Pierwsza Dama – Rosja celowo zbombardowała szkoły w ukraińskim Nowogrodzie Siwierskim

Pierwsza Dama dodała, że ​​1635 placówek edukacyjnych na Ukrainie zostało dotkniętych bombardowaniami i ostrzałem

Trzy osoby zginęły, a 12 innych odniosło obrażenia w wyniku czwartkowego nalotu rosyjskiego, którego celem była szkoła średnia i szkoła z internatem w Nowogrodzie Siwierskim w obwodzie czernihowskim.

Taką wiadomość przekazała na Telegramie pierwsza dama Ukrainy Olena Zełenska.

„Dzisiaj rosyjski samolot wystrzelił pociski w szkoły średnie i internaty w Nowogrodzie Siwierskim w obwodzie czernihowskim. Ratownicy obecnie pracują na miejscu, ale trzy ofiary i 12 rannych zostały już potwierdzone. To był celowy zamach bombowy. Rosjanie, którzy twierdzą, że atakują tylko obiekty wojskowe, prowadzą wojnę z naszymi dziećmi. W rzeczywistości toczą wojnę z naszą przyszłością – powiedziała Olena Żeleńska.

Pierwsza Dama przypomniała, że ​​na początku maja rosyjscy najeźdźcy spalili w Łysychańsku na Ługańsku zabytkowe gimnazjum, które ponad sto lat temu zbudowali Belgowie. Wspomniała również o nalocie na szkołę w Biłohoriwce w obwodzie ługańskim, w którym zginęło 60 cywilów. Piwnica szkolna służyła jako jedyne schronienie dla mieszkańców.

https://telegram.org/js/telegram-widget.js?19

Pierwsza Dama dodała, że ​​1635 placówek edukacyjnych na Ukrainie zostało dotkniętych bombardowaniami i ostrzałem, a 126 placówek zostało całkowicie zniszczonych, według ukraińskiego Ministerstwa Edukacji. Zaznaczyła, że ​​Ministerstwo Edukacji sporządziło mapę takich placówek.

„Czy działania Rosji są ludobójstwem jest obecnie dyskutowane na całym świecie. Zamiast odpowiadać, spójrz na tę mapę. Każdego dnia pojawia się tu nowa szkoła lub przedszkole, które zostały celowo zniszczone przez Rosjan z niespotykanym dotąd cynizmem – podkreśla Pierwsza Dama.

Jak informowaliśmy, w nocy 12 maja rosyjskie samoloty zaatakowały Nowogród Siwierski w rejonie Czernihowa.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Rosji nie udało się przywrócić zdolności bojowej jednostek wycofanych z Ukrainy

Next Article
Ukraina, Mariupol, Azowstal, Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan

Krewni bojowników Pułku Azowskiego w drodze do Turcji na spotkanie z prezydentem Erdoganem

Related Posts
Total
0
Share