Te 5 firm wykorzystuje energię słoneczną lub wiatrową do zasilania swoich siedzib w Teksasie

eko farmy
Te 5 firm wykorzystuje energię słoneczną lub wiatrową do zasilania swoich siedzib

Teksas poczynił znaczne postępy w swoim programie energii odnawialnej.

Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) kiedyś w dużym stopniu polegała na węglu, ale rok 2019 był sztandarowym rokiem dla stanu.

Według ERCOT, która zarządza około 90% państwowej sieci, energia wiatrowa wyparła węgiel pod względem zużycia energii. W 2019 roku energetyka węglowa stanowiła 21,37% do sieci, w porównaniu z 21,78% z farm wiatrowych.

Różnica może być niewielka, ale jest imponująca, biorąc pod uwagę, że Teksas zaczął promować farmy słoneczne i wiatrowe dopiero niedawno. Pokazuje, że stanowe plany zielonej energii działają, a energia wytwarzana zarówno przez farmy słoneczne, jak i wiatrowe wraca do sieci, aby zasilać domy.

Najlepsze jest to, że firmy z siedzibą w Teksasie idą za przykładem stanu, aby poszukiwać ekologicznych alternatyw w wytwarzaniu energii.

Facebook

Facebook — firma z siedzibą w Cupertino zbudowała centrum danych zlokalizowane w Fort Worth w Teksasie, zainwestując łącznie 1 miliard dolarów. Firma inwestuje również w farmę wiatrową do zasilania centrum danych. Firma nawiązała współpracę z Alterra Power Corp. Starwood Energy Group i Citigroup Energy, aby rozwinąć farmę na polu o powierzchni 17 000 akrów w hrabstwie Clay.

Starbucks

Starbucks — firma z siedzibą w Seattle ogłosiła również swoje plany dotyczące zielonej energii w Teksasie w zeszłym roku. Firma nawiązała współpracę z Cypress Creek, aby zbudować 50-megawatową farmę słoneczną w stanie Lone Star. Jest to część celu sieci sprzedaży kawy, jakim jest zasilenie 10 000 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie za pomocą energii słonecznej i wiatrowej do 2025 roku. Firma niedawno zainwestowała 140 milionów dolarów w inicjatywy związane z energią słoneczną i wiatrową w Teksasie, Oklahomie i Północnej Karolinie.

Whole Foods

Whole Foods — Sieć zdrowej żywności ma ponad 30 punktów sprzedaży w Teksasie. Firma od dłuższego czasu wprowadza w swoich sklepach ekologiczne praktyki biznesowe. W związku z tym Whole Foods inwestuje w alternatywne źródła zasilania swoich sklepów. Na przykład inicjatywy w ramach Renewable Energy Credits zaowocowały zapobieżeniem uwolnieniu 551 000 ton CO2 do atmosfery. Około 25 sklepów korzysta z energii słonecznej . Tymczasem inicjatywy kompostowe pozwoliły firmie ograniczyć odpady resztkowe o co najmniej 80%.

Dell Inc.

Dell Inc. — Firma produkująca sprzęt komputerowy jest jedną z pionierskich firm w Teksasie, które eksperymentowały z alternatywnymi źródłami energii, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie. Już w 2008 roku firma nawiązała współpracę z TXU Energy Wind Power and Waste Management, aby zasilić swoją centralę o powierzchni 2,1 miliona stóp kwadratowych w Austin. Firma kontynuuje swoje ekologiczne wysiłki, ponieważ szacuje się, że ponad 40% zużywanej przez nią energii pochodzi z RE.

Texas Instruments

Texas Instruments — firma zajmująca się półprzewodnikami ma siedzibę zarówno w Dallas, jak iw Richardson. Firma jest bardzo aktywna w realizacji zielonych inicjatyw, takich jak źródła energii odnawialnej. Ale projekty były również dobrodziejstwem dla Texas Instruments, ponieważ odnotowały 5 milionów dolarów oszczędności rocznie.

To pięć międzynarodowych firm, które wykorzystują źródła odnawialne do zasilania swojej siedziby w Teksasie. Inne duże firmy również powinny usiąść i wziąć pod uwagę ilość oszczędności generowanych każdego roku dzięki skutecznym praktykom ekologicznym.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
G7, Dmytro Kułeba, embargo na ropę

Kraje G7 popierają pomysł przeniesienia przejętych rosyjskich aktywów na Ukrainę - Kułeba

Next Article
Falcon Solar

Poznaj Falcon Solar, koncepcję samolotu napędzanego energią słoneczną, która wygląda jak coś z filmu Marvela

Related Posts
Total
0
Share