partii.

  Wirtualna Polska wróciła do sprawy ujawnionej kilka miesięcy temu przez TVP. Ustalono wówczas tożsamość osoby ukrywającej się za kontem “Pablo Morales”.

  Dziennikarze TVP ustalili, że użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem Pablo Morales to w rzeczywistości Bartosz K., były doradca wizerunkowy Platformy Obywatelskiej.

  Pablo Moralesa śledzi na Twitterze ponad 100 tys. internautów, w tym Donald Tusk, Borys Budka czy Roman Giertych.

  Na jego profilu publikowane były treści atakujące przeciwników PO, w szczególności PiS, ale też Szymona Hołownię.

  “Debil”, “kretyn”, “idiota” – to jedne z najpopularniejszych określeń, którymi użytkownik o pseudonimie “Pablo Morales”, określał przeciwników politycznych.

  Jak informuje Wirtualna Polska, Bartosz K. to w rzeczywistości Bartosz Kopania – doradca PO, który przed laty pisał m.in. przemówienia dla Grzegorza Schetyny i był autorem hasła “opozycja totalna”.

  Mężczyzna miał w ciągu ostatnich 8 lat otrzymać od Platformy Obywatelskiej 305 tysięcy złotych.

  PO zapewniała, że Kopania otrzymywał pieniądze za “analizy polityczne”.

  Partia nie chciała wydać dokumentów i dopiero, gdy dziennikarze weszli na ścieżkę sądową, to okazało się, że PO znalazła faktury.

  Politycy Suwerennej Polski komentując ustalenia WP:

  Mamy do czynienia z masowym hejtem finansowanym ze środków PO, składamy wniosek do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, który na pewno będzie chciał przypilnować aktu oskarżenia za mowę nienawiści
 • Tomasz Komenda nie żyje

  Tomasz Komenda nie żyje

  W wieku 47 lat zmarł Tomasz Komenda niesłusznie skazany na 18 długich lat więzienia.

  Śmierć Tomasza potwierdził jego pełnomocnik prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

  Wydawało się, że pan Tomasz Komenda będzie miał wreszcie możliwość spokojnego i normalnego życia, ułożenia sobie także życia rodzinnego. Niestety, nie było mu to dane.

  Wiadomo już, że powodem śmierci był rak płuc. Jest to jeden z groźniejszych nowotworów. O chorobach układu oddechowego mówi się coraz więcej. Nawet ostatni finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był poświęcony temu zagadnieniu.

  Ostatnia wypowiedź, jakiej udzielił Tomasz publicznie latem zeszłego roku.

  Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju.

  Mężczyzna w 2004 roku został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zbrodnię, której w rzeczywistości nie popełnił.

  Z więzienia wyszedł po 18 latach uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

  Sędzia Małgorzata Gierszon, która odrzuciła swego czasu kasację Tomasza Komendy, ułaskawiła Beatę Sawicką, zadecydowała o przedawnieniu sprawy Grzegorza Przemyka a także uchyliła umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

  Tomasz Komenda na skutek niesłusznej kary stracił najlepsze lata swojego życia.

  W 2021 roku sąd przyznał Komendzie niemal 13 mln złotych za 18 lat, które niesłusznie spędził w więzieniu.

  Sąd argumentował, iż „należy pamiętać, że Tomasz Komenda w momencie pozbawienia wolności był młodym mężczyzną”.

  „Można powiedzieć, że na skutek tej kary stracił najlepsze lata swojego życia” – podkreślono.

  Tomasz Komenda mówił, że żadne pieniądze nie wynagrodzą mu tego, co stracił.

  Czy to 12 czy 18 milionów, to tylko moneta. Moich lat nikt już nie wróci – ubolewał.

 • Pakt migracyjny. Ekipa Tuska dała zielone światło dla przymusowej relokacji imigrantów

  Pakt migracyjny. Ekipa Tuska dała zielone światło dla przymusowej relokacji imigrantów

  Komisja w Parlamencie Europejskim przyjęła Pakt Migracyjny.

