WYSTRZAŁOWY finał WOŚP

wośp, newsinsider
wośp, newsinsider

Rumia przekroczyła wszelkie granice.

Na hali pełnej ludzi odpalono fajerwerki!

Niedziela, 28 stycznia była dniem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego cel brzmiał: “Płuca po pandemii”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do “diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

Tegoroczne wydarzenie obejmowało 1680 sztabów – w tym 101 zagranicznych, aukcje internetowe, koncerty, pikniki, wydarzenia sportowe i tradycyjne “światełko do nieba”.

Trzeba przyznać, że finał imprezy Owsiaka w Rumii był… wystrzałowy. I to dosłownie, w tego słowa znaczeniu. Wieczorem, na hali pełnej ludzi, organizatorzy postanowili zamknąć imprezę z wielkim przytupem. W środku pomieszczenia, sięgnęli po… fajerwerki. I tak – odpalili je.Jak można było się tego spodziewać, petardy rozstrzelały się w niekontrolowany sposób, ale nie ma póki co informacji o rannych.

Finał WOŚP w tym mieście zorganizowano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Około godziny 20 miało miejsce tradycyjne “światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków. Organizatorom coś jednak wymknęło się spod kontroli.

Zamiast przenieść się na zewnątrz, postanowiono wystrzelić sztuczne ognie na scenie, w środku zamkniętej, krytej hali.

Początkowo wszystko wyglądało dość bezpiecznie. Zaprezentowano “fontannę” zimnych ogni, której kolorowy płomień unosił się w miarę prosto i nisko. Po chwili prowadzący odpalił jednak kolejny zestaw i zrobiło się naprawdę groźnie. Wystrzały rozeszły się po całej hali z ogromnym hukiem. Wystraszeni widzowie, którzy zasiedli blisko sceny, musieli się ewakuować. Nawet ci z dalszych miejsc musieli się chować. Momentalnie wyłączono muzykę i co chwila słychać było krzyki przerażonych ludzi. Nagrania z tego zdarzenia szybko obiegły media społecznościowe.

To było już naprawdę przegięcie – skomentował prowadzący imprezę. Gromy posypały się także w komentarzach pod nagraniem. Internauci nie mogli zrozumieć, jak można było przeprowadzić to aż tak nieprofesjonalnie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
WhatsApp, newsinsider

WhatsApp dodaje niestandardowe naklejki i nowe opcje formatowania tekstu na Androidzie

Next Article
cyberoszustwa inwestycyjne, newsinsider

„Cyberoszustwa inwestycyjne” - nowa kampania UKNF

Related Posts
Total
0
Share