ONZ: Gwałt jest częścią rosyjskiej strategii wojskowej

Akty przemocy seksualnej popełniane przez siły rosyjskie na Ukrainie są częścią „strategii wojskowej” Rosji.

Tak twierdzi Pramila Patten, przedstawicielka Sekretarza Generalnego ONZ ds. Przemocy Seksualnej w Konfliktach, donosi Forbes.

Patten potwierdził, że gwałt jest częścią „strategii wojskowej” Rosji i „celowej taktyki odczłowieczania ofiar”. Podkreśliła, że ​​„kiedy kobiety są przetrzymywane przez wiele dni i gwałcone, kiedy zaczynasz gwałcić małych chłopców i mężczyzn, kiedy widzisz serię okaleczeń narządów płciowych, kiedy słyszysz, jak kobiety zeznają o rosyjskich żołnierzach wyposażonych w Viagrę, to wyraźnie jest to strategia wojskowa”

Według Pattena ONZ zdołało zweryfikować ponad sto przypadków gwałtu lub napaści na tle seksualnym na Ukrainie od czasu inwazji Rosji w lutym 2022 roku. Z dotychczas uzyskanych danych wynika, że ​​wiek ofiar przemocy seksualnej waha się od 4 do 82 lat. Ofiarami są głównie kobiety i dziewczęta, ale także mężczyźni i chłopcy.

W swoim przemówieniu Patten podkreśliła potrzebę sprawiedliwości i odpowiedzialności. Dodała, że ​​„istnieje teraz polityczna wola walki z bezkarnością i panuje dziś konsensus co do tego, że gwałty są wykorzystywane jako taktyka wojskowa, taktyka terroru”.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Rosja zamyka przejście dla statków wpływających na Morze Azowskie

Next Article

Rosyjskie wojska dokonały zbiorowego gwałtu na 12-letniej dziewczynce we wschodniej Ukrainie

Related Posts
Total
0
Share