  Europę zalewa fala imigrantów, a w niektórych krajach brakuje już dla nich miejsc w ośrodkach. W tej sytuacji Parlament Europejski zatwierdził pakt migracyjny. Jego kluczowym elementem jest reguła obowiązkowej solidarności.

  Reguła ta wymusza solidarność w przyjmowaniu migrantów przez kraje członkowskie.

  Przepisy, które obowiązywać będą od 2026 r., mówią o tym, że za każdego nieprzyjętego imigranta państwo będzie zobligowane do zapłaty ok. 20 tys. euro.

  Europoseł Dominik Tarczyński zdradził w Telewizji Republika, jak wyglądało samo przyjęcie. Okazuje się, że za Polaków zdecydował ktoś inny.

  Magdalena Adamowicz, która jest członkiem komisji, na tę komisję nie przyszła i przekazała prawo głosu Hiszpanowi, i Hiszpan zagłosował za Paktem Migracyjnym” – poinformował Dominik Tarczyński o szokujących okolicznościach przyjęcia Paktu Migracyjnego przez komisję Parlamentu Europejskiego.

  Donald Tusk w swoim expose mówił, że nikt go w Unii Europejskiej nie ogra w sprawie migrantów. “No to właśnie go ograno. A właściwie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej pozwolili sami się ograć, bo oddali głos” – ocenił Tarczyński w TV Republika.

  Dominik Tarczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską:

  Bardzo ważne są okoliczności w jakich ten pakt został przyjęty. W kampanii wyborczej Tusk mówił, że nikt za Polaków nie będzie decydował o tym, jaka jest przyszłość Polski w sprawie paktu migracyjnego. Chciałbym oficjalnie powiedzieć, że Tusk kłamał. Dzisiejsze głosowanie to pokazało. Pani Adamowicz, która jest członkiem tej komisji, na tę komisję nie przyszła i przekazała prawo głosu Hiszpanowi. Hiszpan zagłosował za Paktem Migracyjnym, a więc, szanowni państwo, to nie polscy europosłowie decydowali o przyszłości Polski, ale ci, którym głos oddano – w tym przypadku Hiszpanie z grupy EPP

  “Całe rodziny polityczne Platformy Obywatelskiej, Hołowni, Lewicy – wszyscy ci ludzie głosowali za paktem migracyjnym” – dodał europoseł

  Patryk Jaki: Komisja w PE właśnie przyjęła Pakt Migracyjny. Wszystkie partie z #Koalicji13Grudnia były “za”. Polskę czeka katastrofa.

  R. Ziemkiewicz: Tusk dał zielone światło i klepnął przymusową relokację

  Mariusz Błaszczak: przyjęcie paktu migracyjnego jest de facto oddaniem narodowej polityki migracyjnej w ręce Brukseli

  Nicole de Moor, belgijska sekretarz stanu ds. azylu i migracji:

  Państwa członkowskie potwierdziły dzisiaj, że chcą ulepszyć europejski system azylu i migracji. Nowe przepisy zwiększą jego skuteczność i pogłębią solidarność między państwami UE. Porozumienie zasadniczo zmieni sposób, w jaki dziś radzimy sobie z kwestiami migracyjno-azylowymi w terenie, na granicach i na naszych terytoriach. I chociaż sytuacja w terenie nie zmieni się od razu, musimy wykazać się pełną determinacją w realizacji tego, co ustaliliśmy.
 • Dlaczego Travis Kelce spędzał Walentynki bez Taylor Swift na Chiefs Super Bowl Parade

  Dlaczego Travis Kelce spędzał Walentynki bez Taylor Swift na Chiefs Super Bowl Parade

  Travis Kelce spędził Walentynki bez swojej dziewczyny Taylor Swift, aby wziąć udział w paradzie Kansas City Chiefs Super Bowl, która odbyła się 14 lutego.

