Szwecja bedzie szkolić ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii

Szwedzka armia wyśle ​​do Wielkiej Brytanii do 120 instruktorów, aby szkolili ukraińskie wojsko.

Tak wynika z oświadczenia zamieszczonego na stronie Ministerstwa Obrony Szwecji.

„Pomiędzy 12 sierpnia a 31 grudnia 2022 r. szwedzkie siły zbrojne wyślą do Wielkiej Brytanii do 120 instruktorów w celu przeprowadzenia podstawowego szkolenia wojskowego dla obywateli Ukrainy, podzielonego na kilka kursów szkoleniowych” – czytamy w raporcie.

Według ministerstwa, inicjatywa oferowania obywatelom Ukrainy podstawowego szkolenia wojskowego pochodzi z Wielkiej Brytanii – kraj zaprosił do udziału inne kraje partnerskie w Połączonych Siłach Ekspedycyjnych (JEF) oraz Kanadę.

„Rząd zdecydował teraz, że Szwecja wniesie swój wkład poprzez szkolenie ukraińskich żołnierzy” – informuje resort.

Oczekuje się, że w programie szkoleniowym w Wielkiej Brytanii weźmie udział około 10 000 obywateli Ukrainy. W Wielkiej Brytanii przebywać będzie jednocześnie maksymalnie 60 szwedzkich instruktorów – nie oczekuje się, że będzie to miało znaczący wpływ na inne działania szwedzkich sił zbrojnych.

„Wojna Rosji z Ukrainą trwa od ponad pięciu miesięcy i niezmiernie ważne jest, aby reszta świata nadal wspierała Ukrainę w jej walce o suwerenność i samostanowienie. Ważne jest, aby Szwecja była częścią tych wysiłków, a Szwedzcy instruktorzy przyczynią się do wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy – powiedział minister obrony Szwecji Peter Hultqvist.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Rosyjska armia rozmieszcza dodatkowe siły i systemy obrony przeciwlotniczej na Białorusi

Next Article

Wrogie materiały wybuchowe znalezione w domach, na placach zabaw w wyludnionym regionie Chersoniu

Related Posts
Total
0
Share