Rosyjska armia rozmieszcza dodatkowe siły i systemy obrony przeciwlotniczej na Białorusi

Na kierunkach Wołyń i Polesie, według dostępnych informacji, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej rozmieszczają na terytorium Republiki Białoruś dodatkowe siły i systemy obrony przeciwlotniczej.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o tym w swoim porannym raporcie opublikowanym na Facebooku.

W kierunku Siverskyi nieprzyjaciel użył artylerii do ostrzeliwania obszarów osad Hai i Hremiach w obwodzie czernihowskim i Novi Vyrky w obwodzie sumskim.

W kierunku Charkowa nieprzyjaciel strzelał z artylerii lufowej i rakietowej wzdłuż całej linii kontaktu. Wojska rosyjskie przeprowadziły naloty z helikopterów w pobliżu Wierchnija Sałtowa i Pryszybu.

W kierunku Słowiańska nieprzyjaciel zadał obrażenia ogniowe, używając różnego rodzaju artylerii, pod Wełyką Komyszuwą, Drużkówką, Wirnopilią, Sułyhówką, Karnauchiwką, Ridne, Dibrivne, Hruszuvha, Bohorodychne, Nortsivka i Zalyman.

Wróg rozmieścił systemy walki elektronicznej w celu stłumienia prowadzenia rozpoznania powietrznego.

Siły rosyjskie prowadziły również nieudane działania ofensywne w rejonie Bohorodychne i Doliny.

W kierunku Kramatorska ostrzał czołgów, artylerii lufowej i rakietowej odnotowano w rejonach Kramatorsk, Karpiwka, Siwersk, Wierchniokamianskie, Pereizne, Gryhoriwka, Donieck, Rajhorodok, Zvanivka i Iwano-Daryówka.

Wrogi samolot szturmowy dokonał nalotu w pobliżu Spirne. Siły rosyjskie próbowały przeprowadzić operację ofensywną w rejonie Wierchniokamiańskiego, ale zawiodły i wycofały się.

W kierunku Bachmuta nieprzyjaciel ostrzeliwał obszary w pobliżu Bachmuta, Konstantynówki, Soledaru, Zajcewe, Jakowliwki, Szumów, Kodemy, Bilohoriwki, Iwanówki, Weseli Doliny i Bachmutske. Zarejestrowano naloty w pobliżu Zajcewa i Bachmuta.

Nieprzyjaciel prowadził działania szturmowe na kierunkach Wołodymyriwka – Jakowliwka, Pokrovske – Bachmut, Widrodzhennia – Wierszyna, Nowołuhansko – Zajcewe. Ukraińscy obrońcy odepchnęli najeźdźców.

Wróg nadal prowadzi działania ofensywne w kierunkach Novoluhanske-Kodema, Travneve-Kodema, Semihirya-Zaitseve, bitwy trwają.

W kierunku Avdiivka okupanci ostrzeliwali obszary Avdiivka, Pavlivka, Pisky, Shevchenko, Netaillove, Nevelske, Oleksandropil i New York z luf, artylerii rakietowej i czołgów. Naloty zostały zarejestrowane w okolicach Mykilskego, Kamianki, Awdijiwki, Wołodymyrywki i Maryinki.

Nieprzyjaciel usiłował szturmować w kierunku Nowobachmutiwka-Krasnohorówka, Spartak-Awdijewka, Wesele-Piski, nie powiódł się i wycofał.

W kierunku Nowopawliwskim i Zaporoskim nieprzyjaciel użył artylerii beczkowej i rakietowej do ostrzeliwania obszarów w pobliżu Połtawki, Stiepowe, Trudove, Nowomychajłowka, Biłohiria, Nowoandriiwka, Nowopol, Wołodymyriwka, Nowosyłka, Mała Tokmaczka, Wremiwka, Zaliżirsk, Orichówów, Osiedla Charivne. Samoloty wroga zostały zarejestrowane w pobliżu Vesele, Novodanylivka, Mali Shcherbaky i Novosilka.

W kierunku Południowego Buha nieprzyjaciel używał czołgów i artylerii do prowadzenia ostrzału wzdłuż linii kontaktowej i w głębi obrony, starając się utrzymać zajęte pozycje. Wrogie naloty powietrzne w pobliżu Andriivki, Bilohirki i Velike Artakove. Zarejestrowano loty rozpoznawcze rosyjskich bezzałogowców.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Meta rozbija rosyjską farmę trolli imitującą oddolne poparcie dla rosyjskiej wojny na Ukrainie

Next Article

Szwecja bedzie szkolić ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii

Related Posts
Total
0
Share