  To były smutne Walentynki dla Travisa Kelce’a i Taylor Swift.

  Zawodnik Kansas City Chiefs nie spędził romantycznych świąt z piosenkarką „Anti-Hero”.

  Zamiast tego świętował zwycięstwo swojej drużyny w Super Bowl podczas parady w Missouri.

  I chociaż Taylor tym razem nie dotarła do Kansas City, otrzymała ważne zaproszenie.

  W rzeczywistości burmistrz miasta Quinton Lucas osobiście zdementował pogłoski, jakoby urzędnicy specjalnie poprosili piosenkarkę „Blank Space”, aby nie uczestniczyła w spotkaniu ze względów bezpieczeństwa.

  „To nieprawda” – wyjaśnił Lucas 13 lutego . „Właśnie odbyłem wspaniałą pogawędkę z komendantem (Stacey) Graves (Departament Policji Kansas City w stanie Missouri). Jesteśmy zachwyceni możliwością powitania wszystkich na jutrzejszej paradzie, a kobiety i mężczyźni z naszego wydziału policji są gotowi zapewnić wszystkim bezpieczeństwo”.

  Taylor i Travis może nie spędzili razem romantycznych walentynek, ale para przeżyła kilka momentów godnych komedii romantycznej, świętując zwycięstwo Travisa w Super Bowl nad San Francisco 49ers 11 lutego.

  Po pierwsze, para sprawiła, że całe miejsce błyszczało podczas licznych imprez dla zaproszonych gości w Las Vegas, gdzie w pewnym momencie przyłapano ich, jak czule się ściskali i uroczo śpiewali sobie nawzajem teksty „Love Story”.

  Wcześniej Travis i Taylor, oboje w wieku 34 lat, uroczyście pocałowali się na boisku stadionu Allegiant.

 • Spektakularny wzrost oglądalności TV Republika

  Spektakularny wzrost oglądalności TV Republika

  Serwis „Dzisiaj” TV Republika z szokującym wynikiem.

  Zasilona dziennikarzami związanymi uprzednio z zawłaszczaną przez obecne władze TVP, Telewizja Republika odnotowała niezwykle gigantyczny wzrost oglądalności.

  Do Telewizji Republika dołączyli m.in. Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek i dawny reporter “Wiadomości” TVP – Adrian Borecki.

  Serwis wirtualnemedia.pl, który dotarł do raportu Nielsen Audience Measurement, podał, że w okresie od 20 grudnia ub.r. do 11 lutego, serwis informacyjny TV Republika – “Dzisiaj” oglądało średnio 511 tys. widzów.

  To wynik 37-krotnie wyższy aniżeli w poprzedzającym długofalowym okresie.

  Dało to Telewizji Republika, według wspomnianych badań, 4,07 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

 • Zawiadomienie do prokuratury na Kołodziejczaka

  Zawiadomienie do prokuratury na Kołodziejczaka

  Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Donalda Tuska, mógł dopuścić się popełnienia przestępstwa.

  W związku z tym poseł Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz złożył do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa.

  Chodzi o groźby jakie usłyszała rolniczka od ludzi, którzy powoływali się na Kołodziejczaka. Jak dodał poseł, grozili jej, żeby nie jechała na protest, bo „bo może na niego nie dojechać”.

  Łukaszewicz w Sejmie:

  Michał Kołodziejczak dzwonił do rolnika z województwa podlaskiego, Julity Olszewskiej, mam na to dowody, i zaczął ją zastraszać. Mało tego, Kołodziejczak wysłał do domu pani Julity Olszewskiej kilku silnych ludzi, którzy kazali usunąć jej film z internetu, który zrobił 3 mln zasięgu. To jest skandal!

  W całym kraju w ubiegły piątek protestowali rolnicy i będą protestować co piątek przez cały miesiąc.

  Dodał, że wśród osób, które namawiały do protestów, była rolniczka Julita Olszewska z Brańska.

  Pani Julita zamieściła w swoich mediach społecznościowych film, który niedługo później zniknął. Jak się okazało, przyczyną usunięcia tego filmu były groźby, które pani Julita Olszewska otrzymywała od ludzi, którzy powoływali się na Michała Kołodziejczaka.

  Ci ludzie zajechali do niej na podwórko i powiedzieli, żeby nie wypowiadała się na temat Michała, bo nic o nim nie wie.

  Nieznani mężczyźni nakazali jej usunąć materiał wideo, w którym krytykuje ona wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Michała Kołodziejczaka.

  To było wtargnięcie na prywatną posesję. Można sobie zadać pytanie, skąd ci ludzie tak szybko ustalili miejsce zamieszkania pani Julity Olszewskiej, która jest osobą prywatną.

  Co ważne, byli świadkowie tego zdarzenia. Był hydraulik, który wykonywał w tym czasie prace u pani Julity Olszewskiej, byli rodzice, byli również sąsiedzi, którzy byli bezpośrednio uczestnikami tego zdarzenia, bo wcześniej ci ludzie zajechali do tych państwa, aby ustalić, gdzie mieszka pani Julita Olszewska.

  Sebastian Łukaszewicz:

  W związku z tym postanowiłem dzisiaj złożył zawiadomienie do prokuratury na Michała Kołodziejczaka, który moim zdaniem i prawników, z którymi współpracuję, dopuścił się złamania co najmniej dwóch artykułów. To jest artykuł 191 KK “Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” oraz artykuł 193 KK “Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”

  Pani Julita:

  Dałam komuś szansę, mimo że nie lubię tej osoby, i naprawdę nie miałam jakichś wielkich oczekiwań, ale ze względu na sprawowany urząd ktoś się zreflektuje. Otóż przy pierwszym filmie, który tak bardzo poszedł w świat, po paru godzinach od umieszczenia tego filmu na TikToku przyjechało do mnie dwóch panów i powiedziało, że ten film mam usunąć i na temat Michała nie wypowiadać się, bo ja go nie znam i nie mam prawa, bo ja nie znam się, nie wiem nic, jak on tam wszedł, co tam było, co on robi dla rolników, mam się zamknąć i czekać na rezultaty. Wiecie, jakie wielkie było moje zdziwienie, że na moim własnym podwórku ktoś mi mówi, co ja mam robić?
 • „Cyberoszustwa inwestycyjne” – nowa kampania UKNF

  „Cyberoszustwa inwestycyjne” – nowa kampania UKNF

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przygotował kampanię „Cyberoszustwa inwestycyjne”.

  Celem kampanii jest zwiększenie świadomości w obszarze cyberzagrożeń,

  Głównym założeniem kampanii jest wskazanie zagrożeń związanych z reklamami „fałszywych” inwestycji, które cyberoszuści zamieszczają w mediach społecznościowych, serwisach informacyjnych czy wyszukiwarkach.

  W reklamach wykorzystują techniki manipulacji, wizerunki znanych firm lub osób, instytucji państwowych, by zachęcić użytkowników do inwestycji, które są fałszywe.

  Oszuści mają na celu pozyskanie danych osobowych, a w kolejnych etapach, poprzez zastosowane socjotechniki, próbują wyłudzić środki finansowe z rachunku bankowego.

  W kampanii znajdziesz informacje o takich schematach oszustw, jak na przykład:

  • oszustwa w serwisach ogłoszeniowych
  • vishing
  • phishingowe wiadomości SMS
  • fałszywe sklepy internetowe

  Z kampanii dowiesz się:

  • jakie metody i techniki stosują cyberoszuści, by wyłudzić dane oraz pieniądze
  • jak rozpoznać reklamę fałszywej inwestycji
  • dlaczego należy być ostrożnym instalując aplikacje
  • jak nie dać się oszukać

  Więcej informacji na stronie kampanii:

  https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/kampanie_informacyjne/cyberoszustwa_inwestycyjne

 • WYSTRZAŁOWY finał WOŚP

  WYSTRZAŁOWY finał WOŚP

  Rumia przekroczyła wszelkie granice.

  Na hali pełnej ludzi odpalono fajerwerki!

  Niedziela, 28 stycznia była dniem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego cel brzmiał: “Płuca po pandemii”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do “diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

  Tegoroczne wydarzenie obejmowało 1680 sztabów – w tym 101 zagranicznych, aukcje internetowe, koncerty, pikniki, wydarzenia sportowe i tradycyjne “światełko do nieba”.

  Trzeba przyznać, że finał imprezy Owsiaka w Rumii był… wystrzałowy. I to dosłownie, w tego słowa znaczeniu. Wieczorem, na hali pełnej ludzi, organizatorzy postanowili zamknąć imprezę z wielkim przytupem. W środku pomieszczenia, sięgnęli po… fajerwerki. I tak – odpalili je.Jak można było się tego spodziewać, petardy rozstrzelały się w niekontrolowany sposób, ale nie ma póki co informacji o rannych.

  Finał WOŚP w tym mieście zorganizowano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Około godziny 20 miało miejsce tradycyjne “światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków. Organizatorom coś jednak wymknęło się spod kontroli.

  Zamiast przenieść się na zewnątrz, postanowiono wystrzelić sztuczne ognie na scenie, w środku zamkniętej, krytej hali.

  Początkowo wszystko wyglądało dość bezpiecznie. Zaprezentowano “fontannę” zimnych ogni, której kolorowy płomień unosił się w miarę prosto i nisko. Po chwili prowadzący odpalił jednak kolejny zestaw i zrobiło się naprawdę groźnie. Wystrzały rozeszły się po całej hali z ogromnym hukiem. Wystraszeni widzowie, którzy zasiedli blisko sceny, musieli się ewakuować. Nawet ci z dalszych miejsc musieli się chować. Momentalnie wyłączono muzykę i co chwila słychać było krzyki przerażonych ludzi. Nagrania z tego zdarzenia szybko obiegły media społecznościowe.

  To było już naprawdę przegięcie – skomentował prowadzący imprezę. Gromy posypały się także w komentarzach pod nagraniem. Internauci nie mogli zrozumieć, jak można było przeprowadzić to aż tak nieprofesjonalnie.

 • WhatsApp dodaje niestandardowe naklejki i nowe opcje formatowania tekstu na Androidzie

  WhatsApp dodaje niestandardowe naklejki i nowe opcje formatowania tekstu na Androidzie

  WhatsApp dodał nową, niestandardową opcję tworzenia naklejek w systemie iOS.

  Opcja ta umożliwia edytowanie obrazów z aparatu w celu uzyskania własnych, unikalnych kombinacji wizualnych.

   
   
   
   
   
  View this post on Instagram
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   

  A post shared by WhatsApp (@whatsapp)

  Jak widać na tym przykładowym klipie, proces ten zasadniczo umożliwi Ci utworzenie własnych cyfrowych naklejek przy użyciu istniejących dodatków i narzędzi WhatsApp.

  Dla jasności, możliwość tworzenia naklejek ze zdjęć jest dostępna w aplikacji od około roku ( przynajmniej na iOS ), umożliwiając wycinanie elementów ze zdjęć w celu uzyskania niestandardowych wizualizacji.

  Ale teraz będziesz mógł także dodawać inne elementy, takie jak grafika, rysowane aktualizacje, animowane efekty i nie tylko.

  Jak pokazano na powyższym klipie, proces jest dość prosty. Najpierw tworzysz naklejkę na podstawie istniejącego obrazu w galerii urządzenia, a następnie dodajesz dowolne elementy. Dzięki temu nowemu procesowi możesz także edytować wcześniej utworzone naklejki.

  Może to być zabawny dodatek, zapewniający kolejny sposób na zwiększenie zaangażowania i interakcji dzięki ciekawym, kreatywnym elementom.

  Z drugiej strony WhatsApp udostępnia także nowe opcje formatowania tekstu na Androidzie , dzięki którym możesz dodawać bloki kodu, cudzysłowy, wypunktowania i nie tylko.

  Jak donosi WABetaInfo , nowe opcje formatowania są dostępne od jakiegoś czasu na iOS, ale teraz pojawią się także na Androidzie, zapewniając więcej opcji komunikacji w aplikacji.

 • Mocny sygnał reżimu Tuska do służb: Nie wolno wam dotykać korupcji wśród elit !

  Mocny sygnał reżimu Tuska do służb: Nie wolno wam dotykać korupcji wśród elit !

  Tusk broni układu korupcyjnego, przeciwko któremu walczyli Kamiński i Wąsik

  Maciej Małecki:

  Donald Tusk zamykając Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika wysyła mocny sygnał strachu do funkcjonariuszy wszystkich służb nie wolno wam dotykać korupcji wśród elit. Elity mają być bezkarne. Bo jeśli dotkniecie elit, jeśli ujawnicie korupcję tak jak robił to Kamiński, tak jak robił to Wąsik, wśród ludzi salonu to to poniesiecie takie konsekwencje jak oni.

  Policja uprowadziła posłów na sejm z pałacu prezydenckiego.

  Politycy PiS więźniami politycznymi.

  Policja uprowadziła posłów na sejm z pałacu prezydenckiego – tak aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika skomentował Przemysław Czarnek w programie Gość Radia ZET. Jego zdaniem wczoraj dokonano wPolsce „zamachu stanu”.

  Byli ministrowie, a obecnie posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani w Pałacu Prezydenckim. Policja wykorzystała fakt, że prezydent Andrzej Duda był w Belwederze na spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.

  Wiadomość ta wywołała burzę wśród polityków, publicystów i komentatorów w serwisie X.

  Zdaniem Czarnka Prezydent RP ułaskawił posłów, skazanych w absurdalny sposób za wykonywanie swoich obowiązków, i to za zgodą sądu.

  Po ośmiu latach prezydent potwierdził to ułaskawienie, ale wszyscy to zignorowali na czele z Panem Hołownią. Marszałek Sejmu zignorował prerogatywy prezydenta państwa a na koniec odwołał posiedzenie Sejmu – grzmiał w mocnych słowach podczas rozmowy w Radiu ZET były minister edukacji, nazywając marszałka Hołownię tchórzem.

  Z użyciem siły policja weszła do pałacu prezydenckiego i uprowadziła gości Prezydenta RP których on ułaskawił. Natomiast wyroki wydane ws. posłów po ich ułaskawieniu są zbrodnią sądową.

  “Uwolnić więźniów politycznych!” – skandowali manifestanci pod komendą!

  Z kolei po uprowadzeniu posłów rozpoczęła się manifestacja przeciwko dyktaturze przed Pałacem Prezydenckim, na której pojawiło się mnóstwo osób. Zgromadzone osoby miały transparenty z hasłami takimi jak “Nowe prawo wodza Donalda Tuska to przemoc, bezprawie”, “Tusk łamie konstytucję”, “Tusk jak Adolf, to dyktator”.

  Demonstranci pojawili się również pod domem premiera Donalda Tuska w proteście przeciw wydarzeniom z Pałacu Prezydenckiego.

  W środę 10 stycznia na skwerze przy ul. Syrokomli zebrało się kilkadziesiąt osób. Skandowano m. in.: „Uwolnić więźniów politycznych”, „Precz z dyktatorem”, „Mariusz i Maciek – bohaterowie”, „Ruda wrona orła nie pokona”. Jeden z demonstrantów przyniósł transparent o symbolicznym kształcie trumny z napisem: „Tu spoczywa polska demokracja poległa w wyniku działań koalicji 13 grudnia”.

  Sąd ściga Kamińskiego za operację specjalną CBA z przed 14 lat, która była wymierzona w aferę z odrolnieniem

  https://newsinsider.pl/afera-gruntowa